שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין משפט פלילי עבירות סמים: טען שידידה שכחה בביתו חשיש

עבירות סמים: טען שידידה שכחה בביתו חשיש

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 04/02/2015 | צפיות: 2767
 

בעל יקב העוסק בענף התיירות טען כי החשיש שנתפס והוחזק על ידו אינו שלו, אלא נשכח בביתו על ידי חברה שערכה אצלו מסיבה


קראו עוד בתחום

בעל יקב כבן 56, נשוי ואב לילדים, הודה כי החזיק בביתו סם מסוג חשיש במשקל חמישה גרם, אולם טען כי אינו משתמש בסמים, והחשיש שייך לידידה שהשתמשה בביתו לצורך מסיבה. בית משפט השלום בקריית שמונה נמנע מהרשעתו בעבירת החזקת סם לצריכה עצמית, וגזר עליו בשבוע שעבר (יום ה') 100 שעות שירות לתועלת הציבור.

 

בחודש יוני 2013, החזיק הנאשם בביתו ביישוב בצפון הארץ סם מסוג חשיש, והודה במסגרת הסדר טיעון בעובדות כתב האישום שייחסו לו עבירת החזקת סם לצריכה עצמית. בין הצדדים הוסכם כי לאחר קבלת התסקיר, יגיעו להכרעה ביחס לעונש ההולם.

 

מתסקיר שירות המבחן עלה כי הנאשם נשוי ואב לארבעה ילדים, בעל יקב. אין לחובתו הרשעות קודמות ותלוי נגדו תיק בגין עבירת איומים. הנאשם קיבל אחריות למעורבותו בעניין, אולם שלל את האפשרות כי החשיש מיועד לצריכה עצמית.

 

הנאשם סבר כי קופסת החשיש מתאימה לקשט את משרדו ביקב

 

על פי גרסת הנאשם, בבעלותו בית קטן הממוקם בסמוך ליקב ומשמש לאירוח. באותה תקופה ידידתו ערכה מסיבה בבית, ובתום האירוע הוא מצא קופסה ובה שאריות של חשיש. למרות שידע מה היא מכילה, החליט להעביר את הקופסה למשרדו ביקב, למטרת קישוט ולא לצורך שימוש בסם.

 

הנאשם עבר בדיקות שתן, שתוצאותיהן העידו על ניקיונו מסמים. עם זאת במהלך שיחה עם קצין המבחן גילה עמדות חיוביות כלפי שימוש בסמים, ואף הביע תרעומת על כך שהרשויות מחייבות אותו לקחת חלק בהליך הפלילי ומתנהל נגדו הליך משפטי.

 

קצין המבחן התרשם כי מדובר באדם המנהל אורח חיים נורמטיבי המרבה לתרום לחברה, וסבר שהרשעתו בדין תפגע בתדמיתו החיובית כמדריך קבוצות ועשויה לפגוע בהתפתחותו המקצועית והאישית. על כן המליץ להימנע מהרשעה ולהסתפק בצו שירות לתועלת הציבור בהיקף מופחת של 60 שעות.

 

המאשימה טענה כי לנוכח קיומה של הרשעה קודמת, אין מקום להימנע מהרשעתו, על כן עתרה להשית עליו מאסר על תנאי וחתימה על התחייבות שלא לבצע עבירות דומות בעתיד.

 

הסנגור ציין כי הנאשם מרבה לארח ביקב קבוצות מטיילים כולל חיילים ולכן הרשעתו בפלילים תפגע בתדמיתו, וביקש לקבל את המלצות שירות המבחן להטיל עליו צו שירות לתועלת הציבור מופחת ולהימנע מהרשעה.

 

בית המשפט הדגיש כי עבירות החזקת סמים לצריכה עצמית נחשבות לעבירות חמורות הפוגעות בערך החברתי של ההגנה על הציבור מפני נגע הסמים. וציין כי מלחמת החורמה בעברייני סמים היא מלחמה ארוכה וקשה כמלחמת ישראל בעמלק.

 

עם זאת קיבל את המלצת התסקיר, והחליט שלא להרשיע את הנאשם בדין, עקב הפגיעה שעלולה להיגרם עקב הרשעתו, לאור עיסוקו בתיירות ובהדרכת קבוצות ובשל העובדה כי מדובר בעבירה המאפשרת בנסיבותיה לוותר על ההרשעה.

 

יש לך שאלה?

פורום כתב אישום במשפט הפלילי
פורום סמים

 

בנסיבות אלה חייב בית המשפט את הנאשם ב 100 שעות שירות לתועלת הציבור, על פי התכנית שתוכן על ידי שירות המבחן.

 

ת"פ 38875-11-13
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפט פלילי
חדשות ופסקי דין בנושא משפט פלילי
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


אהרון מלכה, עו"דאהרון מלכה, עו"דאזור המרכז053-7325962תובע לשעבר בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) מייצג חשודים ונאשמים בכל הארץ 24/7,
עורך דין פלילי אלון ארז עורך דין פלילי אלון ארז אזור המרכז053-7101850בעל נסיון רב שנים בייצוג בכל תחומי המשפט הפלילי – יוצא פרקליטות
מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתמירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-8007664עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג
עו"ד אלעד שאולעו"ד אלעד שאולאזור המרכז053-9386765תובע פלילי בעברו, בעל משרד עו"ד פלילי מדורג מוביל bdi (פלילי צווארון לבן)
עו"ד אלון שליכטרעו"ד אלון שליכטראזור המרכז053-8007600עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה, ייעוץ מיידי 24 שעות ביממה
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
מנשה - רון משרד עו"דמנשה - רון משרד עו"דאזור המרכז053-8007619יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים, ניסיון בייצוג בהצלחה בהליכים פליליים ואזרחיים
עו"ד אלעד רן עו"ד אלעד רן אזור המרכז053-6112814תובע בפרקליטות לשעבר, מייצג בתיקי צווארון לבן, מיסים ופשיעה כלכלית
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
עו"ד פלילי – גיל באיער עו"ד פלילי – גיל באיער אזור המרכז053-9428974תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות
משרד עו"ד יפעת כהןמשרד עו"ד יפעת כהןאזור הצפון053-7931310עוסק בתחום הפלילי ובעבירות רגישות כגון: אלימות במשפחה ועבירות מין.
עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7