תחום עיסוק

רשלנות רפואית בגניקולוגיה | רפואת נשים | רופא גניקולוג: בחר עורכי דין ושלח הודעה ללא התחייבות

רפואת נשים היא תחום רפואי הנוגע לבדיקה וטיפול באיברי רבייה נשיים כגון השחלות, הנרתיק, הרחם וכדומה, לאבחון וטיפול במחלות שונות הייחודיות לאיברים אלו, לרבות מחלות מין, סוגים שונים של סרטן, בעיות פריון, הריון ולידה, זיהומים, דלקות ועוד.


בדיקה גניקולוגית המתבצעת על ידי רופא גניקולוג, אשר מומלצת לכל אישה מגיל ההתבגרות לפחות פעם שנה, היא הליך אינטימי ומעורטל יותר מבדיקות שגרתיות אחרות. אחת הזכויות הבסיסיות של אישה במהלך בדיקה גניקולוגית היא לדרוש שאדם נוסף יהיה נוכח בחדר, ואילו הגניקולוג מחויב לשמור על סודיות רפואית ועל פרטיותה של המטופלת.


התביעות הנפוצות ביותר המוגשות בגין רשלנות רפואית ברפואת נשים קשורות להריון ולנזקים שנגרמו לאישה או לעובר במהלך ההריון או כתוצאה ממנו. רשלנות רפואית בגניקולוגיה כוללת גם אבחון שגוי של מחלה באיברי הרבייה, איחור באבחון מחלות ברחם, בנרתיק או בשחלות, פענוח מוטעה של בדיקות רפואיות, רשלנות באבחון מומים בעובר, טיפול גניקולוגי שגוי שגרם נזק, רשלנות בטיפול בהריון בסיכון, רשלנות באבחון סרטן צוואר הרחם, אי הפניית המטופלת לבדיקות ועוד.


לא בכל מצב שבו נגרם לאישה נזק במהלך בדיקה גניקולוגית יש עילה לתביעה כנגד הגניקולוג בגין רשלנות רפואית, ולכן יש חשיבות רבה לקבלת ייעוץ משפטי לפני הגשת תביעה.


לרשותכם משרדי עורכי דין העוסקים ברשלנות רפואית בגניקולוגיה. בחרו עורכי דין והגישו פנייה ללא התחייבות מצדכם או מצד עורך הדין.