שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין משפט פלילי מאסר לחסר בית ששדד בנק עם אקדח מפלסטיק

מאסר לחסר בית ששדד בנק עם אקדח מפלסטיק

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 03/03/2014 | צפיות: 1538

חסר בית שדד סניף בנק מקומי, לצורך רכישת סמים, נעצר בכובע מצחייה ובאקדח צעצוע. ביהמ"ש התחשב במצבו ופטר אותו מתשלום פיצוי


קראו עוד בתחום

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בשבוע שעבר 26 חודשי מאסר בפועל על אדם שהורשע בשוד בנק באמצעות אקדח מפלסטיק.


לפי כתב האישום, נכנס הנאשם באוגוסט 2013 לסניף בנק מקומי, כשלראשו כובע מצחייה ומשקפי שמש. הוא ניגש לדלפק והושיט פתק לפקידה עליו רשם מבעוד מועד " שוד, את הכסף, אני עם נשק". כשהסתכלה עליו הפקידה המבוהלת, הרים הנאשם את חולצתו והראה לה אקדח פלסטיק תחוב במכנסיו.


הפקידה, שהייתה בטוחה כי מדובר באקדח אמיתי, מיהרה להכניס שטרות כסף לשקית כשהנאשם דוחק בה להביא את הכל ולפעול בשקט. לאחר שסיימה הפקידה לרוקן את הקופה, יצא הנאשם מהבנק כשבידו 21 אלף שקלים. בצאתו, השליך הנאשם את משקפי השמש, אקדח הצעצוע ואת כובע המצחייה.


מיד עם היתפסו, הודה הנאשם במעשים המיוחסים לו, והגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות, בו הוסכם על מתחם עונש המאסר. 

 

"עבירה חמורה למרות השימוש באקדח פלסטיק"

 

בטיעוניה לעונש עתרה המאשימה לקבל את הסדר הטיעון שהושג בין הצדדים, וטענה כי למרות שמדובר בעבירה חמורה, יש להתחשב בעובדה כי הנאשם הודה מיד בעבירה, ובכך חסך זמן יקר לבית המשפט, ואף חסך את עדותה של הפקידה המבוהלת.


כמו כן, ציינה המאשימה את העובדה כי למרות הפעלת האלימות והכוח לכאורה, הנאשם השתמש באקדח צעצוע, והנאשם לא יכול היה להזיק לאיש באמצעותו. המאשימה אף התייחסה לעברו הפלילי של הנאשם, אשר הורשע בעבירות רכוש, אולם לא ריצה מעולם עונש מאסר ונגזר עליו רק עונש מאסר על תנאי בגינם.


ובכל זאת, למרות כל הנסיבות המקלות, עדיין עתרה המאשימה בהסדר הטיעון לעונש מאסר של 26 חודשים לאור עבירת השוד עצמה, אפילו שבוצעה ללא איום פיזי ממשי וללא נשק חם, וכן עתרה לפיצוי כספי של הפקידה על הפגיעה הנפשית שחוותה.


בא כוח הנאשם הצטרף לדבריה של המאשימה, ואף ציין כי הכסף הוחזר במלואו לבנק, אולם טען כי עקב מצבו הכלכלי הירוד והקשה של הנאשם ובשל העובדה שהוא מחוסר בית ומתגורר ברחוב, על בית המשפט לוותר על פיצוי כספי למתלוננת, שכן אין ביכולתו של הנאשם לשלמו.

 

ביהמ"ש: המניע לעבירה חמור כמו העבירה עצמה 


לאחר שמיעת טענות הצדדים, קבע בית המשפט כי מדובר בעבירה חמורה, כאשר המניע לעבירה הינו חמור לכשעצמו, כאשר התמונה העולה מההליך המשפטי היא שהנאשם ביקש להשיג "כסף קל" כדי לרכוש סמים. לדבריו, אין "לפצות" את הנאשם על כך, ואין להוריד מחומרת המעשים, גם אם לא הפעיל כוח על המתלוננת, וגם אם השתמש באקדח מפלסטיק לביצוע העבירה.


כמו כן, קבע השופט כי אין מקום להשית עונש שיקומי על הנאשם, או לשלבו בהליך טיפולי שכן הוא סירב לכך, ואף ניסה לשים קץ לחייו ועל כן הוא מצוי תחת מעקב. מאחר ולא ניתן לשלב "עצור בהשגחה" בהליך גמילה, אופציית העונש השיקומי יורדת מן הפרק.


בנוסף, התייחס השופט גם לפגיעה בפקידה, ולחרדה העצומה בה היתה נתונה וכן באספקט הרתעת הרבים, כמו גם הרתעתו של הנאשם מביצוע חוזר של העבירות.

 

יש לך שאלה?

פורום שוד | פציעה | חבלה
פורום עבירות רכוש | גניבה | פריצה


לבסוף, קיבל השופט את הסדר הטיעון וגזר 26 חודשי מאסר על הנאשם, וכן 18 חודשי מאסר על תנאי. יחד עם זאת, התחשב השופט במצבו הכלכלי ובעובדה שהוא מחוסר בית ולא חייב אותו בפיצוי או בקנס כספי.

 

ת"פ 31139-08-13
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפט פלילי
חדשות ופסקי דין בנושא משפט פלילי
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד אלעד שאולעו"ד אלעד שאולאזור המרכז053-9386765תובע פלילי בעברו, בעל משרד עו"ד פלילי מדורג מוביל bdi (פלילי צווארון לבן)
אהרון מלכה, עו"דאהרון מלכה, עו"דאזור המרכז053-7325962תובע לשעבר בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) מייצג חשודים ונאשמים בכל הארץ 24/7,
עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
עורך דין פלילי אלון ארז עורך דין פלילי אלון ארז אזור המרכז053-7101850בעל נסיון רב שנים בייצוג בכל תחומי המשפט הפלילי – יוצא פרקליטות
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
עו"ד אלון שליכטרעו"ד אלון שליכטראזור המרכז053-8007600עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה, ייעוץ מיידי 24 שעות ביממה
משרד עו"ד יפעת כהןמשרד עו"ד יפעת כהןאזור הצפון053-7931310עוסק בתחום הפלילי ובעבירות רגישות כגון: אלימות במשפחה ועבירות מין.
עו"ד אלעד רן עו"ד אלעד רן אזור המרכז053-6112814תובע בפרקליטות לשעבר, מייצג בתיקי צווארון לבן, מיסים ופשיעה כלכלית
מנשה - רון משרד עו"דמנשה - רון משרד עו"דאזור המרכז053-8007619יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים, ניסיון בייצוג בהצלחה בהליכים פליליים ואזרחיים
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתמירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-8007664עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
עו"ד פלילי – גיל באיער עו"ד פלילי – גיל באיער אזור המרכז053-9428974תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות