שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין מאמרים משפחה וירושה סכסוכים במשפחה: גישור משפחתי ליישוב סכסוכים משפחתיים

סכסוכים במשפחה: גישור משפחתי ליישוב סכסוכים משפחתיים

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 29/09/2016 | צפיות: 847
 

דווקא בתקופת החגים חלה עלייה במחלוקות ובסכסוכים בתוך המשפחה, ופעמים רבות גם בקרב הורים גרושים מתפתחים סכסוכים בתקופה זו. האם אפשר למנוע מראש את הסכסוכים? איך אפשר להתמודד איתם? ומתי כדאי לפנות להליך גישור?


קראו עוד בתחום

מחקרים שנעשו בנושא סכסוכים בחגים מוכיחים: דווקא בתקופות החגים ומיד לאחר מכן ניתן לראות בבירור עלייה במספר התקפי הלב ובמספר תביעות הגירושין המוגשות לערכאות המשפטיות, המצביעות על עלייה של עשרות אחוזים בתיקי הגירושין הנפתחים בעקבות החגים.


זה קורה אצל עשרות אלפי משפחות בישראל מדי שנה. תקופת החגים אמנם מסמלת דף חדש ומזמנת הזדמנות לנוח, להטעין מצברים ולבלות עם בני המשפחה, אולם דווקא המפגשים השנתיים עם קרובי המשפחה עלולים להציף כעסים שנצברו ולהגביר את עוצמתם. לעתים הסכסוכים והמחלוקות עזים כל כך, עד שבסופו של דבר הם מובילים להתפרקות התא המשפחתי, לגירושין או להחמרת המצב בין בני זוג גרושים.


יש לכך מגוון סיבות, ובין היתר הלחץ הגדול שהחג עלול לגרום, השאלה איפה לקיים את ארוחת החג, עומס המטלות לקראת החג, הפגישות עם בני המשפחה המורחבת, ההוצאות הגבוהות ומשך הזמן המשפחתי המשותף. כל עכבר יכול להפוך לפיל בתקופה כזו, להצית ריבים חדשים או לפתוח סכסוכים ישנים.


איך ניתן לצמצם או למנוע סכסוכים משפחתיים בחגים?


כדי לצלוח בשלום את תקופת החגים, מומלץ ביותר לטפל במחלוקת כבר ברגע שבו היא נוצרת ולא לתת לה לגדול ולתפוח. במקרים רבים אף ניתן למנוע את החיכוכים מראש. אפשר להסכים מראש על כללים מוסדרים לתקופת החג, ולמנוע בקלות סכסוכים באמצעות יישום הכללים.


לדוגמה, מומלץ לשבת ולקבוע מראש לאן הולכים בערב החג, האם יש נושאים שעדיף לא להעלות ליד בני המשפחה המורחבת, אילו מתנות להביא ובאיזה סכום, האם בכלל להביא מתנות, כמה שעות צריך להיות נוכחים בארוחת החג וכדומה.


גישור ליישוב סכסוך משפחתי לאחר גירושין


פעמים רבות מוצאים עצמם הורים גרושים עם ילדים משותפים מתוסכלים ומסוכסכים עם הצד השני בתקופת החגים, עקב חלוקת הזמנים ביניהם, גם בערב החג וגם לאחר מכן. מדובר בסיטואציה לא פשוטה, במיוחד בשנים הראשונות לאחר הגירושין וכאשר מדובר בילדים קטנים, אשר חווים גם הם קשיים רגשיים בתקופה זו, כאשר אותם משברים עלולים לגרום לחיכוכים נוספים אצל ההורים.


לא תמיד מלוא המחלוקות מוסדרות בהכרעת בית המשפט בהליך הגירושין, ולעתים ההורים אינם קובעים בהסכם הגירושין כללים ברורים לגבי הסדרי הראייה וזמני השהות בתקופת החגים, מה קורה אם אחד ההורים רוצה לנסוע עם הילדים לחו"ל וכדומה.


כאן נכנס לתמונה הליך הגישור, אשר באמצעותו ניתן להגיע להסכמות משותפות גם לאחר הגירושין, לחתום על הסכם הורות משותפת וליישב את הסכסוכים והמחלוקות. אפשר לפנות להליך גישור בכל מקרה של סכסוך משפחתי כדי ללבן את העניינים וליישב את הסכסוך באמצעות צד שלישי, וגם במהלך הליך הגירושין כדי להגיע להסכם גירושין שמוסכם על כל הצדדים, מתוך פשרה והבנה הדדית. להסכם גירושין שנחתם בהליך גישור אפשר לתת תוקף משפטי ומחייב של פסק דין באמצעות אישורו בבית המשפט.

