פורטוגל / דרכון: בחר עורכי דין ושלח הודעה ללא התחייבות

מחפשים עורך דין לייצוג משפטי בפורטוגל? זכאים לאזרחות פורטוגלית? רוצים להוציא דרכון פורטוגלי?


בדומה לספרד, גם פורטוגל מעניקה אזרחות לצאצאי היהודים שגורשו מגבולות ספרד. דרכון פורטוגלי הוא דרכון אירופאי לכל דבר המאפשר תנועה ותעסוקה חופשית במדינות האיחוד האירופי, תנאים סוציאליים שונים, לימודים בחינם או בהנחה משמעותית וכן כניסה ללא ויזה לארצות הברית.


האזרחות הפורטוגלית תינתן בתנאי שמבקש האזרחות הוכיח שהגיע מאחת המדינות שאליהן הגיעו מגורשי ספרד אחרי הגירוש, כגון מרוקו, בולגריה, טורקיה, לוב, יוון, מצרים ואפילו הולנד, הונגריה ורומניה.


פורטוגל, לעומת ספרד, מקלה על תהליך קבלת האזרחות לצאצאי המגורשים, ואינה דורשת הגעה לפורטוגל לפגישה עם נוטריון ומבחן על התרבות וההיסטוריה הפורטוגלית. הקהילה היהודית המקומית מוסמכת להכריע לגבי מוצאו הספרדי של מבקש האזרחות ואינה דורשת תרגום נוטריוני של המסמכים, כך שהליך קבלת האזרחות הפורטוגלית ידידותי ופשוט יותר מאשר ההליך המקביל לאזרחות ספרדית.


לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים בתחום ההגירה, דרכונים ואזרחות בפורטוגל מכל רחבי הארץ. אם יש לכם שאלה משפטית, אם רציתם לקבל ייעוץ משפטי ראשוני, מדריך עורכי הדין מאפשר פנייה אל עורכי הדין ללא כל התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.