עורכי דין פורום עורכי דין פורום גביית חובות | שיקים חוזרים חוב בגין הלוואה דרך הסוכנות היהודית
מנהל/ת הפורום: עו"ד עזרא קונוביץ
053-9370257


חוב בגין הלוואה דרך הסוכנות היהודית

אור 23/2/2012 11:16
אני מטפלת בזוג קשישים שמתגוררים בדיור מוגן וחיים מקצבת זקנה. בשנת 91 כאשר עלו ארצה קיבלו הלוואה מהסוכנות היהודית בסביבות ה1000 דולר. כשנתיים לערך קיבלו מכתב כי ההחזר עבור הלוואות מסוג זה בוטל ולכן לא צריכים להחזיר שום סכום עבור ההלוואה. במקביל כשקיבלו את ההלואה חתמו ערבות לעוד אישה שלקחה את אותה ההלוואה של הסוכנות היהודית. בשנת 95 הגיע להם מכתב שכל ההלוואות כבר אינן תקפות ויצאה הוראה גורפת מטעם המדינה שאין צורך בהחזר בהלוואה מסוג זה. את המכתב הזה הם איבדו אך כמעט כל הפנסיונרים בגילם שלקחו הלוואות מסוג זה, אני יודעת שאכן בוטלה עבורם החובה לשלם. בכל מקרה, היום ב2012 לפני כחודש הם מקבלים מכתב מהוצאה לפועל, ומעכלים את חשבון הבנק שלהם. בבירור מול ההוצאה לפועל , מסתבר שאותה אחת לטובתה חתמו ערבות חייבת כספים ואינה יכולה ללשלם בעצמה על ההלוואה ולכן התשלום של ההלוואה נופל עליהם. הם לא ידעו דבר על החוב עד היום,מדובר בקשישים אשר אין להם הכנסות מלבד קצבת הזקנה, אולי עוד איזה 100 שח מעבר לכך, מתגוררים בדיור מוגן עמידר של המדינה ובנוסף ניצולי שואה. הם הגיעו למצב שאין להם מה לאכול במקרר, והמצב מסכן את מצבם הבריאותי בצורה חמורה , שאלתי מה אפשר לעשות במצב כזה? האם ניתן לפטור אותם מתשלום החוב? ואיך ניתן לעשות זאת ?
תשובהמאיה הדס עורכת דין23/2/2012 19:14
אור שלום, במסגרת ההוצל"פ ניתן להגיש בקשה לחקירת יכולת ולבקש החזר חודשי מינימלי (כיום 150 ש"ח). כמו כן ניתן לנסות לברר מדוע הם מחוייבים בחוב שבוטל ולבדוק כיצד ניתן למחוק את החוב. לשם כך יש לפנות לגורם המחייב. מאיה.


שאלו את מנהל/ת הפורום: עו"ד עזרא קונוביץ  053-9370257
עוד שאלות שנשאלו בנושא גביית חובות | שיקים חוזרים:
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.