שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין משפט פלילי בן 51 שפך חומצה על בת 17 כי סירבה להינשא לו

בן 51 שפך חומצה על בת 17 כי סירבה להינשא לו

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 10/11/2013 | צפיות: 1497

לאחר שביקש מהנערה להינשא לו, ולאחר ששמע כי היא עומדת להינשא עם אחר, שפך הנאשם חומצה על פניה על הנערה והשחית את פניה


קראו עוד בתחום

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (יום א') את דינו של אדם שהורשע בחבלה בכוונה מחמירה ובעבירת איומים לאחר ששפך חומצה על פניה של קטינה שביקש להינשא לה, וגרם לה לעיוורון בעין אחת.


שפך עליה חומצה כיוון שסירבה להינשא לו


לפי כתב האישום, בשנת 2012 הנאשם, כבן 51, נשוי ואב לחמישה, ביקש מהמתלוננת (קטינה כבת 17) להינשא לו. המתלוננת סירבה להצעתו, ומאותו רגע ואילך, הפך הנאשם את חייה לבלתי נסבלים למשך שנה שלמה. במהלך אותה שנה, איימו הוא וחבריו כי יהרגו אותה אם לא תחזור בה, או ישרפו אותה. בתום השנה, ניגש שוב הנאשם אל המתלוננת וחזר על הצעתו, הפעם סירבה אמה להצעתו בשם בתה. לאחר הסירוב ניגש אל הנאשם אבי חברו, וביקש ממנו לחדול מהצעותיו, לוותר ולהתרחק מהצעירה.


אולם הנאשם לא שעה להמלצתו, וחודשיים לאחר מכן, כאשר נודע לו שהמתלוננת עומדת להינשא, איים עליה שוב שישרוף אותה ויהרוג אותה.


באותו לילה, לאחר האיומים לקראת חצות, דפק הנאשם על חלונה של המתלוננת. כאשר פתחה את החלון הוא שפך על פניה חומצה הידרוכלורלית וברח מהמקום. המתלוננת הגיעה לבית החולים כשהיא סובלת מכוויה פנימית שגרמה לבצקת בדרכי הנשימה העליונות, והורדמה עקב כך למשך שבוע.


החומצה אף פגעה בעיניה, והיא נדרשה למספר ניתוחים, ונותרה עם עין אחת רואה, והשנייה עדיין תחת טיפול ושיקום. הנאשם הודה במיוחס לו.
מתסקיר שהוגש בעניינה של המתלוננת, תיאר בית המשפט בקצרה, מפאת שמירה על כבודה, את מצבה הפיזי והנפשי. על פי התסקיר, המתלוננת רואה רק בעין אחת במטושטש, כאשר עינה בולטת בצורה חריגה. עוד תואר בתסקיר כי היא סובלת מכאבים קשים ביותר, וכן מסיוטים ומנדודי שינה. לאחר פגיעתה היא איבדה את שמחת החיים, ממעטת לצאת מהבית, ומתביישת בצורתה החיצונית. המתלוננת אף הפסידה את כל שנת הלימודים האחרונה, וכעת היא מנסה לחזור ללימודים בקושי רב, כאשר היא מרבה להיעדר עקב הטיפולים והכאבים שהיא סובלת.


התביעה: הנאשם הותיר צלקות בנפשה ובגופה של המתלוננת


התביעה הדגישה בטיעוניה לעונש את חומרת מעשיו של הנאשם, שפגע במתלוננת בצורה קשה על לא עוול בכפה. לדבריה, הוא פגע בה פגיעה פיזית קשה, וכן פגע בנפשה הצעירה עקב סירובה של המתלוננת להינשא לו כשהוא מותיר אותה מצולקת הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, תוך שהוא עוצר את התבגרותה הנורמלית וקוטע את חלומותיה ותקוותיה בעודם באיבם.


עוד הדגישה התביעה, כי אל לבית המשפט לשכוח שלפגיעה הקשה קדמו איומים חוזרים ונשנים לגבי כוונותיו הזדוניות של הנאשם. איומים שנמשכו על פני תקופה ארוכה בת כשנה שלמה. איומים אלו, לפיה טענותיה, מלמדים על תכנון מוקדם של המעשים, ולא מדובר במעשה שנעשה בלהט הרגע. לבסוף, עתרה התביעה לעונש מאסר מהרף הגבוה במתחם שינוע בין 13 ל-17 שנות מאסר בפועל.


