שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין מקרקעין נדל"ן האם השוכרת גנבה מקרר מבעל הדירה?

האם השוכרת גנבה מקרר מבעל הדירה?

 
מאת: | פורסם ב: 10/10/2016 | צפיות: 1268
פנייה ללא התחייבות
 

4.7 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 4)
 

בעקבות ביטול חוזה שכירות, מצאה השוכרת דיירת חלופית, שהתנתה את חתימת הסכם בכך שתוכל לעשות שימוש במקרר שלה מקום במקרר שהיה מצוי בדירה, על כן המקרר הוצא מהמושכר ללא ידיעת בעל הדירה


קראו עוד בתחום

בעל דירה המתגורר בחו"ל, גילה לתדהמתו כי המקרר שנמצא בבעלותו, הוצא מהדירה על ידי השוכרת ללא הסכמתו וללא ידיעתו, זאת בעקבות בקשתה של דיירת חלופית ששכרה במקומה את הדירה באמצע החוזה. בית משפט לתביעות קטנות בירושלים קבע בתחילת השבוע כי לא מדובר בגניבה, אך בעל הדירה זכאי לפיצויים בגין הנזקים שנגרמו לו בסך של 2,000 שקלים.

 

בסוף חודש אוקטובר 2011, התובע השכיר לבתו של הנתבע, שהוא עורך דין במקצועו, דירה במרכז הארץ, ובין הצדדים נחתם הסכם שכירות למשך שנה. בחודש אפריל 2012, ביקשה הבת לבטל את חוזה השכירות ולצאת מהדירה, בטענה כי בעל הנכס הסתיר את העובדה כי אמורות להתבצע בסמוך לדירה עבודות פיתוח רחבות היקף, אשר מנעו ממנה לעשות שימוש סביר במושכר.

 

בעל הדירה טען כי לשוכרת לא היתה זכות לבטל את ההסכם, מכיוון שלא ניתן היה לצפות את קיומן של העבודות, ואף ציין כי השיפוצים בסביבה לא הפריעו לשוכרת החדשה שנכנסה בנעליה. מספר חודשים לאחר מכן, במהלך ביקורו בארץ, הגיע התובע לדירתו, וגילה כי רוב מכשירי החשמל מאופסנים במרפסת והמקרר איננו.

 

התובע טען כי המקרר נלקח מדירתו מבלי שנתקבלה מראש הסכמתו לכך, על כן דרש תשלום בסך של 7,000 שקלים. בנוסף ציין כי אין לו אפשרות לנהל ממקום מושבו בחו"ל ניוד של המקרר שמלכתחילה לא צריך היה להיות מוצא מהמושכר ללא אישורו. לאחר חילופי דברים בין הצדדים, המקרר לא הושב לידיו, על כן הגיש תלונה במשטרה בגין גניבה ופנה לבית המשפט לקבלת פיצויים בגין הנזק שנגרם לו.

 

הנתבע הוציא את המקרר כדי לאפשר לדיירת להכניס מקרר משלה לדירה

 

הנתבע טען מנגד כי דין התביעה להידחות על הסף. לטענתו, בעקבות רצונה של בתו לצאת מהדירה הוא פעל למציאת שוכר חלופי, ועם החתימה על הסכם השכירות עם הדיירת החדשה הוא הוציא את המקרר מהדירה, כדי שתוכל לעשות שימוש במכשירי החשמל שבבעלותה, על פי בקשתה, וכי הדבר נעשה ברשות בעל הדירה.

 

הנתבע ציין כי הוא דאג להוביל את המקרר על חשבונו ולאחסן אותו במחסן שבבית אמו, הנמצא סמוך למושכר. כמו כן, התחייב בפני בעל הדירה, כי ידאג להשיבו עם תום תקופת השכירות עם הדיירת החלופית. אולם מאחר שלא שולמו לו דמי שמירה והוצאות הובלה בתום החוזה, טען כי הוא היה רשאי שלא להשיב את המקרר לידי התובע.

 

יש לך שאלה?

פורום דיני חוזים / הסכמים
פורום פינוי שוכר | פינוי דייר

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, העדיף בית המשפט את גרסתו של התובע, וסבר כי הנתבע נטל את המקרר מבלי לקבל מראש את הסכמתו לצורך הסכם השכירות עם הדיירת החלופית, אולם קבע כי התובע לא הוכיח את טענתו בדבר הגניבה ובדבר עלות מקרר חדש.

 

עוד התרשם כי התנהלות הנתבע אמנם אינה בגדר גניבה, אולם היא מקנה לתובע עילת תביעה נזיקית וחוזית לפיצויים בגין הנזקים שנגרמו לו. בנסיבות אלה קיבל בית המשפט את התביעה בחלקה, וחייב את הנתבע לשלם לתובע סך של 2,000 שקלים.

 

עדכון: ראוי לציין כי פסק הדין ניתן מבלי שניגבו ראיות במשפט. בעקבות כך הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי. הערעור התקבל במלואו במובן זה שפסק הדין בוטל. 


עודכן ב: 10/10/2016
דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא מקרקעין נדל"ן
חדשות ופסקי דין בנושא מקרקעין נדל"ן
דירה בנהריה עם גינה ומחסן שנרכשה מחברת נכסים נמסרה באיחור של שמונה חודשים לרוכשים, עם ליקויי בניה וליקויי רטיבות בהיקף נרחב, שלא תוקנו למרות דרישות הרוכשים
מאת: LawGuide | 03/02/2016
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד ינון ברקאי עו"ד ינון ברקאי אזור המרכז 053-9386751 ניסיון עשיר במקרקעין, תמ"א 38, משפט אזרחי, הוצל"פ ולשון הרע
אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריון אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריון אזור השרון והסביבה 053-7101189 מחיקת חובות, צוואה, ירושה, מקרקעין, דיני מושבים, הוצאה לפועל
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז 053-9428566 בית משפט, נדל"ן, חוזים, נזיקין, דיבה, דיני עבודה ומשפחה
אופיר פרל משרד עורכי דין אופיר פרל משרד עורכי דין אזור המרכז 053-9428551 הוצל"פ, פשט"ר, משפט אזרחי, מקרקעין נדל"ן
עו"ד עפרה גביש עו"ד עפרה גביש אזור השפלה והסביבה 053-9386036 עוסקים בייצוג בבתי משפט – אזרחי, חוזים, נזיקין, סכסוכי שכנים ופינוי מושכר
עו"ד גילה פרין עו"ד גילה פרין אזור השרון והסביבה 053-9377933 נסיון עשיר במקרקעין-נדל"ן במושבים ובמגזר העירוני, צוואות וירושות, עיזבונות והסכמים