שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פורומים משפטיים פורום דיני עבודה הפרשה לפיצויים לפי חוק פנסיה חובה

הפרשה לפיצויים לפי חוק פנסיה חובה

בנימין 3/4/2011 11:21
שלום אני עבדתי בחברה במשך שנה וחצי המעסיק לא הפריש לפיצויים לפי דו"ח שקיבלתי, פניתי למעסיק והוא אמר שהוא הפריש תשלומים לפנסיה בשיעור של 5% מהחלק של העובד ו 5% מהחלק של המעביד, ואמר שזה אחוז גבוה מהשיעור החייב על פי החוק ולכן הוא לא העביר את החלק להפרשה לפיצויים. השאלה שלי האם המעביד מחוייב להעביר גם את החלק להפרשה לפיצויים? תודה
הפרשה לפיצויים יגאל כהן, עו"ד 3/4/2011 12:23
האם אתה חתום על ס' 14? האם פוטרת או התפטרת?

לחצ/י למידע על מנהל הפורום: יגאל כהן משרד עו"ד  
הפרשה לפיצויים בנימין 3/4/2011 16:48
אני לא חתון על בעיף 14 ואני התפטרתי
פיצויים יגאל כהן, עו"ד 4/4/2011 1:23
החובה להפקיד לעובדים לחיסכון פנסיוני היא מכוח צו הרחבה שעליו חתם שר התמ"ת, אלי ישי, ב-31 בדצמבר 2007. הצו מרחיב הסכם קיבוצי שנחתם בין ההסתדרות לבין לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, וקובע כי כל מעסיק חייב להפקיד עבור עובדיו לחיסכון פנסיוני. חובת ההפקדה חלה החל מה-1 בינואר 2008. צו ההרחבה קובע כי כל עובד (מגיל 21 לגבר ומגיל 20 לאישה), עד גיל הפרישה, זכאי להפקדות לחיסכון פנסיוני. משנת 2009, עובד יהיה זכאי לחיסכון פנסיוני לאחר מחצית שנת עבודה בלבד. לעניין זה, שנת 2008 תהיה תקופת מעבר, ובמהלכה עובד שיש לו ותק של 9 חודשים ומעלה יהיה זכאי להפקדות לחיסכון פנסיוני. ההסכם חל רק לגבי עובדים שאין להם חיסכון פנסיוני כחלק מתנאי עבודתם. עובדים שיש להם כיום חיסכון פנסיוני לא יושפעו מההסכם. המעביד מחוייב גם להפריש לפיצויי פיטורים. אם אינך חתום על ס' 14 אתה זכאי למשכורת קובעת (ממוצע 12 חודשים) על כל שנת עבודה, אם התפטרת וההתפטרות שלך מוכרת כהתפטרות המזכה בפיצויי פיטורין עפ"י התקנות. ממולץ כי תפנה ליעוץ משפטי לבדיקת זכויותך. יגאל כהן, עו"ד התמחות בדיני עבודה, ביטוח לאומי

לחצ/י למידע על מנהל הפורום: יגאל כהן משרד עו"ד  

עוד שאלות שנשאלו בנושא דיני עבודה:
חופשת מחלה עבור שישי שבת רות רובין 9/7/2014 15:38
חישוב ימי מחלה/חופשה רינה 30/6/2014 20:56
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.

עו"ד אייזיק סטולוב עו"ד אייזיק סטולוב אזור השפלה והסביבה 053-9429079 בעל ידע עשיר בהוצל"פ, פשיטות רגל ומקרקעין נדל"ן.
ד"ר דוד סער, משרד עו"ד ד"ר דוד סער, משרד עו"ד אזור המרכז 053-9428975 עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה
עידית פוליבודה, עו"ד ומגשרת עידית פוליבודה, עו"ד ומגשרת אזור המרכז 053-9428921 דיני עבודה, דיני משפחה, עריכת הסכמים, גישור וצרכנות
אליהו עמר עורכי דין אליהו עמר עורכי דין אזור השרון והסביבה 053-7105243 עוסקים במשפט אזרחי- מסחרי, פש"ר, הוצל"פ ועבודה.
שרון חיבה, משרד עו"ד שרון חיבה, משרד עו"ד אזור המרכז 053-7101180 בעל ידע עשיר בדיני עבודה הוצל"פ ומשפט אזרחי.