שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין מקרקעין נדל"ן האם השוכרת גנבה מקרר מבעל הדירה?

האם השוכרת גנבה מקרר מבעל הדירה?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 10/10/2016 | צפיות: 1992

4.7 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 4)

רוצה שנחזור אליך?
 
 

בעקבות ביטול חוזה שכירות, מצאה השוכרת דיירת חלופית, שהתנתה את חתימת הסכם בכך שתוכל לעשות שימוש במקרר שלה מקום במקרר שהיה מצוי בדירה, על כן המקרר הוצא מהמושכר ללא ידיעת בעל הדירה


קראו עוד בתחום

בעל דירה המתגורר בחו"ל, גילה לתדהמתו כי המקרר שנמצא בבעלותו, הוצא מהדירה על ידי השוכרת ללא הסכמתו וללא ידיעתו, זאת בעקבות בקשתה של דיירת חלופית ששכרה במקומה את הדירה באמצע החוזה. בית משפט לתביעות קטנות בירושלים קבע בתחילת השבוע כי לא מדובר בגניבה, אך בעל הדירה זכאי לפיצויים בגין הנזקים שנגרמו לו בסך של 2,000 שקלים.

 

בסוף חודש אוקטובר 2011, התובע השכיר לבתו של הנתבע, שהוא עורך דין במקצועו, דירה במרכז הארץ, ובין הצדדים נחתם הסכם שכירות למשך שנה. בחודש אפריל 2012, ביקשה הבת לבטל את חוזה השכירות ולצאת מהדירה, בטענה כי בעל הנכס הסתיר את העובדה כי אמורות להתבצע בסמוך לדירה עבודות פיתוח רחבות היקף, אשר מנעו ממנה לעשות שימוש סביר במושכר.

 

בעל הדירה טען כי לשוכרת לא היתה זכות לבטל את ההסכם, מכיוון שלא ניתן היה לצפות את קיומן של העבודות, ואף ציין כי השיפוצים בסביבה לא הפריעו לשוכרת החדשה שנכנסה בנעליה. מספר חודשים לאחר מכן, במהלך ביקורו בארץ, הגיע התובע לדירתו, וגילה כי רוב מכשירי החשמל מאופסנים במרפסת והמקרר איננו.

 

התובע טען כי המקרר נלקח מדירתו מבלי שנתקבלה מראש הסכמתו לכך, על כן דרש תשלום בסך של 7,000 שקלים. בנוסף ציין כי אין לו אפשרות לנהל ממקום מושבו בחו"ל ניוד של המקרר שמלכתחילה לא צריך היה להיות מוצא מהמושכר ללא אישורו. לאחר חילופי דברים בין הצדדים, המקרר לא הושב לידיו, על כן הגיש תלונה במשטרה בגין גניבה ופנה לבית המשפט לקבלת פיצויים בגין הנזק שנגרם לו.

 

הנתבע הוציא את המקרר כדי לאפשר לדיירת להכניס מקרר משלה לדירה

 

הנתבע טען מנגד כי דין התביעה להידחות על הסף. לטענתו, בעקבות רצונה של בתו לצאת מהדירה הוא פעל למציאת שוכר חלופי, ועם החתימה על הסכם השכירות עם הדיירת החדשה הוא הוציא את המקרר מהדירה, כדי שתוכל לעשות שימוש במכשירי החשמל שבבעלותה, על פי בקשתה, וכי הדבר נעשה ברשות בעל הדירה.

 

הנתבע ציין כי הוא דאג להוביל את המקרר על חשבונו ולאחסן אותו במחסן שבבית אמו, הנמצא סמוך למושכר. כמו כן, התחייב בפני בעל הדירה, כי ידאג להשיבו עם תום תקופת השכירות עם הדיירת החלופית. אולם מאחר שלא שולמו לו דמי שמירה והוצאות הובלה בתום החוזה, טען כי הוא היה רשאי שלא להשיב את המקרר לידי התובע.

