שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין נזקי גוף, תאונות נער שאצבעותיו נקטעו עקב תאונה ברחוב תבע פיצויים

נער שאצבעותיו נקטעו עקב תאונה ברחוב תבע פיצויים

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 03/02/2016 | צפיות: 2781
 

נער כבן 13 שנים שיחק עם כיסא גלגלים נטוש שמצא ברחוב, במהלך המשחק ידו נתפסה בשרשרת של הכיסא ועקב כך נקטעו לו שתי אצבעות


קראו עוד בתחום

קטין כבן 13, שיחק סמוך לביתו בשולי הכביש בכיסא גלגלים נטוש, וכאשר לחץ על כפתור ההפעלה ידו נתפסה בשרשרת הכיסא, וכתוצאה מכך אצבעותיו נקטעו. הקטין טען כי המועצה המקומית אחראית לנזק שנגרם לו, מכיוון שלא דאגה לפנות את המפגע מהרחוב. בית משפט השלום בנצרת קיבל בשבוע שעבר (יום ו') את התביעה וחייב את המועצה המקומית ג'דיידה-מכר לפצות את התובע בסך של 165,000 שקלים.

 

על פי עובדות התביעה, בחודש אפריל 1999, כאשר התובע היה כבן 13 שנים, הוא שיחק בשכונת מגוריו ביישוב ג'דיידה-מכר, ומצא כיסא גלגלים זרוק ונטוש בשולי הרחוב. הנער התיישב על הכיסא ולחץ על כפתור ההפעלה, ובעת שהכיסא החל לפעול נתפסו אצבעות ידו הימנית בשרשרת הכיסא וכתוצאה מכך נקטעו לו שתי אצבעות.

 

הנער שמר את האצבעות שנחתכו בתוך החולצה שלו, ועובר אורח פינה אותו לקבלת טיפול רפואי. העד לא ראה את התרחשות התאונה, אך אישר את גרסתו של התובע ומסר כי ראה אותו צורח ברחוב עם דם על הידיים ואמר שנחתך משרשרת של עגלת נכים. העד הסיע אותו לבית חולים, ולאחר שמשפחתו של הנער הגיעה הוא עזב את המקום.

 

התובע טען כי מספר ימים לפני שאירעה התאונה, הוא הבחין בכיסא גלגלים נטוש וסבר כי הוא שייך למישהו לכן לא התקרב אליו, אך ביום האירוע סקרנותו גברה והוא החליט להתיישב על הכיסא ולהפעיל אותו. לטענת התובע המועצה התרשלה, בכך שלא דאגה לפינוי האשפה ולהסרת מפגעים מהרחוב למרות הסכנה הנשקפת לחיי התושבים.

 

מנגד טענה המועצה כי התאונה אירעה בשל רשלנותו הבלעדית של הנער, אשר היה מודע לסכנה הטמונה בעקבות השימוש בכיסא נטוש שבעליו זרקו אותו לאור חוסר תקינותו. בנוסף טענה כי לא ניתן לצפות מעובדי המועצה להיות נוכחים ברחובות בכל שעות היממה כדי לפקח על כל חפץ שנזרק לרחוב.

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, קיבל בית המשפט את גרסת התובע והשתכנע כי הוא נפגע מכיסא גלגלים שהיה זרוק בשולי הכביש, וקבע כי מאחר שהתאונה אירעה במקום הנמצא בשטח שיפוטה של המועצה, ומעצם מעמדה כרשות מקומית שמחזיקה את הפיקוח על השטח, היא חבה חובת זהירות מושגית כלפי התובע.


העירייה היתה צריכה לדאוג לפינוי הכיסא הישן מהרחוב

 

בית המשפט ציין כי על המועצה מוטלת האחריות לדאוג לשלום הציבור ולדאוג כי הכביש שעליו היא אחראית יהיה פנוי מכל מפגע לא בטיחותי. בנוסף סבר כי המועצה היתה יכולה לצפות כי גרוטאה כמו כיסא גלגלים, שנזרק בשולי כביש ראשי ולא פונה במשך מספר ימים, עלול לגרום לנזק גופני לעוברי האורח, ובעיקר לילדים שסקרנותם הטבעית תוביל אותם לשחק ולגעת בכיסא נטוש ומקולקל, ובכך יהיו חשופים לסיכון של פגיעה פיזית.

 

יש לך שאלה?

פורום תאונות כלליות - בבית, ברחוב, שטח ציבורי, מתקני ספורט, פיצויים ועוד
פורום תאונות תלמידים וזכויות בגין ביטוח ילדים וסטודנטים

 

בית המשפט השתכנע כי מדובר במעשה אימפולסיבי ותמים של נער צעיר, לכן קבע כי אין מקום לייחס אשם תורם לתובע, בשל גילו הצעיר וכושר שיפוטו המוגבל, ואף קבע כי התובע לא יכול היה בעת האירוע להעריך את עוצמת הפגיעה הצפויה וכריתת אצבעותיו בעקבות המשחק בכיסא. בסופו של דבר חויבה הנתבעת לפצות את התובע בסך של 165,000 שקלים בגין הפסד השתכרות, הוצאות רפואיות וכאב וסבל. זאת בצירוף שכר טרחת עורך דין בשיעור של 20% והוצאות משפט.

 

ת"א 36235-05-10
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף, תאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף, תאונות
עובד שנחשף לשמש באופן יומיומי במהלך יותר מ-40 שנות עבודתו בתעשייה האווירית, לקה במחלת עור בעקבות החשיפה המצטברת הממושכת לקרני השמש. המוסד לביטוח לאומי חויב להכיר בקשר שבין תנאי עבודתו למחלה
מאת: LawGuide | 17/06/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
רונן מעוז משרד עו"דרונן מעוז משרד עו"דאזור המרכז053-7359661נזקי גוף וביטוח לרבות ביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותאונות
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-7933128כ-20 שנות ניסיון במקרקעין, נזקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.