עורכי דין פורום עורכי דין פורום הרעת תנאים שינוי בתפקיד לאחר כ-7 שנים
מנהל/ת הפורום: שמלה ושות` - משרד עו"ד
053-9370234


שינוי בתפקיד לאחר כ-7 שנים

רינת10/8/2017 17:42
שלום, הנני עובדת כמנהלת יבוא , יצוא ורכש כ 7 שנים (עובדת מצטיינת) לאחר החלטת החברה לראורגניזציה , הוחלט שעליי להעביר חפיפה של כל תהליך העבודה שלי מ א עד ת ולהעביר לעובדת אחרת (שאינה ותיקה ואינה בעלת ידע או ניסיון כלל בתחום היבוא) את הטיפול בשני ספקי חו"ל מתוך 6 ספקים שבאחריותי כיום. (הרעיון הוא לפצל את הכח והידע שלי לעוד עובד) האם זה נחשב כהרעת תנאים כאשר לוקחים ממני כשליש מהאחריות/סמכות ומעבירים לעובדת אחרת ? כמו כן, האם אני מחויבת ללמד אותה את התפקיד ? במידה ואחליט להתפטר בעקבות כך, האם זה נחשב כהרעת תנאים שמזכים פיצויים? ושאלה אחרונה, במידה והמעסיק יפטר אותי עקב כך שלא שיתפתי פעולה בתהליך הזה ולא העברתי חפיפה בזמן עבודתי, האם יכול להימנע מתשלום פיצויי פיטורים? אודה מאוד לתגובתך,
צמצום אחריות כהרעת תנאיםשמלה ושות' - משרד עו13/8/2017 15:14
להעביר סמכויות של עובד לאחר, יכולה להיות משמעות של הרעת תנאים. יחד עם זאת, חסרים נתונים בשאלתך לשם בירור מלא בנדון ואת מוזמנת ליצור קשר טלפוני עם משרדנו לבירור. רק אציין שאם תפוטרי - מעסיקך לא יכול למנוע ממך תשלום פיצויי פיטורין רק בשל שלא הסכמת לחפוף את העובדת.


שאלו את מנהל/ת הפורום: שמלה ושות` - משרד עו"ד  053-9370234
עוד שאלות שנשאלו בנושא הרעת תנאים:
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.