שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין מאמרים נזקי גוף ותאונות תאונה בחדר כושר: מתי ניתן לתבוע פיצויים?

תאונה בחדר כושר: מתי ניתן לתבוע פיצויים?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 23/02/2017 | צפיות: 1383

2.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 1)

רוצה שנחזור אליך?
 
 

מה צריך לעשות לאחר פציעה בחדר הכושר, למה חשוב לתעד את הפגיעה וכיצד תובעים פיצויים מהביטוח ומבעלי חדר הכושר?


קראו עוד בתחום

מדי יום אלפי אנשים בישראל מתעמלים בחדרי כושר, אך מה קורה במצב של פציעה? בפעילות ספורטיבית ישנם סיכונים לנזקים שלא תמיד ניתן למנוע, אולם באילו נסיבות האחריות לפציעה חלה על בעלי חדר הכושר עקב רשלנות?


לפני שמגישים תביעה בגין תאונה שאירעה במסגרת אימון בחדר כושר, צריך לוודא כי קיימת עילת תביעה, מאחר שללא הוכחת הגורם שהוביל לפציעה, אשר הייתה יכולה להימנע באמצעות שמירה על כללי הבטיחות, התביעה לא תתקבל. למשל, כאשר ניתן להוכיח שהנזק נגרם בעקבות מכשיר לא בטיחותי, אי קבלת הסברים תקינים על תרגילים מצד המדריכים, אי נקיטת אמצעי בטיחות וכדומה.


מהי האחריות החלה על מכון הכושר כלפי המתאמנים, ובאילו מקרים אפשר להגיש תביעה לפיצויים?


חוק מכוני כושר, חוק רישוי עסקים וכן חוק הספורט מגדירים את מלוא החובות אשר חלות על הפעלת מכון כושר והאחריות לשמירה על בטיחותם של המתאמנים. למשל, לפני תחילת האימונים, בעלי חדר הכושר חייבים להתנות את הפעילות באישור רפואי. כמו כן חובה לנהוג בזהירות ולדאוג לסביבת אימון בטיחותית, מוארת, נקייה ממכשולים ומפגעים ותוך שמירה על מרחק תקין בין המכשירים והמתקנים השונים. זאת כדי למנוע פציעות שונות של המנויים.


אמנם אף על המתאמן עצמו חלה חובת הזהירות, ולא פעם יש למתאמנים אשם תורם בפציעה, אולם כדי לזכות בפיצויים מחדר הכושר עקב רשלנות, יש להוכיח באופן חד משמעי קשר סיבתי בין רשלנותו של הבעלים לבין הפגיעה שנגרמה. למשל, במקרים מסוימים התקבלו בבתי המשפט תביעות של מתאמנים אשר נפצעו תוך כדי ריצה או הליכה על מכשיר ההליכון, עקב אי קבלת הדרכה מספקת על השימוש הנכון במתקן.


מלבד זאת חובה על בעלי מכון כושר לדאוג לפעילותם השוטפת של המתאמנים באמצעות מדריכים מקצועיים שמטרתם לפקח על אופן השימוש במתקנים ולהדריך את המתאמנים כיצד להשתמש בהם. עם זאת, ישנם חדרי כושר שאינם מחייבים נוכחות של מדריך, למשל בבתי מלון, במקומות עבודה או בבנייני מגורים.


כיצד לנהוג במקרה של פציעה במכון הכושר?


כל מתאמן שנפגע או נגרמו לו נזקי גוף במהלך האימון או השהייה בחדר הכושר, כדאי שידווח באופן מיידי על הפציעה לגורם המוסמך בחדר הכושר, ללא קשר לחומרת הנזק שנגרם לו. תמיד מומלץ לצלם הן את הפציעה והן את הסביבה שבה היא נגרמה, כדי להוכיח בהליכים משפטיים עתידיים את האחריות והרשלנות של מפעיל המקום.


נוסף על כך, חשוב לקחת את פרטי הקשר, את שמם ואת מספרי הטלפון של האנשים שהיו עדים לרגע הפציעה, ואף לבקש מהם הצהרה בכתב ותיאור על נסיבות הפציעה.


מיד לאחר מכן חשוב לקבל טיפול רפואי, ולשמור את מלוא התיעוד הרפואי והמסמכים הרלוונטיים. בכל מקרה של פגיעה בחדר הכושר יש לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את חדר הכושר.

 

יש לך שאלה?

פורום תאונות כלליות - בבית, ברחוב, שטח ציבורי, מתקני ספורט, פיצויים ועוד


מכל מקום חשוב לזכור שפציעות הן חלק מהפעילות הספורטיבית, וחשוב לשמור תמיד על כללי הבטיחות והזהירות. לא תמיד הפציעה נגרמת עקב רשלנותו של חדר הכושר, אך במצבים שבהם הפציעה הייתה יכולה להימנע באמצעות הקפדה על בטיחות המתאמנים, ניתן להגיש תביעה כנד בעלי מכון הכושר. כדאי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי כדי לברר את סיכויי קבלת התביעה.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
סמנכ"לית בחברה גדולה שהתארחה בכנס מנהלים בבית מלון נפלה בגרם המדרגות ונפצעה בידה הדומיננטית. אף שרשת בתי המלון טענה כי הנפילה נגרמה מכיוון שהאישה נעלה מגפי סטילטו, היא חויבה לשלם לה פיצויים בסכום של כ-506 אלף שקלים, ואף לשלם לביטוח הלאומי שהכיר בפציעה כתאונת עבודה סכום של יותר משני מיליון שקלים
מאת: LawGuide | 02/08/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
דוד סער, משרד עו"דדוד סער, משרד עו"דאזור המרכז053-9428975עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
בוים & תומא עורכי דיןבוים & תומא עורכי דיןאזור המרכז053-8007674משרד ותיק ופעיל העסוק בדיני עבודה, נזקי גוף, רשלנות רפואית וביטוח לאומי.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
רונן לפיד משרד עורכי דיןרונן לפיד משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9368608 עוסק בתחום ההכרה בנכי צה"ל, רשלנות רפואית, נפגעי עבודה ותאונות דרכים
סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7933128כ-15 שנות ניסיון במקרקעין, נזיקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
אזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9428375עוסק בדיני עבודה, דיני נזיקין על כל רבדיהם ומשפט מסחרי. מייצג בכל הערכאות.