שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין דיני עבודה, זכויות עובדים עובד נמל אשדוד פוטר בעקבות סכסוך עם ועד העובדים - האם יוחזר לעבודה?

עובד נמל אשדוד פוטר בעקבות סכסוך עם ועד העובדים - האם יוחזר לעבודה?

 
מאת: מערכת Lawguide| פורסם ב: 14/04/2013 | צפיות: 4828

בית הדין לעבודה ביטל פיטורים של עובד בנמל אשדוד לאחר שנקבע כי פיטוריו היו בגין סכסוך מול ועד העובדים...


קראו עוד בתחום

סמנכ"ל אשר פוטר מנמל אשדוד יוחזר לעבודה בהוראת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע. על פי פסק הדין, הסמנכ"ל פוטר מעבודתו לאחר שפרץ סכסוך בינו לבין וועדי העובדים בנמל. בית הדין לעבודה מתח ביקורת חריפה במיוחד על מנכ"ל הנמל, וקבע כי האחרון הסכים "להקריב" את הסמנכ"ל לטובת "שלום" מול וועדי העובדים.

 

יש לכם שאלה?

פורום ייעוץ למעסיקים בעבודה
פורום בית דין לעבודה ופיטורין שלא כדין
פורום חוזה עבודה
פורום זכויות עובדים | התאגדות עובדים


יתרה מכך, בית הדין לעבודה קבע כי לא רק שהעובד יוחזר לעבודתו לאלתר, אלא שהוא גם יפוצה בגין פיטוריו. לא זו אף זו, בית הדין לעבודה קבע כי יש לבחון אפשרות במסגרתה הפיצויים ישולמו באופן ישיר מכיסם של מנכ"ל הנמל ויו"ר דירקטוריון הנמל בתקופה המדוברת.


שימש בתור סמנכ"ל משאבי אנוש וסירב להשפיע על מכרז


העותר במקרה דנן שימש כסמנכ"ל מטה ומחשוב בנמל. כמו כן, עד שנת 2005, העותר שימש גם סמנכ"ל משאבי אנוש בנמל. במסגרת תפקידו כסמנכ"ל משאבי אנוש, העותר היה אמון על היבטים שונים הנוגעים להעסקה בנמל, לרבות ועדות מכרזים, מינויים, תנאי העסקה וכדומה. בשנת 2004, העותר ניהל מכרזים אשר במסגרתם הוא ביקש להביא להעסקתם של כ-30 מנהלי עבודה חדשים בחברה.

 

לדבריו, הוא נאלץ להתמודד עם שורה של "לחצים" מצד וועדי העובדים בנמל, וזאת תוך כדי שהאחרונים "מנסים לתפור מכרזים לחבריהם ומקרוביהם". בפסק הדין נקבע כי העותר אף עורר עליו על חמתם של יו"ר ועד התפעול בנמל, ואביו, אשר ישבו לצידו בוועדת המכרזים. יודגש כי בשלב מסוים, כאשר העותר סירב לבטל תוצאות מכרז, ועד העובדים פתח ב"שביתה איטלקית". יודגש כי מלוא טענותיו של הוועד נדחו בבית הדין לעבודה אגב ביקורת חריפה.


עם זאת, גם פסק דינו הברור של בית הדין לעבודה לא סייע לסמנכ"ל. לאחר שהמנכ"ל החדש של הנמל נכנס לתפקידו, הוא הורה על העברתו של העותר מתפקידו. המנכ"ל החדש ציין בדיון רשמי כי "אין מנוס מהעברת הסמנכ"ל מתפקידו, זאת נוכח החרמתו המוחלטת על ידי וועדי העובדים והעדר תקשורת בשטח". בית הדין לעבודה ציין כי כאשר המנכ"ל החדש נשאל לימים כיצד הוא הגיע להחלטתו בתוך ארבעה חודשים בלבד מכניסתו לתפקיד, ומדוע הוא לא בחן היטב את פסק דינו של בית הדין לעבודה, האחרון אמר "פסק הדין לא עניין אותי".


