שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין תעבורה ורכב נהיגה ללא רישיון בפעם החמישית: מה העונש?

נהיגה ללא רישיון בפעם החמישית: מה העונש?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 02/07/2015 | צפיות: 3760
 

אף על פי שנתפס בפעם החמישית נוהג ללא רישיון והיה אמור להיכנס לכלא עקב מאסר מותנה מהעבירות הקודמות שהיה צריך להיות מופעל, התחשב בית המשפט בהליך השיקום הכנה והרציני שעבר הנהג מאז, והסתפק בעונשים חמורים פחות


קראו עוד בתחום

מה העונש ההולם לנאשם שנתפס בפעם החמישית נוהג ללא רישיון נהיגה? האם העובדה שמאז שנתפס חלפו ארבע שנים שבהן השתקם מצדיקה הקלה בעונש? לאחרונה שקל בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה סוגיות אלה, והחליט לנוכח הרצינות שהפגין הנאשם במהלך שיקומו לאפשר לו להמשיך במסלול זה. לכן הסתפק בגזירת 250 שעות של שירות למען הציבור, העמדת הנאשם בצו מבחן למשך שנה, הטלת קנס בסכום של 2,500 שקלים ופסילת הרישיון לתקופה של שנתיים.


בהתאם למדיניות הענישה הנהוגה במקרים של עברייני תעבורה סדרתיים, שאמורה ליצור הרתעה מביצוע עבירות נוספות וכן להעביר מסר חד וברור לכל מי שמסכן את הציבור בהתנהגותו, מתחם העונש ההולם לנאשם במקרה זה הוא קנס כספי גבוה, בין מאות לאלפי שקלים, פסילת הרישיון לתקופה של עד חמש שנים, מאסר על תנאי וכן מאסר ממשי בפועל.


המאשימה ביקשה להחמיר עם הנאשם לאור ריבוי העבירות ולהשית עליו מאסר מאחורי סורג ובריח, להפעיל את תקופת המאסר על תנאי שעמדה לחובתו מהפעם הקודמת שנתפס, וכן לפסול אותו מלקבל רישיון ולהטיל עליו קנס.


מנגד, הנאשם ביקש את מידת הרחמים מבית המשפט ולא לשלוח אותו למאסר בפועל. הוא ציין כי מאז שנתפס חלפו ארבע שנים שבהן עבר דר משמעותית בהליך השיקום שהוא עובר, והדגיש כי הודה בביצוע המעשים ולקח עליהם אחריות.


הנאשם: הייתי חייב לנהוג באותו מקרה עקב איומים על חיי משפחתי


לדבריו, במקרה שלו קיימות נסיבות חריגות המצדיקות התחשבות, מאחר שהרקע לביצוע העבירה היה חובות כספיים רבים שצבר לשוק האפור, כאשר הוא החליט לנהוג ברכב אף על פי שלא היה לו רישיון עקב איום ממשי על חייו ועל משפחתו.


מאז אמו הצליחה להגיע להסדר לפירעון חובותיו עם כל הנושים, והיום כבר לא נשקפת סכנה לחייו. הוא אינו מאוים ויכול להמשיך ולהתקדם בחיים בצורה נורמטיבית. הוא עובד בעבודה מסודרת ואף צפוי לקידום, וציין כי לא ישוב לנהוג. לכן ביקש מבית המשפט להסתפק בהארכת תקופת המאסר על תנאי ולא בהפעלת המאסר בפועל.


אמו של הנאשם העידה לטובתו ותיארה את הדרך שעבר מאז אימצה אותו, את הסרטן שהתגלה בראשו בצבא, את טיפולה המסור בו ואת המשפחה המנהלת חיים נורמטיביים ותורמת לחברה.


הנאשם לווה תקופה ארוכה בשירות המבחן שסייע לו להשתקם ולהשתלב בחיים, וקצין המבחן המליץ אף הוא להסתפק בהארכת המאסר המותנה ולא בהפעלתו.


לאור כל זאת התרשמה השופטת כי מקרהו של הנאשם מצדיק הענקת הזדמנות אחרונה ונוספת לחזרה לדרך הישר, נוכח התרשמות קצין המבחן מהרצינות שהפגין הנאשם בשיקומו ומרצונו האמיתי והעמוק לשנות את דפוסי התנהגותו.

 

יש לך שאלה?

פורום נהיגה ללא רישיון, ביטוח או טסט
פורום פסילת רישיון | שלילת רישיון


לפיכך היא דנה את הנאשם לריצוי 250 שעות של"צ, העמידה אותו בצו מבחן לשנה בפיקוח שירות המבחן, הורתה לו לשלם קנס בסך של 2,500 שקלים, פסלה את רישיון הנהיגה שלו לתקופה של שנתיים, ולבסוף הסתפקה בהארכת עונש המאסר המותנה למשך 24 חודשים חלף הפעלתו.


תת"ע 2818-11-11
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא תעבורה ורכב
חדשות ופסקי דין בנושא תעבורה ורכב
בית המשפט לתעבורה הרשיע נהג אופנוע בנסיעה במהירות שאינה תואמת את תנאי הדרך, מה שגרם לכך שאיבד שליטה בסיבוב, סטה מהנתיב, התנגש במעקה הבטיחות ונזרק מהאופנוע. מהם העונשים שהוטלו עליו?
מאת: LawGuide | 15/05/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


דינה וולפרט משרד עורכי דיןדינה וולפרט משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101865התמחות בייצוג מול משרד הפנים- הגירה, אזרחות, בן זוג זר, איחוד משפחות
גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין
אוחיון-דבש, משרד עורכי דין         אוחיון-דבש, משרד עורכי דין אזור המרכז053-9428478ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום המשפט הפלילי ובדיני תעבורה.
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
משרד עו"ד יצחק קארומשרד עו"ד יצחק קארואזור הדרום053-9428453עוסק בדיני המשפחה ומעמד אישי ובדיני תעבורה. שלוחות בתל אביב ובאר שבע