שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין מאמרים נזקי גוף ותאונות תאונה בחדר כושר: מתי ניתן לתבוע פיצויים?

תאונה בחדר כושר: מתי ניתן לתבוע פיצויים?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 23/02/2017 | צפיות: 1693
 

מה צריך לעשות לאחר פציעה בחדר הכושר, למה חשוב לתעד את הפגיעה וכיצד תובעים פיצויים מהביטוח ומבעלי חדר הכושר?


קראו עוד בתחום

מדי יום אלפי אנשים בישראל מתעמלים בחדרי כושר, אך מה קורה במצב של פציעה? בפעילות ספורטיבית ישנם סיכונים לנזקים שלא תמיד ניתן למנוע, אולם באילו נסיבות האחריות לפציעה חלה על בעלי חדר הכושר עקב רשלנות?


לפני שמגישים תביעה בגין תאונה שאירעה במסגרת אימון בחדר כושר, צריך לוודא כי קיימת עילת תביעה, מאחר שללא הוכחת הגורם שהוביל לפציעה, אשר הייתה יכולה להימנע באמצעות שמירה על כללי הבטיחות, התביעה לא תתקבל. למשל, כאשר ניתן להוכיח שהנזק נגרם בעקבות מכשיר לא בטיחותי, אי קבלת הסברים תקינים על תרגילים מצד המדריכים, אי נקיטת אמצעי בטיחות וכדומה.


מהי האחריות החלה על מכון הכושר כלפי המתאמנים, ובאילו מקרים אפשר להגיש תביעה לפיצויים?


חוק מכוני כושר, חוק רישוי עסקים וכן חוק הספורט מגדירים את מלוא החובות אשר חלות על הפעלת מכון כושר והאחריות לשמירה על בטיחותם של המתאמנים. למשל, לפני תחילת האימונים, בעלי חדר הכושר חייבים להתנות את הפעילות באישור רפואי. כמו כן חובה לנהוג בזהירות ולדאוג לסביבת אימון בטיחותית, מוארת, נקייה ממכשולים ומפגעים ותוך שמירה על מרחק תקין בין המכשירים והמתקנים השונים. זאת כדי למנוע פציעות שונות של המנויים.


אמנם אף על המתאמן עצמו חלה חובת הזהירות, ולא פעם יש למתאמנים אשם תורם בפציעה, אולם כדי לזכות בפיצויים מחדר הכושר עקב רשלנות, יש להוכיח באופן חד משמעי קשר סיבתי בין רשלנותו של הבעלים לבין הפגיעה שנגרמה. למשל, במקרים מסוימים התקבלו בבתי המשפט תביעות של מתאמנים אשר נפצעו תוך כדי ריצה או הליכה על מכשיר ההליכון, עקב אי קבלת הדרכה מספקת על השימוש הנכון במתקן.


מלבד זאת חובה על בעלי מכון כושר לדאוג לפעילותם השוטפת של המתאמנים באמצעות מדריכים מקצועיים שמטרתם לפקח על אופן השימוש במתקנים ולהדריך את המתאמנים כיצד להשתמש בהם. עם זאת, ישנם חדרי כושר שאינם מחייבים נוכחות של מדריך, למשל בבתי מלון, במקומות עבודה או בבנייני מגורים.


כיצד לנהוג במקרה של פציעה במכון הכושר?


כל מתאמן שנפגע או נגרמו לו נזקי גוף במהלך האימון או השהייה בחדר הכושר, כדאי שידווח באופן מיידי על הפציעה לגורם המוסמך בחדר הכושר, ללא קשר לחומרת הנזק שנגרם לו. תמיד מומלץ לצלם הן את הפציעה והן את הסביבה שבה היא נגרמה, כדי להוכיח בהליכים משפטיים עתידיים את האחריות והרשלנות של מפעיל המקום.


נוסף על כך, חשוב לקחת את פרטי הקשר, את שמם ואת מספרי הטלפון של האנשים שהיו עדים לרגע הפציעה, ואף לבקש מהם הצהרה בכתב ותיאור על נסיבות הפציעה.


מיד לאחר מכן חשוב לקבל טיפול רפואי, ולשמור את מלוא התיעוד הרפואי והמסמכים הרלוונטיים. בכל מקרה של פגיעה בחדר הכושר יש לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את חדר הכושר.

 

יש לך שאלה?

פורום תאונות כלליות - בבית, ברחוב, שטח ציבורי, מתקני ספורט, פיצויים ועוד


מכל מקום חשוב לזכור שפציעות הן חלק מהפעילות הספורטיבית, וחשוב לשמור תמיד על כללי הבטיחות והזהירות. לא תמיד הפציעה נגרמת עקב רשלנותו של חדר הכושר, אך במצבים שבהם הפציעה הייתה יכולה להימנע באמצעות הקפדה על בטיחות המתאמנים, ניתן להגיש תביעה כנד בעלי מכון הכושר. כדאי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי כדי לברר את סיכויי קבלת התביעה.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
המוסד לביטוח לאומי סירב להכיר בקשר שבין עבודתו של מרכיב המצננים לבין הפגיעה שנגרמה לו במרפקים, אך בית הדין לעבודה קיבל את תביעתו של העובד, וחייב את הביטוח הלאומי להכיר במחלתו
מאת: LawGuide | 11/10/2018
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


דוד סער, משרד עו"דדוד סער, משרד עו"דאזור המרכז053-9428975עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
אזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9428375עוסק בדיני עבודה, דיני נזיקין על כל רבדיהם ומשפט מסחרי. מייצג בכל הערכאות.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
רונן לפיד משרד עורכי דיןרונן לפיד משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9368608 עוסק בתחום ההכרה בנכי צה"ל, רשלנות רפואית, נפגעי עבודה ותאונות דרכים
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
עו"ד שרון בירון מרקוביץעו"ד שרון בירון מרקוביץאזור הדרום 053-9428863עו"ד מזה 20 שנים ונוטריון העוסקת בנזיקין, רשלנות רפואית, עבודה וחדלות פירעון
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.