חוסר שקיפות וחוסר תום לב


העותר הופתע על ידי מנכ"ל הנמל בשנית בשנת 2011. במהלך פגישה שוטפת שנערכה עימו, מנכ"ל הנמל הודיע לעותר כי הליכי רה-ארגון בחברה הביאו לביטול משרתו והוא ייאלץ לעזוב את עבודתו בנמל. הסמנכ"ל, אשר היה המום מהדברים, ביקש לשמוע אותם מפורשות מיו"ר דירקטוריון החברה. במהלך פגישה עם יו"ר הדירקטוריון, האחרון אישר לעותר את הדברים ואף הציע לו "לפרוש מרצון".


הסמנכ"ל ביקש לבטל את רוע הגזרה ואף ציין בפני הנוכחים שהוא רכש זה לאחרונה דירה בסמוך לנמל. בחלוף תקופה מסוימת, הסמנכ"ל הבין כי פגמים רבים נפלו בהליך פיטוריו. לדוגמא, התוכנית בנוגע לרה-ארגון בנמל הוצעה כשנתיים קודם לכן, ומעולם לא אושרה. כמו כן, הוא הבין כי לא התקבלה בדירקטוריון כל החלטה בנוגע למשרתו והדיון שעסק בו ספציפית נערך במתכונת של "לא סובל דיחוי" וחברי הדירקטוריון לא קיבלו מידע בנושא בזימון לפגישה. יתרה מכך, הסמנכ"ל לא זכה לשימוע כדין ויו"ר הדירקטוריון העביר לדירקטורים האחרים מידע שגוי ומטעה לפיו העותר פרש מרצונו.


לאחר שפניה בעניין לרשות החברות הממשלתיות לא סייעה לו לשוב לעבודתו, התובע הגיש את תביעתו לבית הדין לעבודה. בבית הדין לעבודה ניתן, כאמור, פסק דין חמור כנגד נמל אשדוד. בית הדין לעבודה קבע כי "נפלא מבינתו" כיצד מנכ"ל חברה ממשלתית מנצל פגישה עם סמנכ"ל בכדי לעדכן את האחרון שמשרתו בוטלה ופיטוריו קרבים.


בפסק הדין הודגש כי הדרך בה מנכ"ל הנמל בחר לפעול בעניין הייתה "חסרת רגישות ומשפילה". כמו כן, צוין כי אופן ביצוע המהלכים מצד הנהלת הנמל העיד עשרות מונים על אי כשרותם. נקבע כי מנכ"ל הנמל ויו"ר הדירקטוריון נהגו כלפי העותר בחוסר שקיפות ובחוסר תום לב. בית הדין לעבודה ציין כי השניים אף התעלמו באופן בוטה מהנחיותיה הברורות של רשות החברות הממשלתיות.


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה, זכויות עובדים
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה, זכויות עובדים
עובדת שנשכרה לטפל בילדה למשך 48 ימים בזמן שאמה בחו"ל, פוטרה לאחר עשרה ימים בלבד. מאחר שלא נמצאה כל סיבה לפיטורין, והיא פוטרה באופן מיידי, נקבע שמדובר בחוסר תום לב, ועל המעסיקה לשלם לה פיצויים
מאת: LawGuide | 20/06/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
משרד עו"ד רן קוסטיצקימשרד עו"ד רן קוסטיצקיאזור הדרום053-8007676המשרד מתמחה במתן ייצוג, ליווי ויעוץ בתחום החוזים, חברות נדל"ן ודיני עבודה
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי
גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
שוובר - קלביר משרד עו"דשוובר - קלביר משרד עו"דאזור הצפון053-9386787המשרד עוסק בדיני משפחה וירושה, ייפוי כוח מתמשך, דיני עבודה ולשון הרע.
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
דניאל קליין, משרד עורכי דיןדניאל קליין, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9370267המשרד עוסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי תוך מיצוי זכויות העובד