שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין מאמרים דיני עבודה מתי הפרת משמעת בעבודה מצדיקה שלילת פיצויים?

מתי הפרת משמעת בעבודה מצדיקה שלילת פיצויים?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 29/02/2016 | צפיות: 3901
 

עובד אינו יכול לפגוע במעבידו מבלי שיהיו לכך השלכות. לשם כך, מעניק המחוקק למעביד כלים להתמודד עם עובדים אשר מבצעים הפרות משמעת בעבודה


קראו עוד בתחום

אחת מזכויות העובדים הבסיסיות בדיני העבודה, היא זכות העובד לפיצויי פיטורים במקרה של פיטוריו על ידי המעביד. זכות זו קמה לעובד אשר צבר ותק של שנה ויותר במקום העבודה. פיצויי הפיטורים עשויים הגיע לסכומים מאד גבוהים, שכן מורכבים הם משכר העבודה האחרון, מוכפל במספר שנות העבודה של העובד במקום העבודה.

 

לדוגמא, עובד בעל ותק של 20 שנה המרוויח כיום 10,000 שקלים בחודש יהיה זכאי לכ- 200,000 שקלים כפיצויי פיטורים. שלילת או הפחתה של פיצויי הפיטורים, אם כן, מהווה עונש חמור וקשה עבור כל עובד.

 

שלילת פיצויי פיטורים עקב הפרת משמעת

 

סעיפים 16 ו-17 לחוק פיצויי פיטורים מאפשרים את שלילת פיצויי הפיטורים מהעובד. החוק קובע כי הסכם קיבוצי החל על העובד או על ענף העבודה עשוי לסייג את הזכות לפיצויי פיטורים ולקבוע נסיבות מסוימות בהן ישללו פיצויי הפיטורים מהעובד או יופחתו.

 

כאשר על יחסי העבודה לא חל הסכם קיבוצי, בית הדין לענייני עבודה רשאי לשלול את זכותו של העובד לפיצויי פיטורים בנסיבות מסוימות, כאשר הכרעתו בעניין תונחה לפי הכללים המצויים בהסכם הקיבוצי אשר חל על המספר הגדול ביותר של עובדים במשק. לפיכך, כאשר מבצע העובד הפרת משמעת חמורה, יתכן והפרת המשמעת תגרור עמה את שלילת זכותו לפיצויי פיטורים.

 

פטור מהחובה למתן הודעה מוקדמת לפיטורים עקב הפרת משמעת

 

בנוסף, חוק הודעה מוקדמת לפיטורים והתפטרות קובע כי בנסיבות של פיטורים בהם אין העובד זכאי לפיצויים לפי הוראות סעיפים 16 ו-17 לחוק פיצויי פיטורים, אין חב המעביד במתן הודעה מוקדמת לפיטורים כנדרש בחוק. כאשר מעביד מפר את חובת ההודעה המוקדמת, חב הוא לעובד את שכר העבודה עבור תקופת ההודעה המוקדמת לה הוא זכאי (תקופת ההודעה המוקדמת נקבעת לפי ותק העובד).

 

במידה ופיטורי העובד נעשו בנסיבות המצדיקות שלילת פיצויי פיטורים, דהיינו – אם הפיטורים נעשו בעקבות הפרת משמעת חמורה – לא יהיה המעביד חב בפיצויים עקב הפרת חובת ההודעה המוקדמת.

 

על כל האמור לעיל, ניתן לראות כי קיים טווח ענישה רחב לעניין הפרות משמעת חמורות, אשר נע בין הסנקציה החמורה ביותר, שהיא שלילה מוחלטת של פיצויי הפיטורים ופיצויי ההודעה המוקדמת בהתאם, לבין אי שלילת זכויות העובד כלל. בין שני אלה, עשוי בית המשפט לקבוע פיצויי פיטורים מופחתים, לשלול רק את פיצויי ההודעה המוקדמת לפיטורים או להפחיתם וכדומה.

 

מהן הפרות משמעת?

