שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין מקרקעין נדל"ן תביעה לפינוי מושכר: הדייר סירב לעזוב בתום התקופה

תביעה לפינוי מושכר: הדייר סירב לעזוב בתום התקופה

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 26/01/2016 | צפיות: 3534

4.1 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 7)

רוצה שנחזור אליך?
 
 

תקופת השכירות על הדירה בהרצליה תמה כבר בשנת 2014, אך השוכר לא הסכים לפנות את הנכס. בעל הדירה נאלץ לפנות לבית המשפט בתביעה לפינוי הדירה


קראו עוד בתחום

בתביעה לפינוי המושכר תבע בעל הדירה לפנות את השוכר שממאן לעזוב אף על פי שתקופת השכירות הסתיימה כבר ביוני 2014. ביום ד' קיבל בית משפט השלום בתל אביב את התביעה, והורה לשוכר להתפנות תוך שלושה שבועות, וכן לשלם לתובע בתוך 30 ימים סך כולל של 7,000 שקלים עבור הוצאות המשפט.


אמו של התובע היא זו שחתמה על הסכם השכירות עם הנתבע, לפני שהעבירה את הזכויות בדירה לבנה. ההסכם נחתם ביוני 2013 לתקופה של שנה עם אופציה לחדש את החוזה לתקופה של שנה נוספת, ובתנאי שהדייר יבקש לעשות זאת עד חודשיים לפני שתקופת השכירות מסתיימת. השוכר לא ביקש להאריך את תקופת השכירות לשנה נוספת והתבקש לעזוב את הנכס בתום התקופה, מספר פעמים בכתב ומספר פעמים בעל פה, אך סירב לעזוב. מאותו רגע התובע ואמו סירבו לקבל ממנו תשלומים עבור דמי השכירות.


הדייר: הסכמנו בעל פה שאוכל להמשיך להתגורר בדירה פרק זמן לא מוגבל בתמורה לשיפוצה


הדייר נשאר להתגורר בדירה ללא זכות בדין, טען התובע, ובאותה נשימה טען להפרות שביצע המקימות עילה לפינויו, כגון אי תשלום דמי השכירות, התקנת סככה לחניה ללא היתר וזריקת פסולת וחפצים שונים בחצר הבית.


טענתו המרכזית של הנתבע, אשר טען כי אינו זוכר בדיוק מה נכתב בחוזה השכירות לגבי תקופת השכירות או האופציה להארכתה, הייתה כי בשלב מאוחר יותר הם הסכימו בעל פה שיוכל להמשיך להתגורר בנכס לכל פרק זמן שיחפוץ, והוא בתמורה ישקיע בו בשיפוצים. הוא אפילו טען כי הסכם זה הפך אותו לדייר מוגן.


אולם השופט לא השתכנע מטענותיו של השוכר, וקבע כי לא סביר בעיניו שבעל הדירה או אמו הסכימו שימשיך להתגורר במושכר מבלי שהתקופה תהיה מוגבלת. אמנם עלה מדברי האם כי הייתה הסכמה בעל פה לשינויים בתנאי השכירות בתמורה לשיפוץ הדירה, ואכן גם התבצע שיפוץ בפועל על ידי השוכר, אך עובדה זו לא הספיקה כדי להוכיח שהשיפוץ התבצע בתמורה להארכת תקופת השכירות לתקופה לא מוגבלת.


אין זו דרכם של בני האדם לערוך חוזים שיהיו בתוקף לצמיתות, הזכיר השופט קביעות מפסיקות קודמות, והדבר אף לא הגיוני מבחינה חברתית או כספית. גם אם מדובר בהסכמים לטווח ארוך ללא הקצבת זמן, הקשר המשפטי בין הצדדים יכול להימשך רק כל עוד שני הצדדים מעוניינים להמשיכו, כאשר בכל זמן רשאי כל אחד מהם לסיים את ההסכם, כמובן תוך הודעה מראש ומתן פרק זמן סביר לצד השני.


