מנהל/ת הפורום: עו"ד דרורית מלינרסקי
053-7105242


דירה מושכרת עם רטיבות

מירית אהרון20/3/2017 16:22
היי, יש לי שאלה בנוגע לחוזה הדירה שלי :) יש לי רטיבות בקיר של הסלון בדירה שלי בכל חורף. זאת פעם שנייה שהרטיבות חוזרת. עדכנתי את בעל הדירה שלי בינואר בסמס עם צירוף תמונות שיהיה מודע לחומרת המצב. לאחר כיומיים איש המקצוע מטעמו יצר קשר וניסה לתאם הגעה. בשל לו"ז עמוס לא הצלחנו לתאם ומאז לא שמענו שוב מהטכנאי וכנ"ל לגבי בעל הדירה. לפני כשבועיים עדכנתי את בעל הדירה שוב שהבעיה טרם טופלה, הוא היתמם ואמר שלהבא אעדכן אותו בזמן כאשר תקלות לא מטופלות. כמו כן, ציין ואמר שאיש המקצוע מטעמו חולה ושכל את אימו ושברגע שיחלים יתאמו הגעה מחודשת. במקביל, הוא חוזר ואומר שהרטיבות בקיר נגרמת בשל חוסר איוורור של הדירה ולא עקב רטיבות (למרות שהבעיה חוזרת רק בחורף אחרי ימים גשומים!) בשורה תחתונה, מאז ינואר הבעיה לא טופלה. בחורף שעבר היתה לנו את אותה בעיה וגם אז מרח אותנו כחודשיים עד שטיפל בכך בטענה שצריך "יום שמשי וחם כדי שהצבע יתייבש". נכון לעכשיו, הבעיה טרם טופלה. יש לי סעיף בחוזה שאומר כך: "המשכיר יהיה חייב לבצע כל תיקון נחוץ לשם שמירה על המצב התקין של המושכר ותכולתו, לרבות תיקוני צנרת, חשמל ומים בקירות ובריצפה, מתקנים חשמליים והתריסים ולמעט תיקוני סתימות בצנרת הדירה, וזה תוך 7 ימים ממתן ההודעה, לא עשה כן המשכיר יהיה השוכר זכאי לעשות תיקונים ולקבל החזר ההוצאות מן המשכיר באופן מידי עם הצגת הקבלות". האם לאור המקרה יש לי עילה להפר חוזה ולצאת לפני מהדירה? תודה מראש :)
דירה מושכרת עם רטיבות עו"ד דרורית מלינרסקי20/3/2017 16:48
מירית שלום , במקרים כגון אלו יש לתעד את הנזקים ולשקול את האופציות המשפטיות החוקיות העומדות לרשותך לאחר בדיקת העובדות לאשורן . בברכה, עו״ד דרורית מלינרסקי מנהלת פורום חוזה שכירות .


שאלו את מנהל/ת הפורום: דרורית מלינרסקי, משרד עורכי דין  053-7105242
עוד שאלות שנשאלו בנושא חוזה שכירות:
הפרת חוזה בדירה עם ליקוייםאתי שבתאי10/12/2017 21:20
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.