שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין נזקי גוף, תאונות תאונת עבודה: כ- 92 אלף שקל פיצויים לעובד שנפגע בכתף

תאונת עבודה: כ- 92 אלף שקל פיצויים לעובד שנפגע בכתף

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 17/06/2014 | צפיות: 2536
 

עובד שנפגע בכתפו במהלך פריקת סחורה, הגיש תביעה נגד החברה וטען כי אולץ לעבור לבד ולבצע את העבודה במהירות. בית המשפט הטיל אחריות על החברה וחייב אותה בפיצויים


קראו עוד בתחום

בית משפט השלום בנצרת פסק בשבוע שעבר (יום ה') לטובת עובד אשר הגיש תביעה נגד מקום עבודתו בגין תאונת עבודה, לאחר שנחבל בכתפו במהלך פריקת סחורה. בית המשפט הורה למקום העבודה לשלם לו פיצויים בסך 92.5 אלף שקלים.


ביוני 2006, כאשר היה העובד כבן 55, הוא נדרש לפרוק מכונה שהגיעה כשהיא מפורקת וארוזה בכמה מכולות שונות. העובד נדרש לרוקן את המכולות במהירות האפשרית, ולפרוק את החלקים כולם תוך זמן קצר.


כיוון שחלק מחלקי המכונה היו מחוברים בברגים גדולים למכולה השתמש התובע, שעבד לבדו, במוט מתכת כשהוא דוחף אותו בחוזקה ומשעין אותו על כתפיו. לפתע, באחת מדחיפות המוט, חש כאב חד בכתפו הימנית, והיא יצאה מיד ממקומה. התובע החזיר אותה למקום בתנועה סיבובית, ושב לעבודתו.


רק כשבועיים לאחר המקרה, העובד לא יכול היה לסבול עוד את הכאב העז, שהלך והתגבר, ופנה לרופא. לאחר בדיקה שנערכה לו, נמצא כי בעקבות התאונה, נגרם לו קרע בגיד והסתיידות בכתף ימין, וכן קרע נוסף בכתף שמאל. הוא נאלץ להפסיק את עבודתו בעצת הרופאים, ולעבור סדרה של טיפולים פיזיותרפים.


בתביעתו, הציג התובע חוות דעת מומחה, אשר קבע לו נכות בשיעור של 20% עבור הפגיעה בכתף ימין, ונכות בשיעור של 10% עבור הפגיעה בכתף שמאל.

 

נאלץ לעבוד לבדו ולפרוק את הסחורה במהירות 

 

בנוגע לשאלת האחריות, טען העובד כי הוא נאלץ לעבוד לבדו, למרות שביקש מספר פעמים עזרה בכוח אדם מן הממונים עליו, ואף נאלץ לעבוד במהירות, כאשר הם מזרזים אותו לרוקן את המכולה. לכן, לטענתו, האחריות על התאונה מוטלת על כתפי המעביד, והוא זכאי לפיצויים בגינה.


מנגד, טענה החברה הנתבעת, כי אין היא אחראית כלל לתאונה, וכי אין להטיל עליה אחריות רק בהסתמך על עדותו היחידה של התובע. לטענתה, גם אם תיפול האחריות על כתפיה, אין להסיר מעל לעובד אחריות אישית על התאונה, ועל בית המשפט לחייב אותו, לכל הפחות, באשם תורם.


הנתבעת הגישה אף היא חוות דעת מומחה אשר קבע כי אין מקום לקבוע נכות רפואית כלל לתובע. לאור הפער בין חוות הדעת, הורה בית המשפט למנות מומחה מטעמו, אשר קבע נכות בשיעור של 5% בגין הפגיעה בכתף ימין בלבד.


בבואה לדון בפסק הדין, לאחר שמיעת טענות הצדדים, קבעה השופטת כי עלה בידי התובע להוכיח טענותיו, הן במסמכים רפואיים, והן בהצגת טופס הפניה של נפגע עבודה, אשר הנתבעת בעצמה חתומה עליו. לעומת זאת, החברה לא הביאה עדים מטעמה שיכלו להפריך את טענותיו, ולא הוכיחה דבר מטענותיה כלפי התובע.


בהתייחסה לשאלת האחריות והאשם התורם לו עתרה הנתבעת, קבעה השופטת כי היה על החברה להגן כמה שאפשר על בטיחותו של העובד, לוודא כי הוא פועל כראוי ובהתאם להוראות הבטיחות הנהוגים, להקצות כוח אדם המתאים לעבודה פיזית קשה כמו זו, ובוודאי שלא לזרז אותו בעבודה כשהוא לבדו במערכה. לפיכך, הפרה החברה את חובת הזהירות כלפי התובע, והינה אחראית לפציעתו.

 

יש לך שאלה?

פורום אובדן כושר עבודה
פורום מפגע בטיחותי בעבודה, כשל בטיחותי וחקירת תאונות בעבודה


לבסוף, קבעה השופטת כי אין להטיל על העובד אשם תורם, ויש לפצותו על הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה. בהתאם לזאת, חייבה השופטת את הנתבעת בתשלום פיצויים לתובע בגין כאב וסבל, עזרת צד ג', הפסד השתכרות בעבר ובעתיד והוצאות רפואיות, בסך כולל של 92,500 שקלים.


לאחר ניכוי הסכום ששולם לתובע על ידי ביטוח לאומי, הוא נותר עם סכום של 34 אלף שקלים. כמו כן, חויבה הנתבעת בהוצאות משפט, שכר טרחת המומחה הרפואי, ושכר טרחת עו"ד בסך 8,041 שקלים.

 

ת"א 3977-04-10
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף, תאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף, תאונות
חמש שנים לאחר שאחיו הגדול התאבד באמצעות נשקו האישי בזמן שירותו הצבאי, התגייס האח הצעיר והוצב באותה גזרה שבה שירת אחיו. הוא שוחרר מהשירות הצבאי על רקע נפשי, וביקש מקצין התגמולים להכיר בפגיעה הנפשית שנגרמה לו בעקבות תנאי השירות
מאת: LawGuide | 07/05/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתמירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-8007664עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
רונן מעוז משרד עו"דרונן מעוז משרד עו"דאזור המרכז053-7359661נזקי גוף וביטוח לרבות ביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותאונות
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.