לגבי טענת השוכר לדיירות מוגנת, קבע השופט כי לא מתקבל על הדעת שהזכות לדיירות מוגנת תקום ללא גמירות דעת מפורשת והסכמה חד משמעית. הסכמה שכזו לא ניתנה לדייר מעולם על ידי התובע או אמו, ואולי מקורה במשאלת לב של השוכר ותו לא.

 

יש לך שאלה?

פורום דיני חוזים / הסכמים
פורום פינוי שוכר | פינוי דייר


בסופו של דבר, מאחר שלא הוכח כל הסכם תקף בין הצדדים התביעה התקבלה, והדייר נדרש לפנות את הדירה בתוך שלושה שבועות. כמו כן הוא חויב בהוצאות המשפטיות של ההליך בסכום כולל של 7,000 שקלים.


תא"ח 30216-07-15
 

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא מקרקעין נדל"ן
חדשות ופסקי דין בנושא מקרקעין נדל"ן
בני זוג שהחזיקו בזכויות במשק במושב נפטרו מבלי לקבוע מי מבין חמשת ילדיהם יהיה הבן הממשיך, אשר יקיים את המשק לאחר מותם. כיצד הוכרע בבית המשפט לענייני משפחה סכסוך ממושך בין שניים מהאחים, אשר תבעו לקבל את הזכויות במשק?
מאת: LawGuide | 16/07/2017
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


תמר בן אלי, משרד עו"ד תמר בן אלי, משרד עו"ד אזור המרכז053-6130153עו"ד בן אלי עוסקת מזה שנים בתחום דיני המשפחה, מקרקעין והוצל"פ.
עו"ד עפרה גבישעו"ד עפרה גבישאזור השפלה והסביבה 053-9386036עוסקים בייצוג בבתי משפט – אזרחי, חוזים, נזיקין, סכסוכי שכנים ופינוי מושכר
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566בית משפט, נדל"ן, חוזים, נזיקין, דיבה, דיני עבודה ומשפחה
בנימיני-דבש משרד עו"דבנימיני-דבש משרד עו"דאזור המרכז053-6130832משרד ותיק העוסק בתחום המשפחה, מקרקעין ופשיטות רגל.
עו"ד שי טלעו"ד שי טלאזור המרכז053-8007594ניסיון מעל 10 שנים בדיני עבודה, דיני ספורט, מקרקעין נדל"ן ומשפט אזרחי
אייל אשכנזי משרד עורכי דין ונוטריוןאייל אשכנזי משרד עורכי דין ונוטריוןאזור המרכז053-9428996עוסק מזה 17 שנים בתחום המקרקעין, משפחה, הוצל"פ וליווי חברות
עו"ד ינון ברקאיעו"ד ינון ברקאיאזור המרכז053-9386751ניסיון עשיר במקרקעין, תמ"א 38, משפט אזרחי, הוצל"פ ולשון הרע
אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריוןאחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריוןאזור השרון והסביבה053-7101189מחיקת חובות, צוואה, ירושה, מקרקעין, דיני מושבים, הוצאה לפועל
עו"ד גילה פרין עו"ד גילה פרין אזור השרון והסביבה053-9377933נסיון עשיר במקרקעין-נדל"ן במושבים ובמגזר העירוני, צוואות וירושות, עיזבונות והסכמים
בן-דוד, יוסף, שימונוב ושות` - משרד עורכי דין ונוטריון	בן-דוד, יוסף, שימונוב ושות` - משרד עורכי דין ונוטריון אזור השפלה והסביבה053-7933102עוסקים מזה שנים במשפחה, מקרקעין וחדלות פירעון
עו"ד שי הראלעו"ד שי הראלאזור השפלה והסביבה 053-9370222עוסק במקרקעין, תמ"א 38, צוואת ירושות ואזרחות רומנית.