שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין נזקי גוף, תאונות תאונת עבודה: תלמיד בחינוך מיוחד תקף סייעת בפניה

תאונת עבודה: תלמיד בחינוך מיוחד תקף סייעת בפניה

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 19/11/2015 | צפיות: 2035
 

הסייעת שהתקפה על ידי התלמיד נחבלה בשיניים כתוצאה מהתקיפה ונזקקה לטיפולים דנטליים ולעקירות שיניים. בית הדין לעבודה קיבל את תביעתה להכרה בתאונה כתאונת עבודה


קראו עוד בתחום

אישה מבוגרת בשנות ה-70 לחייה שעבדה כסייעת בבית ספר לחינוך מיוחד, הגישה תביעה כנגד הביטוח הלאומי לאחר שזה סירב להכיר בפציעה שאירעה לה במהלך העבודה, כאשר הותקפה על ידי אחד התלמידים, כתאונת עבודה. לאחרונה ניתן פסק הדין בעניינה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. המומחה הרפואי שמונה על ידי בית הדין קבע כי קיים קשר של החמרה בין התקיפה לבין הנזק שנגרם בשיניה של הסייעת, בסבירות של 50% לפחות, ובהתאם לחוות דעתו התקבלה תביעתה.


התאונה אירעה לפני כארבע שנים בבית ספר לחינוך מיוחד. הסייעת ניסתה לתת לאחד התלמידים את תרופות הבוקר שלו, כאשר לפתע הוא תקף אותה וסטר לה בעוצמה על פניה. התובעת שנחבלה לטענתה בשיניים התחתונות כתוצאה מהסטירות, פנתה לאחר שלושה ימים לרופא שיניים, ונקבעה לה תוכנית טיפולים.


הסטירה של התלמיד לא גרמה לכל הנזק, אלא החמירה את מצב שיניה של הסייעת


בטיפול הראשון שעברה לאחר התאונה לא נרשם דבר לגבי חבלה בשיניה התחתונות. כמו כן התגלה שמספר שנים לפני התקיפה עברה הסייעת טיפול שיניים מקיף, לרבות בלסת ובשיניים הקדמיות. מאחר שלא נמצאה עדות לקשר סיבתי בין התקיפה לנזק בשיניים, ובייחוד לאור העובדה שמדובר באישה מבוגרת ושתוחלת החיים הממוצעת של השיניים היא 70 שנה, מסקנת המומחה הרפואי הייתה כי התובעת עברה טיפולי שיניים שגרתיים בלבד שאינם קשורים לפציעתה הנטענת בעבודה.


החלטתו של המומחה השתנתה לאחר שקיבל מסמכים רפואיים נוספים מרופא השיניים שטיפל בתובעת, והתבססה על העובדה שתוכנית הטיפולים הורכבה שלושה ימים לאחר שנפצעה בבית הספר. תשובתו הפעם הייתה כי יש קשר סיבתי בין הנזק הרפואי לאירוע, וסביר להטיל 50% מעלות הטיפול על התקיפה.


הביטוח הלאומי העביר למומחה שאלות הבהרה, ובהתייחסו אליהן הוא קבע כי סטירה בלבד אינה יכולה להיות הגורם לכל הנזק, אבל כן יכולה להחמיר את המצב הקיים. הוא העמיד את הקשר הסיבתי בין המכה שספגה לבין מצב השיניים שלה על 20%.


אין מקום להתייחס אל מסקנות המומחה לאחר שאלות ההבהרה של הביטוח הלאומי במנותק מחוות דעתו המקורית, קבעה השופטת לאחר שבחנה את חוות הדעת במלואן. קריאה מלאה של תשובותיו מעלה כי בחוות הדעת השנייה הוא לא חזר בו ממסקנתו כי יש קשר של החמרה במצב שיניה של התובעת בסבירות של 50% לפחות. בהתאם לפסיקה, הזכירה השופטת, גם החמרה של ליקוי משמעה הוכחת קשר סיבתי בין התאונה לנזק הנטען.

 

יש לך שאלה?

פורום תאונת עבודה
פורום מימוש זכויות רפואיות כספיות


המסקנה מדברים אלו היא כי בהתאם לחוות הדעת של המומחה, שהשופטת לא מצאה צידוק לסטות ממנה, הוכח קשר רב ומשמעותי בין תקיפת הסייעת בפניה על ידי התלמיד לבין הנזק שנגרם לשיניה, על דרך ההחמרה, אשר מוכרת בחוק הביטוח הלאומי כפגיעה בעבודה.

מסיבה זו קבעה השופטת כי אכן מדובר בתאונת עבודה כפי שטענה התובעת, וקיבלה את תביעתה. מאחר שהלשכה לסיוע משפטי ייצגה את התובעת בהליך, לא הוצא צו לתשלום הוצאות.


ב"ל 53548-06-12


 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף, תאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף, תאונות
חמש שנים לאחר שאחיו הגדול התאבד באמצעות נשקו האישי בזמן שירותו הצבאי, התגייס האח הצעיר והוצב באותה גזרה שבה שירת אחיו. הוא שוחרר מהשירות הצבאי על רקע נפשי, וביקש מקצין התגמולים להכיר בפגיעה הנפשית שנגרמה לו בעקבות תנאי השירות
מאת: LawGuide | 07/05/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
רונן מורנו, עורך דיןרונן מורנו, עורך דיןירושלים והסביבה053-9374366משרדנו עוסק בביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, סיעוד, משכנתא ונזיקין.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
רונן מעוז משרד עו"דרונן מעוז משרד עו"דאזור המרכז053-7359661נזקי גוף וביטוח לרבות ביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותאונות
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
מירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתמירי נחשונוב משרד עו"ד ומגשרתאזור הצפון053-8007664עו"ד משרד הפנים ובית הדין לעררים, הסדרת מעמד בישראל לבני זוג
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין