שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין מאמרים נזקי גוף ותאונות דחיית תביעת ביטוח: איך אפשר לערער על ההחלטה?

דחיית תביעת ביטוח: איך אפשר לערער על ההחלטה?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 09/07/2017 | צפיות: 2617
 

לא תמיד דחיית תביעה לקבלת תגמולים על ידי חברת הביטוח היא סוף פסוק. באילו מקרים ניתן לערער על החלטות לא תקינות או לא סבירות של חברת הביטוח בבית המשפט?


קראו עוד בתחום

פעמים רבות כאשר מגישים תביעת ביטוח, התביעה אינה מתקבלת על ידי חברת הביטוח, אשר מספקת לסירובה סיבות שונות ומשונות. חלק מהסיבות אינן תואמות את החוק או אינן סבירות בנסיבות העניין, אולם לא תמיד המבוטח אשר הגיש את התביעה מודע לכלל זכויותיו אל מול התאגיד הביטוחי.


בראש ובראשונה חשוב לדעת כי אם חברת הביטוח מחליטה לדחות את התביעה, עליה לספק ולפרט את הסיבות לדחיית התביעה כבר במועד שבו היא מודיעה על ההחלטה. על פי הנחיות המפקח על עסקי הביטוח, עמדתה של חברת הביטוח בנוגע לתביעה צריכה להתקבל בכתב, ולפרט את מלוא הסיבות לדחיית התביעה בהזדמנות הראשונה.


חברת הביטוח לא תהיה רשאית לספק סיבות אחרות במועד מאוחר יותר, אלא אם כן מדובר בנסיבות שנוצרו רק אחרי ההודעה הראשונה למבוטח, או שלחברת הביטוח לא הייתה אפשרות לדעת על פרטים רלוונטיים בתאריך שבו דחתה את התביעה לראשונה. מה ניתן לעשות אם חברת הביטוח דחתה את התביעה?


כיצד מגישים תביעה לחברת הביטוח?


כדי להיערך כיאות להגשת תביעת ביטוח, יש חשיבות גדולה בהכנת מלוא המסמכים אשר יכולים להיות רלוונטיים להוכחת התביעה, וכן חשוב מאוד לוודא מהם תנאי הפוליסה ואילו החרגות היא כוללת.


יש להודיע לחברת הביטוח על אירוע הביטוח, ולהגיש תביעה מפורטת בכתב לקבלת התגמולים המגיעים על פי פרטי הפוליסה. כבר בשלב זה כדאי לקבל ייעוץ מעורך דין העוסק בדיני ביטוח, וזאת כדי להימנע מראש מטעויות שיכולות לעלות ביוקר במועד מאוחר יותר.


חברת הביטוח דחתה את התביעה? מה צריך לעשות כדי לערער על ההחלטה?


לעתים חברות הביטוח דוחות תביעות של מבוטחים ללא הצדקה או על בסיס טענות שגויות, ובמקרים כאלו ניתן להגיש ערעור על ההחלטה בבית המשפט, אשר מוסמך לחייב את חברת הביטוח לקבל את התביעה ולשלם את התגמולים המגיעים על פיה, במקרים שבהם הנסיבות מצדיקות זאת.


כאמור, החוק מחייב את חברת הביטוח לפרט מדוע דחתה את התביעה במועד המוקדם ביותר, כאשר טענות מאוחרות מצדה יותר לא יתקבלו על ידי בתי המשפט. על כן, הצעד הראשון לערעור על החלטת חברת הביטוח הוא לקבל את מכתב הדחייה המפרט את הסיבות לדחיית התביעה.


כאשר מודיעים לחברת הביטוח על הכוונה להגיש תביעה, פעמים רבות ניתן להגיע להסדר עם החברה עוד לפני שמגיעים לניהול ההליכים המשפטיים בבית המשפט. חשוב לדעת כי חלה תקופת התיישנות על תביעת ביטוח, שלאחריה לא ניתן עוד להגיש תביעה לבית המשפט.

 

תקופת ההתיישנות חלה לאחר שלוש שנים מהתאריך שבו אירע מקרה הביטוח. רק כאשר מוגש כתב תביעה אל בית המשפט, נעצר מניין ההתיישנות. כלומר, גם אם הוגשו פניות וערעורים אל חברת הביטוח עצמה, לא ניתן יהיה להגיש תביעה לבית המשפט אם יחלפו שלוש שנים ממועד קרות האירוע הביטוחי.

 

יש לך שאלה?

פורום תביעת ביטוח


עם זאת, בנסיבות מסוימות ניתן להאריך את תקופת ההתיישנות, למשל כאשר ההתיישנות חלפה ללא ידיעתו של המבוטח או אם המבוטח לא הכיר את כלל הזכויות המגיעות לו. בכל מקרה כדאי להיוועץ עם עורך דין העוסק בדיני ביטוח, כדי לקבל מידע מקיף וחשוב על הליך הערעור על דחיית התביעה ועל האפשרויות להמשך ניהול התביעה.
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
חמש שנים לאחר שאחיו הגדול התאבד באמצעות נשקו האישי בזמן שירותו הצבאי, התגייס האח הצעיר והוצב באותה גזרה שבה שירת אחיו. הוא שוחרר מהשירות הצבאי על רקע נפשי, וביקש מקצין התגמולים להכיר בפגיעה הנפשית שנגרמה לו בעקבות תנאי השירות
מאת: LawGuide | 07/05/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
תום יעקב, משרד עורכי דין וגישורתום יעקב, משרד עורכי דין וגישוראזור המרכז053-6112891עוסק בהוצאת תו נכה, רישוי עסקים, הוצאה לפועל, תאונות דרכים ודיני עבודה.
אורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאורלי זפרני לביא, משרד עורכי דיןאזור המרכז053-6130164עוסקת ברשלנות רפואית, תאונות דרכים, ביטוח לאומי, פוליסות ונזקי גוף.
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
רונן מורנו, עורך דיןרונן מורנו, עורך דיןירושלים והסביבה053-9374366משרדנו עוסק בביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, סיעוד, משכנתא ונזיקין.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
אסף-זלוואס-פן עורכי דיןאסף-זלוואס-פן עורכי דיןאזור המרכז053-7101882משרד מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית, הביטוח והנזיקין.
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.