תחום עיסוק

רשלנות רפואית תרופות וחיסונים: בחר עורכי דין ושלח הודעה ללא התחייבות

קבלת טיפול תרופתי או חיסון שגוי עלולה לגרום לנזקים גופניים משמעותיים וחמורים ולמרבה הצער גם למוות. רשלנות רפואית במתן תרופות עלולה להיגרם בשל מתן תרופות שאינן תואמות את מצב המטופל עקב אי ידיעת הגיליון הרפואי ואי ידע בדבר היסטוריית נטילת התרופות שלו. המקרה הנפוץ ביותר של תביעה בגין רשלנות במתן תרופות הוא מינון שגוי של התרופה, אשר גרם לתופעות לוואי חמורות והביא את המטופל למצב של סכנת חיים.


כמו כן, רשלנות רפואית בטיפול תרופתי עלולה להיגרם בשל אי ניטור תגובות המטופל לתרופה בטרם תחילת נטילתה באופן קבוע, אי התאמה או התעלמות מתרופות נוספות שניתנות למטופל, אי הסבר מספק על תופעות הלוואי שעלולות להיגרם בטענת פגיעה באוטונומיה של החולה אשר לא סופקו לו הסברים, וכן טעות טכנית ומתן תרופה שגויה על ידי רוקח, אחות או רופא.


גם חיסונים הניתנים כרפואה מונעת עלולים לגרום לנזקים חמורים כתוצאה מרשלנות רפואית. חיסונים הממומנים על ידי המדינה אך לא ניתנים בהתאם להוראות משרד הבריאות, לרבות אדמת, חצבת, שעלת, אבעבועות רוח, טטנוס, שיתוק ילדים ועוד, עלולים להזיק למטופלים, בייחוד כשמדובר בילדים קטנים. מקרים נוספים של רשלנות רפואית במתן חיסונים כוללים מתן חיסון לחולה עם מערכת חיסונית חלשה, מתן חיסונים בהריון, התעלמות מתגובה שלילית לחיסון ועוד.


לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית בטיפול תרופתי וחיסונים. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.