אלצהיימר | דמנציה: בחר עורכי דין ושלח הודעה ללא התחייבות

  • ד"ר דורון תודר

    פסיכיאטריה, חוות דעת רפואית משפטית, הפרעות שינה, הפרעות קשב, שבץ מוחי, פסיכיאטריה - אוטיזם, הגיל הרך, תסמונת טורט, פוסט-טראומה, הפרעות חרדה, הפרעה טורדנית כפייתית, אלצהיימר ודמנציה, סכיזופרניה, דיכאון, אפילפסיה, מיגרנה, פיברומיאלגיה.

מנהלים הליך למינוי אפוטרופוס לחולה אלצהיימר? יש צורך בקביעת רמת הדמנציה לצורך קבלת עזרה סיעודית? זקוקים לחוות דעת משפטית בתחום האלצהיימר והדמנציה?


מחלת הדמנציה, או בעברית שיטיון, מופיעה בדרך כלל בגיל מבוגר וגורמת לירידה קוגניטיבית המלווה בסממנים נוירולוגים שונים. לרוב הסיבה להתפרצות המחלה היא אלצהיימר, מחלה שפוגעת במוח ומובילה לשקיעה קוגניטיבית.


חוות דעת רפואיות בתחום זה ניתנות על ידי נוירולוגים, גריאטרים או נוירו-גריאטרים. היא כוללת בדיקה קוגניטיבית וגופנית, ומבחינה משפטית מטרתה לקבוע את רמת הדמנציה והגורמים לה, וכנגזרת מכך להכריע מה הצורך של החולה בעזרה סיעודית ולהעריך את יכולת התפקוד היומיומית שלו, לשם קבלת סיוע מהביטוח הלאומי או מהביטוח הסיעודי.


חוות דעת של רופאים פסיכוגריאטרים נדרשת גם במקרים של חולי אלצהיימר שביצעו עבירות כתוצאה מהדמנציה מבלי שהיו מודעים אליהן, כדי לקבוע שהם אינם אחראים למעשיהם, וכן לצורך קביעת כשירות לערוך צוואה או למינוי אפוטרופוס לחולי אלצהיימר.


לפניכם רשימת רופאים מומחים למתן חוות דעת משפטית למחלות הדמנציה והאלצהיימר. בחרו מומחים בתחום האלצהיימר והדמנציה והגישו פנייה ללא התחייבות.