שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין מאמרים נזקי גוף ותאונות תאונת דרכים להולך רגל במעבר חציה - את מי תובעים?

תאונת דרכים להולך רגל במעבר חציה - את מי תובעים?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 20/09/2016 | צפיות: 1245
 

הולך רגל שנפגע בתאונה נדרש לרשום את פרטי הרכב הפוגע, כדי שניתן יהיה להגיש תביעת פיצויים נגד חברת הביטוח של הרכב. אם מדובר בתאונת פגע וברח ישנה אפשרות להגיש תביעה נגד קרנית ולקבל פיצויים מהמדינה


קראו עוד בתחום

הולך רגל שחוצה את הכביש חשוף מטבע הדברים לכלי הרכב שבאים מולו, גם אם הוא חוצה במעבר חציה. הפגיעה בהולך רגל עלולה להיות קטלנית ולגרום לחבלות קשות ואף במקרים חמורים עלולה להוביל למוות.

 

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי הולך רגל שנפגע בתאונה, זכאי לקבלת פיצויים מחברת הביטוח של הרכב הפוגע, לתשלומים מביטוח לאומי, או במקרה של תאונת פגע וברח לפיצויים מקרנית, אם זהות הנהג הפוגע אינה ידועה.

 

הזכות לתשלום פיצויים מחברת הביטוח אינה תלויה בשאלה מי אשם בתאונה, למעט במקרים חריגים, לכן גם במקרה שבו הולך רגל התפרץ לכביש במקום שלא מיועד לחציה ובשל חוסר תשומת לב נפגע מרכב נוסע, הוא זכאי לפיצויים בהתאם לחומרת הנזקים שנגרמו לו.

 

כאשר תאונת הדרכים התרחשה בדרך לעבודה, במהלכה או בדרך חזרה ממנה, ייתכן שהיא תוכר על ידי ביטוח לאומי כתאונת עבודה. במקרה זה הולך הרגל עשוי לקבל דמי פגיעה עבור 91 ימי הפציעה הראשונים, ואם תיוותר לו נכות צמיתה, הוא יוכל להגיש תביעה ולקבל קצבת נכות וסיוע נוסף מביטוח לאומי.

 

כיצד יש לפעול לאחר התאונה?

 

הולך רגל שנפגע בתאונת דרכים נדרש להשיג את פרטי הרכב הפוגע, לרשום את שמות עדים שנכחו במקום ולגשת מיד לחדר מיון או לקופת חולים לצורך בדיקה וקבלת טיפול רפואי. חשוב להקפיד כי ברישום הרפואי יצוין כי מדובר בתאונת דרכים כהולך רגל. לאחר הטיפול הראשוני חשוב להמשיך ולטפל בפציעה ולשמור את התיעוד הרפואי ואת כל הקבלות על הוצאות בגין הפציעה.

 

נפגע שהשיג את זהות הנהג, את מספר על לוחית הרישוי של הרכב הפוגע, ואת מספר פוליסת ביטוח החובה ופרטי החברה המבטחת, נדרש לגשת לתחנת המשטרה ולקבל אישור על התאונה, שבו מפורטים פרטי ביטוח החובה של הרכב הפוגע, כדי שניתן יהיה להגיש תביעה נזיקית נגד חברת הביטוח.

 

בכל מקרה על הנפגע לדווח למשטרה על התאונה, גם אם לא הושגו פרטי הנהג הפוגע, ולקבל אישור על קרות האירוע. באישור יש לציין כי זהות הנהג אינה ידועה, כך שבאמצעותו ניתן יהיה להגיש תביעה נזיקית נגד קרנית שהיא קרן ממשלתית לפיצויים בתאונות דרכים, שבהן זהות הנהג הפוגע אינה ידועה, או שלרכב הפוגע לא נרכשה פוליסת ביטוח חובה, או שלנהג הפוגע לא היה רישיון.

 

בניית תיק עבור תביעת נזיקין

 

במסגרת הכנת תיק של תביעת נזיקין, ישנה משמעות מכרעת לרישום הרפואי ולאופן הרישום. חשוב להקפיד על רישום מדויק של פרטי הנפגע, מצבו הגופני והנפשי כתוצאה מהפגיעה ותיאור אירוע התאונה בתיעוד הרפואי. אם נפלה טעות ברישום חשוב לבקש מהרופאים לתקן אותה, ולשים לב כי צוין מפורשות שהנפגע הוא הולך רגל והפגיעה נגרמה עקב תאונת דרכים.

 

יש לך שאלה?

פורום תאונות דרכים | פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

 

חשוב לשמור את כל המסמכים והקבלות המעידים על הוצאות רפואיות שנגרמו עקב הפגיעה. מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין המתמחה בדיני נזיקין. עורך דין מנוסה יוכל לסייע בהגשת התביעה ובמיצוי את מלוא זכויותיו של הולך הרגל שנפגע בתאונה מול חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי וקרנית.
 

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
אחות בבית חולים שנפגעה בשתי תאונות עבודה, כאשר החליקה על רצפה רטובה במקום עבודתה, פנתה אל בית המשפט המחוזי בירושלים ודרשה לקבל פיצויים מהמעסיק בגין נזקיה
מאת: LawGuide | 07/01/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


דוד סער, משרד עו"דדוד סער, משרד עו"דאזור המרכז053-9428975עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566בית משפט, נדל"ן, חוזים, נזיקין, דיבה, דיני עבודה ומשפחה
עו"ד כרמי בוסתנאיעו"ד כרמי בוסתנאיאזור המרכז053-9428475עוסק בתחום הנזיקין על כל רבדיו ומייצג את הנפגע בכל ערכאות המשפטיות
אזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9428375עוסק בדיני עבודה, דיני נזיקין על כל רבדיהם ומשפט מסחרי. מייצג בכל הערכאות.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
בוים & תומא עורכי דיןבוים & תומא עורכי דיןאזור המרכז053-8007674משרד ותיק ופעיל העסוק בדיני עבודה, נזקי גוף, רשלנות רפואית וביטוח לאומי.
אופיר בן משה, עורכי דיןאופיר בן משה, עורכי דיןאזור המרכז053-9428924המשרד עוסק בתחום הנזיקין תוך התמקדות בתחום הרשלנות הרפואית
גל גורודיסקי, עו"דגל גורודיסקי, עו"דאזור המרכז053-9428496ניסיון של 22 שנים בדיני עבודה, נזיקין וביטוח לאומי, רשלנות רפואית ומסחרי.