שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין משפט פלילי תושבי ירושלים הורשעו בחברות בארגון טרור, מה יהיה עונשם?

תושבי ירושלים הורשעו בחברות בארגון טרור, מה יהיה עונשם?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 13/06/2013 | צפיות: 773

ארבעה תושבי ירושלים הורשעו בחברות בארגון הטרור "החזית העממית" במסגרת זו איימו על תושבי שכונתם, מה פסק בית המשפט?


קראו עוד בתחום

על פי עובדות כתב האישום, בהם הודו הנאשמים. במהלך שנת 2010 החליטו להקים חוליה של "החזית העממית לשיחרור פלסטין" בירושלים. הנאשמים , בעלי תעודת זהות כחולה, יצרו קשר עם בכיר בארגון היושב ברמאללה, ופעלו לפיו הוראותיו. הנאשמים הצליחו לצרף בני נוער לארגון, ובהוראת ה"דרג הבכיר" השתתפו בהפגנות ובפעילויות שארגנה החזית העממית בירושלים, ואף בידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון ששהו במקום.


אולם הנאשמים לא הסתפקו בחברות בארגון טרור בלבד, והחליטו לקחת את החוק לידיים. בהמשך השנה, הגיעו הנאשמים בלווית עשרה אנשים נוספים ואיימו על נשים שיעזבו את ירושלים מיידית, משום שחשדו כי הן עוסקות בזנות.


באירוע נוסף, בעקבות שמועות שאחד מתושבי השכונה הוא "רמאי וגנב", הגיעו הנאשמים לביתו כשהם רעולי פנים והכו אותו עד זוב דם באמצעות צינורות, אלות ומוטות ברזל. הנאשמים הורו למתלונן לעזוב את השכונה תוך 24 שעות, ואכן יומיים לאחר מכן עזב המתלונן את ירושלים עם משפחתו.


שלב הטיעונים לעונש


עורך הדין מטעם התביעה עמד על חומרת המעשים, שבוצעו כשהנאשמים חברים בארגון טרור ונועדו לפגוע בביטחון המדינה והן בתושבי המקום. עורך הדין ביקש מבית המשפט לא להתחשב בנסיבותיהם האישיות, יהיו אשר יהיו, ולגזור עליהם עונש עבור כל אחד מהאישומים בנפרד, ובמצטבר יגיע לעשר שנות מאסר בפועל בנוסף לפיצוי כספי משמעותי למתלוננים.


עורכי הדין של הנאשמים טענו בפני בית המשפט כי למרשיהם לא הייתה כל כוונה אידאולוגית, ועל כן אין להרשיעם בחברות בארגון טרור. לדבריהם, מדובר בחוליה אשר עוסקת בענייני "מוסר" פנימיים ולא בחוליית טרור שנועדה לבצע פיגועים. עוד עמדו עורכי הדין, על גילם הצעיר של הנאשמים (ארבעתם בני 22-25) העובדה שלאף אחד מהם אין עבר פלילי וכן העובדה לפיה כולם הגיעו מרקע כלכלי קשה.


עורכי הדין הציגו בפני בית המשפט את תסקיר שירות המבחן בעניין הנאשמים, התסקיר קבע כי יש להקל על עונשם של הנאשמים, משיקולי שיקום. הנאשמים, בדבריהם האחרונים, הביעו צער וחרטה על מעשיהם וביקשו את רחמיי בית המשפט.

 

בית המשפט קבע: 3 שנות מאסר בפועל


השופט שדן בתיק כתב בגזר הדין כי הוא אינו מקבל את טיעון הסנגורים לפיו הנאשמים לא היו חברים בארגון טרור, לדידו, עצם השתייכותם לארגון כזה מעיד על זמינות לפעילות טרור בשעת קריאה. השופט עמד על משך הזמן של המעשים וטען כי העונש בגינם צריך להיות קשה ומרתיע.


עם זאת, ציין השופט לקולא את העובדה כי הנאשמים הודו וחסכו זמן ציבורי יקר, את נסיבותיהם האישיות הקשות ואת העובדה כי הוכח שמאסר ממושך ייפגע בבני משפחותיהם, ולפיכך לא קיבל את טענת פרקליטות המדינה לפיה יש להטיל עבור כל אחד מהאישומים עונש בנפרד.


לאחר שלקח בחשבון את מכלול השיקולים לחומרה ולקולא, גזר השופט על הנאשמים 3 שנות מאסר בפועל ובנוסף קבע כי כל אחד מהם יפצה את המתלונן ב-5,000 ₪

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא משפט פלילי
חדשות ופסקי דין בנושא משפט פלילי
עונש קל בלבד הוטל על גבר שהודה והורשע בגידול שלושה עציצי קנאביס על גג הבית של אמו, שהיו מיועדים לצריכה עצמית. מה נקבע בבית המשפט?
מאת: LawGuide | 28/11/2017
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד חגית רייזמן-אבודרהםעו"ד חגית רייזמן-אבודרהםירושלים והסביבה053-9428412משפט פלילי, דין משמעתי, עבריינות נוער, דיני תעבורה, חנינות.
עו"ד שמעון צורעו"ד שמעון צוראזור הצפון053-7105257עוסק בתחום הפלילי, תעבורה, משפחה מזה 17 שנים
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
משרד עו"ד גיורא זילברשטייןמשרד עו"ד גיורא זילברשטייןאזור השפלה והסביבה053-9428560עוסק במשפט הפלילי על כל רבדיו
מוטי אדטו מוטי אדטו ירושלים והסביבה 053-9377926עו"ד פלילי באזור מרכז וירושלים בעל 18 שנות ניסיון בייצוג נורמטיביים במשפט פלילי
עו"ד פלילי – גיל באיער עו"ד פלילי – גיל באיער אזור המרכז053-9428974תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות
עו"ד חיים אליהעו"ד חיים אליהאזור המרכז053-7101868הצלחות מוכחות בדיני תעבורה, משפט פלילי ותכנון ובניה