שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פורומים משפטיים פורום תעבורה חניית רכב נכים על מדרכה

חניית רכב נכים על מדרכה

יעקב 6/9/2009 22:25
הנני נכה ברגלי כתוצאה משיתוק ילדים וברשותי רכב רפואי ותו נכה משולש בר תוקף. החנתי את רכבי על מדרכה מאוד רחבה תוך הקפדה על אי הפרעה לתנועת הולכי הרגל בחדרה בקרבת משרד ממשלתי על מנת לסדר דבר מה, וזאת על סמך פסקה בתו הנכה שאומרת: " נכה רשאי להחנות את רכבו נושא תו הנכה, במקום שאין החניה מותרת בו אם התקיימו כל אלה: החניה נעשית באופן שאין בה סיכון לעוברי דרך ואין היא מונעת מעבר חופשי להולכי רגל, לעגלות ילדים או לעגלות נכים. החניה אינה גורמת להפרעה ממשית לתנועה. בסמוך למקום האמור לא מצוי מקום אחר שהחניה בו מותרת או מקום חניה מוסדר לנכים שהם לא היו פנויים בזמן החניה". ברצוני לציין כי במקום היתה חניית נכים אך היתה תפוסה. כתוצאה מכך נרשם דו"ח לחובתי על החניה וקנס בסך 500 ש"ח. פניתי לעיריית חדרה תוך בקשה לביטול הדו"ח תוך הצגת כל המסמכים הנדרשים, אך בעיריה דחו את פנייתי ונדרשתי לשלם את הדו"ח. הודעתי לעיריה כי אני מתנגד לתשלום ומוכן לעמוד לדין על כך, ונקבע לי תאריך לדיון בבית משפט לעניינים מקומיים בחדרה עפ"י חוק עזר עירוני 5-ד-3 - העמדת רכב וחנייתו. שאלתי היא מהם הסיכויים שלי לזכות במשפט.
סיכויים טובים עו"ד אלעד שור 7/9/2009 9:03
יעקב שלום., אמנם החוק היבש לרעתך. ברם, נטיית השופטים במקרים כמו שלך, לפנים משורת הדין, להקל עם האזרח הנכה. בכל מקרה אין לך מה להפסיד מקסימום תחוייב לשלם את הקנס. בהצלחה
תודה אלעד יעקב 7/9/2009 17:05
לפי חוק חנית נכים עעע 5/7/2010 13:24
מותר לחנות גם על מדרכה הדבר מוגדר בעתירה שהוגשה נגד עיריית תל אביב ותקבלה מה שצריך זה להוכיח שעמדת בכל התנאים בחוק חינית נכים ניתן לבדוק באתר נגישות

עוד שאלות שנשאלו בנושא תעבורה:
הבהרת המושג - חניה מוגבלת בזמן אהרון בר-דוד 31/3/2014 16:35
מטען נגרר של נרתם כראוי עמיית 24/3/2014 20:53
תמרורי 439 מתחת לתמרור 433 יצחק 11/3/2014 17:35
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.

לב-טייב משרד עורכי-דין לב-טייב משרד עורכי-דין אזור המרכז 057-9428809 תביעות ביטוח, נזקי גוף ורכוש, ת. דרכים, תעבורה
עו"ד חגית רייזמן-אבודרהם עו"ד חגית רייזמן-אבודרהם ירושלים והסביבה 057-9428412 משפט פלילי, דין משמעתי, עבריינות נוער, דיני תעבורה, חנינות.