 

יש לך שאלה?

פורום דיני חוזים / הסכמים
פורום פינוי שוכר | פינוי דייר

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, העדיף בית המשפט את גרסתו של התובע, וסבר כי הנתבע נטל את המקרר מבלי לקבל מראש את הסכמתו לצורך הסכם השכירות עם הדיירת החלופית, אולם קבע כי התובע לא הוכיח את טענתו בדבר הגניבה ובדבר עלות מקרר חדש.

 

עוד התרשם כי התנהלות הנתבע אמנם אינה בגדר גניבה, אולם היא מקנה לתובע עילת תביעה נזיקית וחוזית לפיצויים בגין הנזקים שנגרמו לו. בנסיבות אלה קיבל בית המשפט את התביעה בחלקה, וחייב את הנתבע לשלם לתובע סך של 2,000 שקלים.

 

עדכון: ראוי לציין כי פסק הדין ניתן מבלי שניגבו ראיות במשפט. בעקבות כך הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי. הערעור התקבל במלואו במובן זה שפסק הדין בוטל. 


עודכן ב: 10/10/2016
דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא מקרקעין נדל"ן
חדשות ופסקי דין בנושא מקרקעין נדל"ן
בני זוג שהחזיקו בזכויות במשק במושב נפטרו מבלי לקבוע מי מבין חמשת ילדיהם יהיה הבן הממשיך, אשר יקיים את המשק לאחר מותם. כיצד הוכרע בבית המשפט לענייני משפחה סכסוך ממושך בין שניים מהאחים, אשר תבעו לקבל את הזכויות במשק?
מאת: LawGuide | 16/07/2017
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד ינון ברקאיעו"ד ינון ברקאיאזור המרכז053-9386751ניסיון עשיר במקרקעין, תמ"א 38, משפט אזרחי, הוצל"פ ולשון הרע
אייל אשכנזי משרד עורכי דין ונוטריוןאייל אשכנזי משרד עורכי דין ונוטריוןאזור המרכז053-9428996עוסק מזה 17 שנים בתחום המקרקעין, משפחה, הוצל"פ וליווי חברות
עו"ד עפרה גבישעו"ד עפרה גבישאזור השפלה והסביבה 053-9386036עוסקים בייצוג בבתי משפט – אזרחי, חוזים, נזיקין, סכסוכי שכנים ופינוי מושכר
תמר בן אלי, משרד עו"ד תמר בן אלי, משרד עו"ד אזור המרכז053-6130153עו"ד בן אלי עוסקת מזה שנים בתחום דיני המשפחה, מקרקעין ופשיטות רגל
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566בית משפט, נדל"ן, חוזים, נזיקין, דיבה, דיני עבודה ומשפחה
בנימיני-דבש משרד עו"דבנימיני-דבש משרד עו"דאזור המרכז053-6130832משרד ותיק העוסק בתחום המשפחה, מקרקעין ופשיטות רגל.
עו"ד גילה פרין עו"ד גילה פרין אזור השרון והסביבה053-9377933נסיון עשיר במקרקעין-נדל"ן במושבים ובמגזר העירוני, צוואות וירושות, עיזבונות והסכמים
עו"ד שי טלעו"ד שי טלאזור המרכז053-8007594ניסיון מעל 10 שנים בדיני עבודה, דיני ספורט, מקרקעין נדל"ן ומשפט אזרחי
עו"ד שי הראלעו"ד שי הראלאזור השפלה והסביבה 053-9370222עוסק במקרקעין, תמ"א 38, צוואת ירושות ואזרחות רומנית.
אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריוןאחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריוןאזור השרון והסביבה053-7101189מחיקת חובות, צוואה, ירושה, מקרקעין, דיני מושבים, הוצאה לפועל
עו"ד יעל בועזעו"ד יעל בועזאזור המרכז053-9386035המשרד עוסק בתמ"א 38, עסקאות מכר, חוזים והסכמים, ירושות וצוואות.