 

יש לך שאלה?

פורום גישור משפחתי | גירושין בהסכמה - הכנה לגירושין


בייחוד כשמדובר בהורים גרושים, חשוב לזכור שכל סכסוך הופך את הילדים בעל כורחם לקורבנות ופוגע בהם, ולכן חשוב לטפל בסכסוכים הצפויים בתקופת החגים או החופשות ולנסות למנוע אותם מראש ככל שניתן, בראש ובראשונה לטובת הילדים. ניתן להגיע להסכם הורות או כל הסכם מוסדר אחר באמצעות הגישור, ולצלוח את החגים בשלום. חגים שמחים לכולם.
 

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא משפחה וירושה
חדשות ופסקי דין בנושא משפחה וירושה
בני זוג גרושים אשר הציגו גרסאות סותרות בבית הדין הרבני, הסכימו לבצע בדיקת פוליגרף ולהתחייב לתוצאותיה בכל הנוגע לזכאותה של האישה לקבל את כתובתה. הבעל סירב למסור את תוצאות הבדיקה - וחויב בתשלום הכתובה
מאת: LawGuide | 14/02/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


משרד עו"ד שלמה כ"ץ משרד עו"ד שלמה כ"ץ אזור המרכז053-937789022 שנות ניסיון בתחום המעמד האישי, דיני משפחה ופשיטת רגל.
עורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןעורכת דין, מגשרת ונוטריונית - סמדר קשת בר-אוןאזור השרון והסביבה053-9428592עו"ד מגשרת ונוטריונית עם ותק רב בדיני משפחה, אזרחי, משקים חקלאיים ופשט"ר
עו"ד טלי כהן דנינועו"ד טלי כהן דנינואזור המרכז053-9370259ייצוג לגירושין של נשים נפגעות אלימות במשפחה בביה"ד הרבני ובה"מ למשפחה.
משרד עורכי דין רבינוביץ - סטרול	משרד עורכי דין רבינוביץ - סטרול אזור המרכז053-6112798 עוסק בתחומים: דיני משפחה, טיפול ומחיקת חובות, דיני תעבורה ומשפט פלילי.
עו"ד רועי ברומר עו"ד רועי ברומר אזור המרכז 053-7933126משרדנו עוסק בתחומי דיני משפחה על כל אופניו בדגש על זכויות הילד ומזונות
משרד עורכי דין משה ליפשיץמשרד עורכי דין משה ליפשיץאזור השרון והסביבה053-7933120 קצין משטרה לשעבר. עוסק במשפט הפלילי, דיני תעבורה ודיני ומשפחה
עו"ד שי הראלעו"ד שי הראלאזור השפלה והסביבה 053-9370222עוסק במקרקעין, תמ"א 38, צוואת ירושות ואזרחות רומנית.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
עו"ד יסמין מאירעו"ד יסמין מאיראזור השפלה והסביבה053-9386798דיני משפחה וגישור, בדיני עבודה, הוצאה לפועל ופשיטת רגל בפרט.
עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
משרד עו"ד לוסי מאירמשרד עו"ד לוסי מאיראזור המרכז053-8007576עוסקת 13 שנה בדיני משפחה וירושה לרבות ליטיגציה בכלל הערכאות המשפטיות
עו"ד נוטריון ומגשרת אורית לוי	עו"ד נוטריון ומגשרת אורית לוי אזור המרכז053-7101175עוסקת במשפט האזרחי-מסחרי, עם דגש מיוחד על נושאי נדל"ן מקרקעין ומשפחה.
בנימיני-דבש משרד עו"דבנימיני-דבש משרד עו"דאזור המרכז053-6130832משרד ותיק העוסק בתחום המשפחה, מקרקעין ופשיטות רגל.
עו"ד שמעון צורעו"ד שמעון צוראזור הצפון053-7105257עוסק בתחום הפלילי, תעבורה, משפחה מזה 17 שנים
עו"ד ומגשרת רבקה נירעו"ד ומגשרת רבקה ניראזור המרכז053-7105254עוסקת בדיני מקרקעין-נדל"ן ועסקאות מכר, משפחה וגישור ופשיטת רגל