הנאשם להגנתו: המתלוננת החלימה כמעט לחלוטין מן הפגיעה


להגנתו, הסכים בא כוחו של הנאשם עם התביעה לגבי חומרת המעשים, אך יחד עם את, טען כי התסקיר שנערך בעניינה אינו משקף את מצבה הרפואי העדכני האמיתי של המתלוננת. לפיו, רוב פציעותיה החלימו ונעלמו, והיא רואה באופן מלא בעינה השמאלית. עוד טען סנגורו, כי גם משפחתה טוענת כי המתלוננת חזרה לשגרת חייה, וכי היא אינה מסתגרת בביתה אלא יוצאת לבית הספר, ואף אמורה לסיים את לימודיה השנה. לדבריו, בקושי רואים את פציעותיה וניתן רק להבחין בפגיעה בעין ימין. לפיכך, טען הסנגור כי מידת העונש צריכה להיות תואמת לפגיעות קלות אלו.


הסניגור עתר למתחם עונשי הנע בין שנת מאסר אחת ל-7 שנים. הסניגור נימק את עתירתו בכך שעל בית המשפט להתחשב בעובדה כי הנאשם הודה מיד במעשים, ובכך חסך עדות המתלוננת שהיתה מקשה עליה מאוד, וכן ביקש להתחשב במצבו הכלכלי הקשה של הנאשם ומשפחתו. לבסוף, הזכיר בא כוח הנאשם את העובדה כי כאשר נעצר, הותקף בידי השוטרים ונזקק לאשפוז בשל חבלה בידו.


בבואו לדון בעונש, הזכיר השופט את העובדה כי מדובר באדם בעל עבר פלילי עשיר, ובעל הרשעות קודמות בגין אלימות, תקיפה ואיומים. בהתייחסותו למעשים, קבע השופט כי חומרת המעשים מתעצמת כאשר מדובר בתקיפה על רקע סירובה של נערה צעירה להינשא לאדם המבוגר ממנה בכשלושים שנה, נשוי, ואב לחמישה ילדים.


ביהמ"ש: תשע שנות מאסר בפועל לנאשם


השופט קיבל את טענות התביעה, וקבע כי מעשיו של הנאשם לא נעשו בלהט הרגע כי אם לאחר תכנון מוקדם ומוקפד, כאשר הוא דואג להגיע לחלונה של המתלוננת באמצע הלילה כשבידו חומצה. הנאשם לא דפק פעם או פעמיים, אלא פעמים רבות, מבלי להתייאש ומבלי לוותר תוך שהוא נחוש לבצע את מזימתו הזדונית.


במעשיו, לפי השופט, פגע הנאשם בערכים מרובים, וביניהם בערך חירותה של האישה ובערך שבשמירה על שלמות גופו של אדם.

 

יש לך שאלה? 

פורום כתב אישום במשפט הפלילי
פורום עבירות אלימות


לבסוף, קבע השופט כי אינו מוצא סיבות מספקות להפחית בעונשו של הנאשם, מלבד העובדה כי הודה במעשים וחסך זמן שיפוטי לבית המשפט.
לאור כל זאת, גזר בית המשפט תשע שנות מאסר בפועל על הנאשם ושנתיים וארבעה חודשי מאסר על תנאי. בסוף דבריו, פתח השופט את הפתח למתלוננת לעתור לפיצויים בהליך אזרחי, לאחר שבהסדר הטיעון נקבע כי המאשימה לא תבקש פיצויים בהליך פלילי זה.  


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפט פלילי
חדשות ופסקי דין בנושא משפט פלילי
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


משרד עו"ד יפעת כהןמשרד עו"ד יפעת כהןאזור הצפון053-7931310עוסק בתחום הפלילי ובעבירות רגישות כגון: אלימות במשפחה ועבירות מין.
מנשה - רון משרד עו"דמנשה - רון משרד עו"דאזור המרכז053-8007619יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים, ניסיון בייצוג בהצלחה בהליכים פליליים ואזרחיים
עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
עו"ד אלון שליכטרעו"ד אלון שליכטראזור המרכז053-8007600עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה, ייעוץ מיידי 24 שעות ביממה
עו"ד אלעד רן עו"ד אלעד רן אזור המרכז053-6112814תובע בפרקליטות לשעבר, מייצג בתיקי צווארון לבן, מיסים ופשיעה כלכלית
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
עורך דין פלילי אלון ארז עורך דין פלילי אלון ארז אזור המרכז053-7101850בעל נסיון רב שנים בייצוג בכל תחומי המשפט הפלילי – יוצא פרקליטות
מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתמירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-8007664עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג
עו"ד פלילי – גיל באיער עו"ד פלילי – גיל באיער אזור המרכז053-9428974תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין
עו"ד אלעד שאולעו"ד אלעד שאולאזור המרכז053-9386765תובע פלילי בעברו, בעל משרד עו"ד פלילי מדורג מוביל bdi (פלילי צווארון לבן)
אהרון מלכה, עו"דאהרון מלכה, עו"דאזור המרכז053-7325962תובע לשעבר בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) מייצג חשודים ונאשמים בכל הארץ 24/7,