 

המחוקק אינו מגדיר מהי הפרת משמעת. הסעיפים המאפשרים שלילת פיצויי פיטורים מנוסחים באופן עמום ופתוח, מה שמאפשר לבית הדין לענייני עבודה שיקול דעת רב בעניין זה. עם זאת, ישנן הפרות משמעת אשר כבר הוכרו ככאלה בפסיקה: איחורים חוזרים ונשנים וכן היעדרויות ללא אישור ממקום העבודה (איחור או היעדרות חד פעמיים לא יוכרו כעבירת משמעת לצורך הפחתת או שלילת פיצויי הפיטורים), גניבה מהמעסיק, מעילה באמון המעסיק, חשיפת סודות המעסיק לעסק מתחרה, עבודה במקביל בעסק מתחרה.

 

חשוב לציין, כי בית המשפט בוחן כל מקרה ומקרה על נסיבותיו. יתכנו מקרים בהם ישלול את הפיצויים, יתכנו מקרים בהם יפחית את הפיצויים וכן יתכנו מקרים בהם לא יפגע כלל בזכות לפיצויים של העובד, על אף שנמצא פגם בהתנהגותו בעבודה.

 

בית המשפט ישקול את נסיבות וחומרת הפרת המשמעת, היקף ההפרה, טיב יחסי העבודה (ככל שהאמון בעובד היה רב יותר ויחסי העבודה היו ממושכים יותר, מעילה באמון תיתפס כחמורה יותר) וכן הנזק שנגרם למעביד עקב הפרת המשמעת של העובד. בית המשפט יתייחס גם לנסיבותיו האישיות של העובד ומצבו וכן בפגיעה הצפויה בו ובבני משפחתו במידה ותיפגע זכותו לפיצויי פיטורים.

 

חובת השימוע – גם לאחר עבירת משמעת!

 

גם כאשר העובד מבצע הפרת משמעת, חלה חובה על המעביד לנהל שימוע לעובד. על המעביד להודיע לעובד על כך שביצע הפרת משמעת ולקבוע שימוע לעובד טרם פיטוריו. על המעביד חלה חובה לאפשר לעובד להשמיע טיעוניו, לתת לו זמן להתכונן לשימוע וכן לאפשר לו להיות מיוצג. כן חייב המעביד לשמוע את טיעוני העובד בלב פתוח ובנפש חפצה.

 

יש לך שאלה?

פורום פיצויי פיטורין

 

המחוקק אינו מעניק לעובד הגנה בלתי מוגבלת מול המעביד. עובד אשר ביצע הפרות משמעת חמורות עלול לשאת בתוצאות מעשיו בכך שישללו או יופחתו פיצויי הפיטורים להם הוא זכאי. עם זאת, בית המשפט בהכרעתו מתחשב בכל נסיבות הפרת המשמעת ועל כן יתכנו מקרים בהם על אף הפרת המשמעת, בית המשפט לא ישלול מהעובד את פיצויי הפיטורים. בכל מקרה, לבית המשפט נתון טווח רחב של אפשרויות – שלילת הפיצוי, הפחתתו, הפחתת הפיצוי בשל אי הודעה מוקדמת לפיטורים וכדומה. כאמור, במידה ועובד מבצע עבירת משמעת, אסור למעביד לפטרו באופן מיידי, שכן חלה על המעביד חובת שימוע טרם הפיטורים.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה
פסיכולוגית שהועסקה על ידי פנימייה הודיעה על הריונה - וזמן קצר לאחר מכן קיבלה הודעה על ביטול הדרכות והפסקת עבודתה במשך חודשי הקיץ. בית הדין לעבודה קבע כי למעשה פוטרה בניגוד לחוק עבודת נשים, וחייב את הפנימייה לפצות אותה
מאת: LawGuide | 13/05/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
תום יעקב, משרד עורכי דין וגישורתום יעקב, משרד עורכי דין וגישוראזור המרכז053-6112891עוסק בהוצאת תו נכה, רישוי עסקים, הוצאה לפועל, תאונות דרכים ודיני עבודה.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
עו"ד אוריאל זעירא  עו"ד אוריאל זעירא אזור המרכז053-9428363ניסיון בפשיטות רגל, הסדרי חובות, הוצאה לפועל, פירוק חברות, ייצוג חייבים ונושים
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
דניאל קליין, משרד עורכי דיןדניאל קליין, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9370267המשרד עוסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי תוך מיצוי זכויות העובד
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין