שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין משפט פלילי 4 שנות מאסר לגבר שהצית את ביתו כשאשתו בפנים

4 שנות מאסר לגבר שהצית את ביתו כשאשתו בפנים

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 03/01/2016 | צפיות: 1513
 

במהלך ויכוח סוער עם רעייתו, יצא הגבר מהבית, הצטייד בחומר דליק, שפך אותו לחדר השינה והצית את הבית, כל זאת כאשר אשתו נמצאת בתוך הבית ומנסה להניא אותו ממעשיו


קראו עוד בתחום

48 חודשים מאחורי סורג ובריח, זה העונש שהוטל על הנאשם אשר נהג באלימות כלפי אשתו ובנותיו, והצית את הבית אשר נשרף כליל בזמן שרעייתו נמצאת בתוכו. בית המשפט המחוזי בחיפה אשר גזר את עונשו לאחרונה, החליט שלא להטיל עליו פיצוי כספי נוסף על תקופת המאסר, היות שלאישה ולילדות לא נגרמו נזקים גופניים כתוצאה ממעשיו.


בתקופה הרלוונטית התגוררו הבעל, אשתו וארבע בנותיהם בחיפה, בבית אשר לחברת עמידר זכויות בו, כמו גם לנאשם ולרעייתו. בצהרי יום אחד נכנס הבעל אל המטבח בזמן שאשתו הייתה עסוקה בבישולים, ובין השניים החל להתפתח ויכוח אשר הגיע לשיאו כשהנאשם אחז בסכין מטבח ואיים על אשתו שיחתוך אותה. לאחר מכן עזב את הבית בסערת רגשות, ושב כשבידו חומר דליק.


בית המשפט: לא ניתן להקל בחומרת מעשה ההצתה גם אם הנאשם ביצע את המעשים תחת השפעת אלכוהול


הוא שפך את החומר אל חדר השינה והצית אותו. לאחר מכן נכנס אל תוך הבית כשבידיו החומר הדליק, ובעוד אשתו יושבת בסלון החל לשפוך את החומר בסלון ובחדר השינה של אחת הילדות, כל זאת כאשר האישה מנסה להניא אותו ממעשיו. לבסוף הצית את הדירה באמצעות מצית, והדירה נשרפה כליל על כל תכולתה, לרבות ריהוט, מזגנים, טלוויזיות ועוד. בסופו של דבר שירותי הכיבוי השתלטו על האש.


נוסף על אירוע זה, הוגש נגדו כתב אישום בגין איומים ותקיפה של אשתו והבנות. במקרה אחד תקף את בתו וקרע את השמלה שלבשה. במקרה אחר הכה בת אחרת משום שהתכוונה ללכת לאירוע בשמלה קצרה, ואת בתו השלישית תקף באמצעות חפץ קהה שהטיח על ראשה, ואף שבר רהיטים בבית.


בטיעוני ההגנה לגבי הענישה, טענה הסנגורית כי הנאשם לא תכנן את מעשיו מראש ולא הצטייד בחומר הדליקה מבעוד מועד. העדויות של בנות משפחתו מוכיחות כי ביצע את מעשיו תחת השפעת אלכוהול, ואמנם הא גרם נזק רב לרכוש אך לא פגע בנפש. עוד נטען כי בין בני הזוג שוררים יחסים עכורים, ואילו הנאשם נודה מהבית ונשלח לישון במחסן. בנסיבות אלה ביקשה ההגנה להתחשב בו ולהקל בעונשו.


הצתה היא עבירה שבתי המשפט מתייחסים אליה בחומרה רבה, משום שלא ניתן לאמוד מראש את הנזקים שהיא עלולה לגרום, הן נזקי רכוש והן נזקי גוף ועד אובדן חיי אדם. העונש המקסימלי בגין עבירת הצתה עומד על 15 שנות מאסר.


שריפת הבית הסבה לבנות משפחתו הן פגיעה רגשית והן פגיעה קניינית, אך עם זאת ציינה השופטת לטובתו כי מעבר לכך, מעשיו לא גרמו נזק גופני לאף אחד. לא ניתן להתחשב בכך שהיה בגילופין באותו מועד, משום שסיכן באופן ממשי חיי אדם והוא זה שהביא עצמו למצב של שכרות.

 

יש לך שאלה?

פורום כתב אישום במשפט הפלילי
פורום אלימות במשפחה


בבחינת הנסיבות שאינן קשורות לעבירות אשר ביצע, התחשבה השופטת בהודאתו במעשים וציינה לרעתו את העובדה שיש לו עבר פלילי. משום שהאישה והבנות לא נפגעו בגופן, הוחלט שלא להטיל עליו פיצוי כספי, ובסיכומו של דבר הוא נדון לארבע שנות מאסר בפועל, לצד מאסר על תנאי לתקופה של שנה.

ת"פ 19053-02-15
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפט פלילי
חדשות ופסקי דין בנושא משפט פלילי
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין
עו"ד אלעד רן עו"ד אלעד רן אזור המרכז053-6112814תובע בפרקליטות לשעבר, מייצג בתיקי צווארון לבן, מיסים ופשיעה כלכלית
משרד עו"ד יפעת כהןמשרד עו"ד יפעת כהןאזור הצפון053-7931310עוסק בתחום הפלילי ובעבירות רגישות כגון: אלימות במשפחה ועבירות מין.
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
עו"ד אלעד שאולעו"ד אלעד שאולאזור המרכז053-9386765תובע פלילי בעברו, בעל משרד עו"ד פלילי מדורג מוביל bdi (פלילי צווארון לבן)
עו"ד אלון שליכטרעו"ד אלון שליכטראזור המרכז053-8007600עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה, ייעוץ מיידי 24 שעות ביממה
עו"ד פלילי – גיל באיער עו"ד פלילי – גיל באיער אזור המרכז053-9428974תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות
עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
אוחיון-דבש, משרד עורכי דין         אוחיון-דבש, משרד עורכי דין אזור המרכז053-9428478ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום המשפט הפלילי ובדיני תעבורה.
מנשה - רון משרד עו"דמנשה - רון משרד עו"דאזור המרכז053-8007619יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים, ניסיון בייצוג בהצלחה בהליכים פליליים ואזרחיים
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
עורך דין פלילי אלון ארז עורך דין פלילי אלון ארז אזור המרכז053-7101850בעל נסיון רב שנים בייצוג בכל תחומי המשפט הפלילי – יוצא פרקליטות
שי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דיןשי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428482משפט פלילי, רישיון נשק. קצין בכיר בדימוס במשטרה, צווארון לבן ועבירות מין.
דינה וולפרט משרד עורכי דיןדינה וולפרט משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101865התמחות בייצוג מול משרד הפנים- הגירה, אזרחות, בן זוג זר, איחוד משפחות