תחום עיסוק

רשלנות רפואית בהרדמה והכנה לניתוח: בחר עורכי דין ושלח הודעה ללא התחייבות

הרדמה נדרשת לצורך ביצוע הליכים רפואיים שונים, כגון ניתוח, אשר לא ניתן היה לבצעם ללא הרדמת המטופל, בהליך שבו נחסמת התקשורת בין המוח לתאי העצב. כאשר מתבצעת הרדמה כללית, המטופל נמצא במצב של חוסר הכרה ואינו חש כאב.


במהלך הניתוח תפקידו של הרופא המרדים לשלב בין סוגים שונים של תרופות ולהתאימן להליך הכירורגי לצורך הרפיית השרירים, הרדמה, מניעת כאב ואלחוש. כאשר רופא מרדים נוהג ברשלנות, הדבר עלול לגרום נזקי גוף חמורים ומוות.


רשלנות רפואית בהרדמה כוללת גם רשלנות בהכנה לניתוח ובבדיקה המקדימה, כאשר הרופא המרדים עורך תוכנית הרדמה שאינה מותאמת למנותח, ביצוע אנמנזה ובדיקת ההיסטוריה הרפואית של המטופל באופן שגוי, מינון שגוי של תרופות, מתן תרופות אשר המנותח רגיש אליהן, חוסר זהירות בביצוע ההרדמה, הרדמה בכלים רפואיים לא תקינים וכדומה.


כל חריגה מסטנדרט הטיפול הרפואי הסביר במסגרת הכנה לניתוח עלולה לגרום נזקים חמורים, וניתן לתבוע בגינה את הרופא, לרבות התעלמות מתוצאות בדיקות חריגות או מנתונים רפואיים, אי עריכת בירור מקיף על ההיסטוריה הרפואית ומצבו הבריאותי של המטופל, ביצוע ניתוח ללא הסכמה מדעת של המטופל וכן הלאה.


לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית בהרדמה והכנה לניתוח. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.