שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין נזקי גוף, תאונות תפוצה ב-77 אלף שקל לאחר שנפלה במתחם תיירותי

תפוצה ב-77 אלף שקל לאחר שנפלה במתחם תיירותי

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 31/10/2013 | צפיות: 1969

ביהמ"ש חייב מתחם אטרקציות באילת בתשלום פיצויים בסך 77 אלף שקל לאישה שהחליקה כשניסתה להתלבש בבגדים שקיבלה בכניסה ושברה את רגלה


קראו עוד בתחום

 בית משפט השלום בחדרה פסק השבוע (יום ב') לטובת אישה שהגישה תביעה כנגד חברת הביטוח "מנורה" וכנגד מתחם אטרקציה תיירותית באילת, לאחר שנפלה בתחומו ונפצעה בעת חופשה משפחתית.


לפי התביעה, התובעת, כבת 33 נשואה ואם לילדים, הגיעה לאילת לחופשה במהלך חודש יוני 2009. במהלך החופשה ביקרה התובעת עם משפחתה במתחם אטרקציה תיירותית של אתר קרח יבש בו מוצגות בין השאר פסלי חיות מקרח. לצורך שמירה על הפסלים ועל שאר האטרקציות באתר, הוא מצוי כל העת בטמפרטורה של מינוס 7 מעלות צלזיוס.


ניתוח לקיבוע שבר כתוצאה מהנפילה על המשטח החלק


בתביעתה, טענה התובעת כי בכניסה למקום, לאחר שרכשו את הכרטיסים, קיבלה התובעת פרטי לבוש חמים הכוללים מעיל, מכנסיים, גרביים וכובע צמר.


במהלך ניסיונה ללבוש את הבגדים החמים שניתנו לה במקום, נפלה התובעת ושברה את רגלה השמאלית. עקב הנפילה אושפזה בבית החולים ועברה ניתוח לקיבוע הרגל באמצעות פלטה וברגים. לאחר הקיבוע נקבעה לה נכות רפואית צמיתה בשיעור של 10%.


לפי טענתה, המקום המיועד ללבישת אביזרי הלבוש שקיבלה היה חלק מאוד ולא התאים לפעולת הלבישה שנדרשה ממנה ועל כן, כאשר ניסתה ללבוש את המכנסיים, שהיו כבדות לטענתה, החליקה על המשטח החלק ושברה את רגלה.


לטענתה, האחריות לנפילה צריכה להיות מוטלת על הנהלת המתחם מאחר והמקום אשר משמש ללבישת הבגדים אינו מתאים לייעודו. מדובר ברחבה קטנה בה שני אשנבים המיועדים לרכישת הכרטיסים ולקבלת הבגדים, לדבריה לא היו במקום כסאות או מאחז יד היכול לסייע בעת לבישת פרטי הלבוש. זאת בנוסף לרצפת המקום החלקה, יוצרים מצב בלתי אפשרי של לבישת הבגדים.


מנגד, טענו הנתבעים כי המשטח לא יכול היה להיות חלק ורטוב, מאחר והמקום הותאם בטמפרטורה לשמירה על קרח יבש. כמו כן, לטענתם, יש כיסאות דרך קבע במתחם, ואף הציגו לתובעת צילומים. בתגובה, טענה התובעת כי באותו הזמן לא היה שם ולו כסא יחיד, ואף הפנתה את בית המשפט לעובדה כי בצילום, אשנב הבגדים היה מוצב במקום שונה ממקומו בעת הארוע.


בעלה של התובעת נקרא לשולחן העדים, ותמך בעדותו בדבריה של התובעת. לדבריו, למרות שנעל נעלי ספורט, הבחין בחלקלקות המשטח. כמו כן, חזר על דברי אשתו בדבר היעדרות כסאות או מאחזי יד במקום.


הנתבעת: התובעת פעלה בחוסר זהירות והאחריות על הנפילה מוטלת על כתפיה


העד היחיד מטעם הנתבעת, לא נכח במקום בזמן הארוע אולם בעדותו טען כי התובעת נפלה באשמתה בלבד כאשר ניסתה להתלבש, ואף ציין כי הוא זוכר שהתובעת הינה כבדת משקל. בתצהיר שהגיש לבית המשפט, הדגיש כי לא נכח במקום ושהה בביתו בזמן הארוע, אך כי הוא סומך את דבריו על עדויות העובדים.


לאחר שמיעת טענות הצדדים, קבעה השופטת כי האחריות לנפילה מוטלת על הנתבעת, שהרי היא זו שאחראית לספק לקהל מבקריה מקום ראוי ובטיחותי ללבוש את הבגדים שניתנים להם. כמו כן, קבעה כי לא ניתן להאשים את התובעת בחוסר זהירות מאחר ולא היתה לה כל דרך לדעת מה צפוי לקרות, והיא אף לא היתה צריכה לקחת בחשבון מראש סכנת נפילה שכזו במתחם אטרקציות ידידותי ותיירותי.


ביהמ"ש: התובעת לא יכלה למנוע את הנפילה או לצפות אותה


עוד לפי השופטת, לא עלה בידי הנתבעת להוכיח את יכולתה של התובעת להימנע מן הנפילה, כפי שטענו להגנתם, וכן לא עלה בידם להפריך את טענות התובעת בדבר היעדר הכיסאות מהמקום.


לבסוף, קבעה השופטת כי גם חברת הביטוח חייבת בפיצוי התובעת וכי אין להתחמק מהתשלום ולהטיל על התובעת אשם תורם אלא לשאת במלוא האחריות לנזקיה.

 

יש לך שאלה? 

פורום תאונות כלליות - בבית, ברחוב, שטח ציבורי, מתקני ספורט, פיצויים ועוד
פורום תביעת ביטוח


לפיכך, קבעה השופטת תשלום פיצויים לתובעת בסך 77 אלף שקלים בגין הפסד השתכרות לעתיד, עזרת צד ג' לעבר, כאב וסבל והוצאות עבר. כמו כן, ישלמו הנתבעות הוצאות משפט ושכר טרחה לתובעת בסך 17,500 שקלים.


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף, תאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף, תאונות
עובד שנחשף לשמש באופן יומיומי במהלך יותר מ-40 שנות עבודתו בתעשייה האווירית, לקה במחלת עור בעקבות החשיפה המצטברת הממושכת לקרני השמש. המוסד לביטוח לאומי חויב להכיר בקשר שבין תנאי עבודתו למחלה
מאת: LawGuide | 17/06/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
רונן מעוז משרד עו"דרונן מעוז משרד עו"דאזור המרכז053-7359661נזקי גוף וביטוח לרבות ביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותאונות
דינה וולפרט משרד עורכי דיןדינה וולפרט משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101865התמחות בייצוג מול משרד הפנים- הגירה, אזרחות, בן זוג זר, איחוד משפחות
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות