שלח הודעה ללא התחייבות

הוספת שם משפחה לקטין

רוית 16/12/2011 12:38
שלום רב, יש לי 2 בנות. אחת מהנישואים הראשונים בת 8 והשנייה מהנישואים השניים. אימצתי את השם משפחה של בעלי הנוכחי ורציתי להוסיף אותו גם לבתי ע"מ שתרגיש שייכות למשפחה החדשה. לא חשתי צורך להוסיף אותו בת"ז אלא רק בגן, קופת חולים וכו'. הגרוש שלי ראה זאת וביקש מהגננת להסיר את כל התוויות שרשומות עליהן 2 שמות המשפחה. מפריע לי שאנשים כל הזמן שואלים מה הקשר ביני לבין הילדה או מה הקשר בין שתי הבנות. האם עשיתי משהו פסול?? אם אגיש בקשה לבית המשפט האם יש סיכוי שיאשרו לי את ההוספה? תודה
תשובה טטיאנה 18/12/2011 9:04
כדי לשנות שם משפחה ללא הסכמתו של האבא, יש צורך באישור בית משפט. בית המשפט לא יאשר לך את זה רק מהסיבות שמנית. כי זה לא צורך אמיתי ונכון של הילדה לשאת שם משפחה של גבר זר. זה לא לטובתה בכלל. אם מפריע לך ששואלים מה הקשר בינכן, תשאי את שני שמות. את שם משפחתה, ואת שם משפחתה של הבת השניה. וזה אגב - בדיוק מה שאני עשיתי. גם לי יש שתי בנות משני נישואים. ואני נושאת את שני שמות המשפחה - בדיוק מהטעם הזה. האבא צודק במקרה הזה - ואין לך כל זכות לשנות את שמה בגן, בקופת חולים או בכל מקום אחר. אם את לא רוצה לשאת את שם משפחתו של הגרוש שלך - תחשבי שניה מה האבא מרגיש שהבת שלו צריכה לשאת שם משפחה של גבר זר. זה לא משהו שאבא נורמטיבי יקבל בהבנה. בטח לא כשזה נעשה מאחורי גבו וללא רשותו וללא הסכמתו. אם את עדיין מתעקשת לשנות את שמה - תפני לבית המשפט. שם יעשו לכם תסקיר של פקידת סעד שתבחן את טובת הילדה. רק כדאי שתדעי מראש שהסיכוי שלך להצליח בתביעה כזו - הוא אפסי עד כדי לא קיים.
שינוי שם משפחה לקטין - זוהר מטלוב, עו"ד 16/12/2011 17:29
שלום רוית, מאחר ולא מדובר בהוספת שם משפחתך המקורי לבתך אלא בשם משפחתו של בעלך החדש, אזי נדרשת הסכמת אביה (גרושך) לשינוי.

לחצ/י למידע על מנהל הפורום: אורנה אלבז גולדנברג, עו"ד ומגשרת 053-9429024

עוד שאלות שנשאלו בנושא גירושין ומשפחה:
איזה זכויות יש לי? סינה 15/10/2014 11:33
בקשה להקלטת דיונים דנית 20/8/2014 7:32
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.

מיכאל גולן משרד עו"ד מיכאל גולן משרד עו"ד אזור המרכז 053-9429070 התמקצעות בדיני משפחה, צוואות, הוצלפ, פש"ר, ומקרקעין
ניר אדרי ושות` ניר אדרי ושות` אזור המרכז 053-6130820 ייצוג בבתי משפט, עסקאות מקרקעין, חברות, דיני משפחה
משרד עורכי דין אריה שם טוב משרד עורכי דין אריה שם טוב אזור השפלה והסביבה 053-9428510 משרד ותיק העוסק בדיני משפחה, מקרקעין ונזיקין
משרד עו"ד וגישור אורית בן שושן משרד עו"ד וגישור אורית בן שושן אזור הצפון 053-7931312 בעלת ידע עשיר בנזיקין, דיני משפחה ודיני עבודה
איילה תל-פז עו"ד איילה תל-פז עו"ד אזור השרון והסביבה 053-9428422 דיני משפחה, גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות ומקרקעין.
עו"ד קארין ברגינסקי עו"ד קארין ברגינסקי אזור השפלה והסביבה 053-9428857 משרד העוסק בתחום ההוצל"פ, פשיטת רגל, דיני משפחה
מלכא משרד עורכי דין מלכא משרד עורכי דין אזור המרכז 053-7101893 נזקי גוף, ביטוח לאומי, פשיטת רגל ודיני משפחה
עו"ד גירושין - זאב פז עו"ד גירושין - זאב פז אזור המרכז 053-9428472 בעל ניסיון של 16 שנה בתחום המשפחה,התמחות בגירושין
ענת גוטליב שטיינמץ - עורכת דין ענת גוטליב שטיינמץ - עורכת דין אזור המרכז 053-9428573 משפחה, הסכמי גירושין, ירושות, צוואות, נוטריון גישור ועוד...
עו"ד זבידה יוסי עו"ד זבידה יוסי אזור השרון והסביבה 053-9428437 עוסק בדיני משפחה, עזבונות, גירושין, רכוש, משמורת, מזונות.
איריס שוורץ, עו"ד איריס שוורץ, עו"ד אזור המרכז 053-9428550 דיני משפחה, גירושין, צוואות, משמורת, מזונות ועוד.
ליאת פסטרנק-אלקיים, משרד עו"ד ליאת פסטרנק-אלקיים, משרד עו"ד אזור השפלה והסביבה 053-7105244 13 שנות ניסיון עשיר בדיני משפחה ופשיטת רגל
ליפקין את ליפקין ליפקין את ליפקין אזור המרכז 053-9428824 דיני משפחה, נישואי תערובת, אשרות ומשרד הפנים