שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין רשלנות רפואית כמה פיצוי קיבלה אישה על רשלנות בטיפול הסרת שיער?

כמה פיצוי קיבלה אישה על רשלנות בטיפול הסרת שיער?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 12/01/2016 | צפיות: 1928
 

למטופלת נגרמו צריבות וכוויות ברגליה שחלפו רק אחרי כמה חודשים. המכון לאסתטיקה שבו נערך הטיפול יפצה אותה בעשרת אלפים שקלים


קראו עוד בתחום

למרות טענת התובעת שנגרם לה נזק לצמיתות ונותרו בעורה כתמים כתוצאה מטיפול רשלני להסרת שיער, הנזק לא הוכח ברמה הנדרשת. ביום ד' קבע בית משפט השלום בנתניה כי עיקר הנזק הגופני שנגרם לה הוא הכאב וחוסר הנעימות שחוותה במהלך כמה חודשים לאחר הטיפול הרשלני, ועל כך העמיד את סכום הפיצוי שמגיע לה על סך של עשרת אלפים שקלים. כמו כן היא תקבל תשלום מהנתבעות, הקליניקה שבה נערך הטיפול וחברת הביטוח שלה, עבור הוצאות הליך התביעה בסכום של 2,000 שקלים.


בטיפול הרביעי מתוך סדרת הטיפולים שרכשה המטופלת, נאמר לה שהוחלף מכשיר הטיפול באחד יעיל וחדיש יותר. באותו טיפול, לטענתה, היא חשה צריבה ושריפה ברגלה והבחינה כי עורה מאדים. היא הפנתה את תשומת לבה של המטפלת, אך במקום להפסיק את הטיפול היא עברה לרגל השנייה וכשסיימה מרחה את רגליה של המטופלת במשחה לטיפול בכוויות. אולם המשחה לא עזרה, ותוצאות הטיפול הרשלני נותרו על רגליה עד היום.


האם הצריבה והאדמומיות שמהן סבלה התובעת הן חלק מתופעות הלוואי הרגילות של הטיפול?


התובעת המשיכה וסיפרה כי אחרי אותו טיפול היא סבלה מכאבים עזים שאף גרמו לה קשיים בשינה, בביצוע מטלות בסיסיות ובהחלפת בגדים. היא נאלצה למרוח את רגליה במשחות שונות וחלף זמן רב עד שהכאבים חלפו, אך למרבה הצער עור רגליה לא שב למצבו הקודם ונותרו בו כתמים לא אסתטיים. על כן תבעה לקבל פיצוי עבור נזקי הגוף שמהם היא סבלה וסובלת כתוצאה מאותו טיפול להסרת שיער.


לכתב התביעה היא צירפה חוות דעת רפואית שלפיה אכן נמצאו כתמים בגדלים שונים באזור השוקיים, אשר לא קיים טיפול אפקטיבי לתיקונם. מסיבה זו קבע הרופא שערך את חוות הדעת שנותרה לאישה נכות צמיתה בשיעור 10%, בהתאם לתקנות הביטוח הלאומי.


טענותיה הוכחשו מכל וכל על ידי הנתבעת, אשר טענה כי התובעת עברה הליך רגיל להסרת שיער ללא רשלנות מצדה. גם אם לאחריו היא סבלה מרגישות ואדמומיות, אלו תופעות לוואי סטנדרטיות והיא אף קיבלה על כך הסבר מראש וחתמה על מסמך המאשר שהיא מודעת לתופעות האפשריות. מאחר שלא נותר לה נזק לצמיתות, טענה הנתבעת, יש לדחות את התביעה.


חבל שהתובעת לא צירפה תמונות אשר היו יכולות לחזק את טענותיה לגבי הכוויות והנזק שנותר לצמיתות, פתחה השופטת, משום שכך היה ניתן לבחון את הנזק באופן טוב יותר. למרות זאת, קיימים מסמכים רפואיים המעידים כי פנתה לטיפול רפואי סמוך למועד שבו עברה את הטיפול.


כמו כן, גם המטפלת שביצעה את הטיפול הודתה שהתובעת התלוננה במהלכו על צריבה וטופלה באמצעות משחה לכוויות. דבריה של התובעת עצמה היו אמינים בעיני השופטת, והיא קיבלה את טענתה כי סבלה מתופעות לוואי חמורות כתוצאה מהטיפול שהצריכו עזרה רפואית.

 

יש לך שאלה?

פורום רשלנות בניתוח | רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים
פורום רשלנות מקצועית


עיקר הנזק, קבעה השופטת, נגרם בגין הכוויות שמהן סבלה במשך מספר חודשים, אך טענתה של התובעת לנזק שנותר לצמיתות לא הוכחה. בנסיבות אלה נקבע גובה הפיצוי על סך של עשרת אלפים שקלים, והנתבעת אף תישא בהוצאות ההליך בסך של 2,000 שקלים נוספים.


ת"א 6658-05-12
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא רשלנות רפואית
חדשות ופסקי דין בנושא רשלנות רפואית
טיפול לקוי בשיניה של מטופלת גרם לכאבים, להפרעה בתנועת הלסתות ולדלקות חניכיים, והיא תיאלץ לעבור עקירת שיניים והתקנת שתלים כדי לתקן את הנזק. בית המשפט חייב את רופא השיניים שטיפל בה לפצותה על הנזקים שנגרמו לה
מאת: LawGuide | 06/11/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
נעים, קוניין ושות` – משרד עורכי דיןנעים, קוניין ושות` – משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9429017משרדנו בעל ניסיון רב בתחומים: דיני משפחה, נזיקין, רשלנות רפואית ודיני עבודה.
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
דינה וולפרט משרד עורכי דיןדינה וולפרט משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101865התמחות בייצוג מול משרד הפנים- הגירה, אזרחות, בן זוג זר, איחוד משפחות
ד"ר דוד שרים, עורך דין ורופאד"ר דוד שרים, עורך דין ורופאאזור המרכז053-9428497מעל 23 שנות ותק וניסיון משפטי ורפואי בתחום הרשלנות הרפואית.
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
עו"ד שרון בירון מרקוביץעו"ד שרון בירון מרקוביץאזור הדרום 053-9428863עו"ד מזה 20 שנים ונוטריון העוסקת בנזיקין, רשלנות רפואית, עבודה וחדלות פירעון
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.