שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין תעבורה ורכב 18 חודשי פסילה לצעיר שנהג תחת השפעת אלכוהול

18 חודשי פסילה לצעיר שנהג תחת השפעת אלכוהול

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 21/01/2016 | צפיות: 2577
 

הנהג הצעיר הספיק לצבור תשע הרשעות תעבורה קודמות, אחת מהן בגין נהיגה בשכרות. בית המשפט לתעבורה התייחס בחומרה לעובדה שביצע עבירת שכרות בפעם השנייה


קראו עוד בתחום

תחילה הנהג בן ה-28 כפר בכתב האישום שייחס לו עבירת נהיגה בשכרות, אך במסגרת הסדר בין הצדדים תוקן כתב האישום לעבירת נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים, שהיא עבירה קלה יותר, והנאשם הודה בעבירה והורשע בהתאם להודאתו. בשבוע שעבר (יום ד') הטיל עליו בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה צו שירות לתועלת הציבור למשך 200 שעות, פסילה בפועל לתקופה של 15 חודשים, פסילה על תנאי של חצי שנה, מאסר על תנאי לתקופה של שבעה חודשים וכן קנס בסכום של 1,500 שקלים.


בטרם נגזר דינו של הנאשם התבקש שירות המבחן להגיש תסקיר בעניינו, שממנו עלה כי מדובר ברווק שגר עם ההורים ובבעלותו מסעדה. לקצינת המבחן סיפר כי הסתבך בחובות בעסק וכן סובל מתסמונת טורט קלה ומבעיות קשב וריכוז. קצינת המבחן התרשמה ממנו לטובה והגיעה למסקנה שמדובר בצעיר מתפקד וחיובי אשר משקיע בפרנסתו וללא עבר פלילי.


בית המשפט: עבירה חוזרת של נהיגה בשכרות מצדיקה מאסר, אך בשל המלצת שירות המבחן והסדר הטיעון ניתן להסתפק בעונש קל יותר


אמנם הוא הסביר כי ביצע החלטה שגויה, לקח על כך אחריות מלאה ואף הביע אכזבה מעצמו על העובדה שביצע עבירה המסכנת אותו ואת הציבור, אך עם זאת התקשה לתת הסבר מניח את הדעת לעובדה שנתפס נוהג שיכור בפעם השנייה, וקצינת המבחן התרשמה כי בכל תחומי חייו האחרים הוא מגלה אחריות, אך בתחום התעבורה אינו מספיק אחראי ומתקשה להפיק לקחים.


עוד ציינה קצינת המבחן כי להערכתה הנאשם צורך אלכוהול רק בנסיבות חברתיות ולא בצורה קבועה. בדיקת שתן שמסר נמצאה נקייה מכל סם. עונש של שירות לתועלת הציבור, לטעם קצינת המבחן, יהווה ענישה חינוכית ומרתיעה, ואילו בניגוד לכך אם יוטלו עליו עבודות שירות עסקו ימשיך להיפגע.


במסגרת ההסדר הסכימו הצדדים על כל רכיבי הענישה, מלבד עתירת המדינה לחודשיים עבודות שירות, ומנגד עתירת ההגנה להסתפק בצו שירות לתועלת הציבור. התביעה הזכירה כי מאז שהחל לנהוג בשנת 2004, הספיק הצעיר לצבור תשע עבירות תנועה, לרבות עבירת נהיגה בשכרות. לעומת זאת טענה ההגנה כי העבירה הקודמת בוצעה לפני יותר משבע שנים, והזכירה כי הפעם לא מדובר בנהיגה בשכרות אלא בנהיגה תחת השפעת אלכוהול. לבסוף צוין כי הוא עומד להתחתן ממש בקרוב, ויש לאפשר לו לפתוח דף חדש ונקי.


עבירה חוזרת של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים נתפסת בחומרה רבה בבתי המשפט, והשופטת הזכירה זאת והציגה מספר פסקי דין מחמירים שניתנו במקרים דומים. עם זאת, ניתן להתחשב גם בנסיבות אישיות ואחרות שאינן קשורות לעבירה, למשל שמדובר באדם צעיר ונורמטיבי העומד להתחתן בעוד חודשיים ומעולם לא ריצה מאסר בכלא. הוא לקח אחריות וחסך זמן יקר מבית המשפט, אך מצד שני נזקפו לחובתו הרשעות התנועה הקודמות שצבר.

 

יש לך שאלה?

פורום נהיגה בשכרות
פורום בית משפט לתעבורה


אף שהענישה הראויה במקרה זה היא מאסר, החליטה השופטת לקבל את הסדר הטיעון ולהסתפק בגזירת שירות לתועלת הציבור למשך 200 שעות, פסילה של 15 חודשים, מאסר ופסילה על תנאי וכן קנס בסך של 1,500 שקלים.


תתע"א 7372-04-14
 

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא תעבורה ורכב
חדשות ופסקי דין בנושא תעבורה ורכב
בית המשפט לתעבורה זיכה נהגת שהואשמה בנהיגה בשכרות בטענה שסירבה להיבדק במכשיר הינשוף, היות שלא השתכנע מהעדויות כי אכן לא הסכימה לבצע את הבדיקה, וקבע כי ייתכן שהבדיקה נכשלה בשל מחלת האסתמה שבה היא לוקה
מאת: LawGuide | 07/02/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


משרד עורכי דין רבינוביץ - סטרול	משרד עורכי דין רבינוביץ - סטרול אזור המרכז053-6112798 עוסק בתחומים: דיני משפחה, טיפול ומחיקת חובות, דיני תעבורה ומשפט פלילי.
עו"ד חגית רייזמן-אבודרהםעו"ד חגית רייזמן-אבודרהםירושלים והסביבה053-9428412משפט פלילי, דין משמעתי, עבריינות נוער, דיני תעבורה, חנינות.
עו"ד שמעון צורעו"ד שמעון צוראזור הצפון053-7105257עוסק בתחום הפלילי, תעבורה, משפחה מזה 17 שנים
עו"ד אלעד שאולעו"ד אלעד שאולאזור המרכז053-9386765תובע פלילי בעברו, בעל משרד עו"ד פליליים המייצג לקוחות נורמטיביים
עו"ד חיים אליהעו"ד חיים אליהאזור המרכז053-7101868הצלחות מוכחות בדיני תעבורה, משפט פלילי ותכנון ובניה
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות