מנהל/ת הפורום: עו"ד אמיר שושני
053-9428949

חוק שעות נוספות לאישה בהריון

מיכל 1/5/2012 9:42
ע"פ חוק למעסיק אסור להעסיק אישה בהריון בשעות נוספות החל מהחודש החמישי להריונה. אני מועסקת בחוזה שבו אני עובדת 10 שעות ביום, משמע שעה נוספת כל יום. ע"פ חוזה ההעסקה שלי אני מקבלת שכר גלובלי . כדי לא לעבור על החוק בתשלום על שעות נוספות המעסיק מחשב את שכר הבסיס שלי כנמוך יותר ומציג בתלוש תשלום לשעות נוספות כך שהשכר הסופי מגיע לשכר הגלובלי. שאלתי היא האם ברגע שלמעסיק אסור להעסיק אותי בשעות נוספות ואני עוברת לעבוד 9 שעות ביום, המשכורת שלי עלולה להיפגע? ע"פ ההגדרה בתלוש המשכורת שלי אני עובדת בשכר גלובלי על בסיס יומי ולא על בסיס שעתי. האם מותר לו להוריד לי את השכר באופן יחסי לחישוב של 9 שעות ביום ע"פ חוזה ההעסקה שלי?
העסקת עובדת בהריון שעות נוספות עידית פוליבודה עו"ד 6/5/2012 17:59
ערב טוב, צר לי. פנייתך דורשת בחינה מדוקדקת של תלושי השכר והסכם העסקה. ממליצה לך לפנות לקבלת יעוץ משפטי ראשוני והכוונה ללא עלות באחד מסניפי שיל (=שירות יעוץ לאזרח) בארץ. את מעלה סוגיה חשובה וחמורה יחדיו ויש צורך בעיון לגופו של עניין על מנת ליתן לך תשובה מהימנה.

שאלו את מנהל/ת הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין  053-9428949

עוד שאלות שנשאלו בנושא זכויות נשים בעבודה:
האים בחופשת לידה מקבלים דמי הבראה? מורן יוסופוב 30/7/2014 10:46
תשלום חופשת לידה לאחר פיטורים שרון הראל 29/7/2014 10:43
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.