שלח הודעה ללא התחייבות

רילוקיישן/ ירידה מהארץ

רו"ח 19/7/2011 17:14
שלום לכם. קיבלתי הצעת עבודה בחו"ל ל3 שנים, תשלום השכר בעבודה זו יתחלק לשני סכומים. סכום אחד ישולם לי במסגרת של עובד שכיר בחברה בחו"ל ואילו הסכום הנוסף ( מהותי יותר) ישולם לי לחברה אשר אני אפתח באחת ממדינות האופשור, הסכום שיועבר לחברה שבבעלותי יהיה מחברת האם אשר נמצאת במדינה אחרת מזו אשר אשהה. על הסכום שאקבל כשכיר אשלם מיסים במדינה בה אשהה (מדינת אמנה) ואילו על הסכום הנוסף לא אשלם מס כיוון שהוא יועבר ישרות לחברת האופשור מחברת האם. אני וחברתי נעבור לגור ביחד לחו"ל ובמהלך זה אנו בעצם רוצים לנתק את התושבות שלנו ממדינת ישראל. אנו בעצם מתכוונים לרדת מהארץ .בכל מקרה על מנת שלא נהיה מחוייבים במס בארץ- המהלך יכלול סגירת חשבונות בנק בארץ , ניתוק מוחלט מכל החברות שאנו קשורים איתם בחוזים ( תקשורת וכו') הודעה לביטוח לאומי על ירידה מהארץ ( נמשיך לשלם את הסכום המינימאלי הקבוע בחוק 154 ש"ח בשנתיים הראשונות לכל מקרה שלא יהיה, במידה ודברים לא יסתדרו לנו, וכן נמשיך לשלם לקופת חולים בתקופה זו) וכן אין ברשותינו נכסים הרשומים על שמנו בישראל. כמה שאלות בנושא זה: מהם ההשלכות המס שעלולות לחול עלינו במידה ושהינו בחו"ל לתקופה של שנתיים שלוש? (בתקופה זו נשהה בישראל פחות מ30 יום) האם אני חייב בדיווח למס הכנסה על הכנסתי בחו"ל? למרות שאני מתכוון לא לחזור לארץ? האם אני חייב בתשלומי מיסים על הכנסתי בחו"ל בתקופה זו? מהם ההשלכות מבחינת ביטוח לאומי במהלך כזה? מה עליי לעשות על מנת למזער את הסיכונים טרם יציאתי לחו"ל?

עוד שאלות שנשאלו בנושא דיני מיסים:
תאום מס על ביטוח לאומי שמעון בר 6/10/2014 21:44
המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר.

עו"ד קרן זרקו זמיר עו"ד קרן זרקו זמיר אזור המרכז 053-9428852 עוסקת בדיני מיסים, תיקי מס הכנסה מע"מ ועוד..