מבנים מסוכנים: בחר עורכי דין ושלח הודעה ללא התחייבות

קיבלתם הודעה מהעירייה שהבית המשותף הוכרז כמבנה מסוכן? הוגש נגד בעלי הדירות כתב אישום בגין אי תיקון המבנה? אחד הדיירים מסרב להשתתף בעלויות התיקון?

 

העירייה או הרשות המקומית מוסמכת להכריז על בית כ"מבנה מסוכן" אם מתגלים בו ליקויים או מפגעים המסכנים את הציבור. במקרה כזה תשלח הרשות המקומית לבעלי הדירות דרישה לתקן את הליקויים באופן מיידי, ואם התיקונים לא מבוצעים ייפתח הליך פלילי ויוגש כנגדם כתב אישום. אחרי ביצוע התיקונים הנדרשים, תוסר ההכרזה על הבנין כמבנה מסוכן רק לאחר ביקורת מהנדס בנין מטעם העירייה אשר יוודא שהליקויים תוקנו במלואם.


אם בבעלותכם דירה בבנין משותף שהוכרז כמבנה מסוכן, עליכם לפעול במהירות, לבקש ארכה במקרה הצורך מהרשות המקומית ולאתר קבלן שיפוצים לביצוע התיקונים. כל בעלי הדירות חייבים לשאת בעלויות השיפוץ, ואם אחד מהדיירים מסרב לשלם את חלקו ניתן לתבוע אותו אצל המפקח על רישום המקרקעין.


עורך דין עם מומחיות בתחום זה יכול לסייע לבעלי הדירות, כולם ביחד או כל אחד בנפרד, בפיקוח על קבלן השיפוצים, עמידה בדרישות להסרת ההכרזה על הבנין כמבנה מסוכן, התמודדות עם בעל דירה שאינו מוכן לשלם וכן בדיונים המשפטיים במקרה שהוגש כתב אישום.


לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים במשפט מנהלי ועתירות בתחום מבנים מסוכנים. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.