שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין מאמרים נזקי גוף ותאונות תאונה בחדר כושר: מתי ניתן לתבוע פיצויים?

תאונה בחדר כושר: מתי ניתן לתבוע פיצויים?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 23/02/2017 | צפיות: 2167
 

מה צריך לעשות לאחר פציעה בחדר הכושר, למה חשוב לתעד את הפגיעה וכיצד תובעים פיצויים מהביטוח ומבעלי חדר הכושר?


קראו עוד בתחום

מדי יום אלפי אנשים בישראל מתעמלים בחדרי כושר, אך מה קורה במצב של פציעה? בפעילות ספורטיבית ישנם סיכונים לנזקים שלא תמיד ניתן למנוע, אולם באילו נסיבות האחריות לפציעה חלה על בעלי חדר הכושר עקב רשלנות?


לפני שמגישים תביעה בגין תאונה שאירעה במסגרת אימון בחדר כושר, צריך לוודא כי קיימת עילת תביעה, מאחר שללא הוכחת הגורם שהוביל לפציעה, אשר הייתה יכולה להימנע באמצעות שמירה על כללי הבטיחות, התביעה לא תתקבל. למשל, כאשר ניתן להוכיח שהנזק נגרם בעקבות מכשיר לא בטיחותי, אי קבלת הסברים תקינים על תרגילים מצד המדריכים, אי נקיטת אמצעי בטיחות וכדומה.


מהי האחריות החלה על מכון הכושר כלפי המתאמנים, ובאילו מקרים אפשר להגיש תביעה לפיצויים?


חוק מכוני כושר, חוק רישוי עסקים וכן חוק הספורט מגדירים את מלוא החובות אשר חלות על הפעלת מכון כושר והאחריות לשמירה על בטיחותם של המתאמנים. למשל, לפני תחילת האימונים, בעלי חדר הכושר חייבים להתנות את הפעילות באישור רפואי. כמו כן חובה לנהוג בזהירות ולדאוג לסביבת אימון בטיחותית, מוארת, נקייה ממכשולים ומפגעים ותוך שמירה על מרחק תקין בין המכשירים והמתקנים השונים. זאת כדי למנוע פציעות שונות של המנויים.


אמנם אף על המתאמן עצמו חלה חובת הזהירות, ולא פעם יש למתאמנים אשם תורם בפציעה, אולם כדי לזכות בפיצויים מחדר הכושר עקב רשלנות, יש להוכיח באופן חד משמעי קשר סיבתי בין רשלנותו של הבעלים לבין הפגיעה שנגרמה. למשל, במקרים מסוימים התקבלו בבתי המשפט תביעות של מתאמנים אשר נפצעו תוך כדי ריצה או הליכה על מכשיר ההליכון, עקב אי קבלת הדרכה מספקת על השימוש הנכון במתקן.


מלבד זאת חובה על בעלי מכון כושר לדאוג לפעילותם השוטפת של המתאמנים באמצעות מדריכים מקצועיים שמטרתם לפקח על אופן השימוש במתקנים ולהדריך את המתאמנים כיצד להשתמש בהם. עם זאת, ישנם חדרי כושר שאינם מחייבים נוכחות של מדריך, למשל בבתי מלון, במקומות עבודה או בבנייני מגורים.


כיצד לנהוג במקרה של פציעה במכון הכושר?


כל מתאמן שנפגע או נגרמו לו נזקי גוף במהלך האימון או השהייה בחדר הכושר, כדאי שידווח באופן מיידי על הפציעה לגורם המוסמך בחדר הכושר, ללא קשר לחומרת הנזק שנגרם לו. תמיד מומלץ לצלם הן את הפציעה והן את הסביבה שבה היא נגרמה, כדי להוכיח בהליכים משפטיים עתידיים את האחריות והרשלנות של מפעיל המקום.


נוסף על כך, חשוב לקחת את פרטי הקשר, את שמם ואת מספרי הטלפון של האנשים שהיו עדים לרגע הפציעה, ואף לבקש מהם הצהרה בכתב ותיאור על נסיבות הפציעה.


מיד לאחר מכן חשוב לקבל טיפול רפואי, ולשמור את מלוא התיעוד הרפואי והמסמכים הרלוונטיים. בכל מקרה של פגיעה בחדר הכושר יש לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את חדר הכושר.

 

יש לך שאלה?

פורום תאונות כלליות - בבית, ברחוב, שטח ציבורי, מתקני ספורט, פיצויים ועוד


מכל מקום חשוב לזכור שפציעות הן חלק מהפעילות הספורטיבית, וחשוב לשמור תמיד על כללי הבטיחות והזהירות. לא תמיד הפציעה נגרמת עקב רשלנותו של חדר הכושר, אך במצבים שבהם הפציעה הייתה יכולה להימנע באמצעות הקפדה על בטיחות המתאמנים, ניתן להגיש תביעה כנד בעלי מכון הכושר. כדאי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי כדי לברר את סיכויי קבלת התביעה.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
אישה כבת 70, נתקעה במשך שעה במעלית ללא פתחי אוורור, בבניין שבו היא מתגוררת בבת ים. לאחר שחולצה מהמעלית, היא התעלפה וסבלה מחרדה והיסטריה
מאת: LawGuide | 14/01/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
אזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9428375עוסק בדיני עבודה, דיני נזיקין על כל רבדיהם ומשפט מסחרי. מייצג בכל הערכאות.
סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7933128כ-15 שנות ניסיון במקרקעין, נזיקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
דוד סער, משרד עו"דדוד סער, משרד עו"דאזור המרכז053-9428975עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן