שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין משפט מסחרי, עסקים, חברות תביעה לביטול עסקה של מכשיר סמארטפון פגום

תביעה לביטול עסקה של מכשיר סמארטפון פגום

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 02/12/2015 | צפיות: 1595
 

כשבוע לאחר רכישת מכשיר טלפון סלולרי חכם, גילתה הרוכשת כי לא ניתן להטעין אותו, וכאשר ביקשה לתקנו, נמסר לה כי הליקוי נגרם עקב שימוש בלתי תקין ואין אחריות על התקלה


קראו עוד בתחום

סטודנטית שרכשה סמארטפון של חברת LG, גילתה לאחר כשבוע ימים כי המכשיר תקול, ובמשך כחודש ימים נדחתה שוב ושוב על ידי נציגי החנות ומנכ"ל החברה, ולבסוף נותרה עם מכשיר חלופי ישן ומקולקל. הסטודנטית דרשה לקבל חזרה את הסכום ששילמה עבור המכשיר, ופיצוי בגין עגמת נפש. בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו קיבל לאחרונה את התביעה, והוציא צו המורה על ביטול העסקה וחייב את המוכרת בסך של 6,360 שקלים.

 

על פי עובדות התביעה, בתחילת חודש אוגוסט 2014, רכשה התובעת שני מכשירים סלולריים חכמים מסוג G3, של חברת LG, ושילמה עבור כל אחד מהם סך של 3,080 שקלים. במעמד הרכישה פתח מנהל החנות את האריזות והחליף את המטענים של היצרן במטענים מסוג Samsung, בטענה כי מטענים אלה טובים ויעילים יותר לטעינת המכשירים.

 

זמן קצר לאחר ביצוע העסקה גילתה התובעת כי אחד המכשירים אינו נטען כראוי. לאחר כשבוע הוא הפסיק להיטען לחלוטין, וכאשר הסוללה התרוקנה לא ניתן היה עוד להפעילו. התובעת ניסתה להטעין את המכשיר עם המטען המקורי של LG אך המכשיר לא הגיב.

 

כחמישה כימים לאחר מועד הרכישה, שבה התובעת אל החנות עם המכשיר התקול. מנהל החנות בדק אותו וקבע כי הסוללה אינה תקינה והחליף אותה. כעשר דקות לאחר שיצאה מהחנות, ניסתה התובעת להטעין את המכשיר, אך הוא לא הגיב והתחמם במידה קיצונית.

 

התובעת שבה מיד לחנות וביקשה לבטל את העסקה או לקבל מכשיר חדש. המנהל מסר כי אין אפשרות לבטל את העסקה, מכיוון שהאריזה נפתחה ונעשה שימוש במכשיר, והציע לה למסור אותו לבדיקת מעבדה למשך שבוע ימים. בינתיים קיבלה התובעת מכשיר חלופי, אך גם הוא לא היה תקין.

 

ביום למחרת התקשר מנכ"ל החברה אל התובעת, והבטיח לה כי המכשיר מיד ייכנס לתיקון במעבדה, ואף התחייב לעדכנה בדבר הטיפול. אולם חלפו ימים והתובעת לא שמעה מהמנהל, וכל ניסיונותיה ליצור קשר עם החברה עלו בתוהו. לבסוף נמסר לה כי הבעיה נעוצה במעגל הטעינה, וצריך להעביר את המכשיר למעבדת היבואן, כך שהפעולה תיארך כשבועיים נוספים.

 

התובעת התעקשה לבטל את העסקה, אולם מאז השיחה האחרונה, כל השיחות והודעות ששלחה לא נענו, ואף נמסר לגיסה של התובעת שבא לעזרתה, כי המחלקה המשפטית של החברה אסרה על המנכ"ל ועל יתר העובדים לשוחח בעניין זה עם התובעת ומי ומטעמה, ומעתה כל פנייה תיעשה בכתב. התובעת טענה כי שילמה סכום לא מבוטל על מכשיר שאינו נמצא ברשותה, ונגרמה לה עגמת נפש רבה מהתהליך ומאופן הטיפול בנושא, על כן ביקשה לבטל את העסקה ולקבל פיצויים בגין נזק לא ממוני.

 

החברה טענה כי הלקוחה גרמה לליקוי עקב שימוש במטען לא מתאים

 

הנתבעת, שהיא חברה העוסקת בשיווק מכשירים סלולריים, טענה כי אינה אחראית לתקלות שנגרמו עקב שימוש בלתי תקין, ובמכשיר של התובעת התגלה קצר מלא, המאפיין חיבור למטען שאינו מורשה, והיא אינה יכולה לעשות דבר בנדון. בנוסף טענה כי התובעת מסרבת לאשר את התיקון ולאסוף את המכשיר מהחנות.

 

יש לך שאלה?

פורום דיני חוזים / הסכמים
פורום תביעה אזרחית | תביעה משפטית

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, התרשם בית המשפט כי הנתבעת לא הביאה כל ראיה לטענה כי התובעת עשתה במכשיר שימוש בלתי סביר וכתוצאה מכך נגרם בו קצר, והשתכנע כי הפגם התגלה זמן קצר לאחר מועד הרכישה, אולם הנתבעת לא תיקנה את ההפרה תוך זמן סביר, על כן קמה לתובעת הזכות לבטל את העסקה. לפיכך התביעה התקבלה במלואה, והנתבעת חויבה להשיב לתובעת את שווי המכשיר בסך של 3,080 שקלים, ולפצותה בסך של 3,280 שקלים, בצירוף הוצאות בסך של 5,000 שקלים.

 

ת"ק 4738-11-14
 

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא משפט מסחרי, עסקים, חברות
חדשות ופסקי דין בנושא משפט מסחרי, עסקים, חברות
אישה שחתמה על הסכם עם חברה אשר עוסקת בשירותי תרומת ביצית והפריות חוץ גופיות בחו"ל, אשר לבסוף לא עברה את הטיפול עקב מצבה הרפואי שאינו מאפשר לה להרות, תקבל החזר עבור הכספים ששילמה וכן פיצויים עבור עוגמת נפש
מאת: LawGuide | 18/12/2017
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד נוטריון ומגשרת אורית לוי	עו"ד נוטריון ומגשרת אורית לוי אזור המרכז053-7101175עוסקת במשפט האזרחי-מסחרי, עם דגש מיוחד על נושאי נדל"ן מקרקעין ומשפחה.
אזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9428375עוסק בדיני עבודה, דיני נזיקין על כל רבדיהם ומשפט מסחרי. מייצג בכל הערכאות.
אגמי כהן סבג ושות` - משרד עו"דאגמי כהן סבג ושות` - משרד עו"דאזור המרכז053-7933110בראשות ראש יאח"ה לשעבר עוסק בפלילי, צווארון לבן, משפט מסחרי ומיסים
איל עופר, משרד עורכי דיןאיל עופר, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9370269משרד בוטיק העוסק במשפט המסחרי, איכות הסביבה והתנהלות מול הרשויות
עו"ד שי הראלעו"ד שי הראלאזור השפלה והסביבה 053-9370222עוסק במקרקעין, תמ"א 38, צוואת ירושות ואזרחות רומנית.
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים