שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין מאמרים נזקי גוף ותאונות פגיעה בתאונת דרכים: איך מקבלים פיצויים אחרי תאונה?

פגיעה בתאונת דרכים: איך מקבלים פיצויים אחרי תאונה?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 12/11/2017 | צפיות: 975
 

מה מוגדר כתאונת דרכים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים? ממי ניתן לתבוע פיצויים בעקבות פגיעות גופניות שנגרמו בתאונת דרכים? וכיצד נקבע גובה הפיצויים?


קראו עוד בתחום

בישראל נפגעים מדי יום אנשים בעקבות מעורבות בתאונות דרכים, אם באופן קל או קשה. באופן כמעט יומי עולים לכותרות סיפורים על תאונות דרכים קטלניות, אשר לא פעם מסתיימות אף באופן טרגי, בפציעות חמורות ובמוות. דווקא בגלל שכיחות המקרים שבהם נגרמים נזקי גוף עקב תאונות דרכים, חשוב לדעת כי כל מי שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים, זכאי לתבוע ולקבל פיצויים מפוליסות ביטוח שונות ואף מהמוסד לביטוח לאומי.


על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אין צורך להוכיח על מי חלה האחריות לגרימת התאונה כדי לקבל פיצויים. גם מי שנפגע בתאונה כתוצאה מהתנהלות רשלנית או חוסר זהירות שלו עצמו זכאי לקבל פיצויים.


למעשה, כל בעל רכב מחויב לשלם ביטוח חובה, כדי שבמקרה של פגיעה בתאונת דרכים, אם של הנהג עצמו או של אנשים אחרים כגון הולכי רגל או נוסעים נוספים ברכב, פוליסת הביטוח תשלם פיצויים למי שנפגע.


כנגד מי ניתן להגיש תביעה לפיצויים בעקבות פגיעה בתאונת דרכים?


ישנם מספר גורמים אפשריים שניתן לתבוע מהם פיצויים במקרה של פגיעה בתאונת דרכים, בהתאם לנסיבות המקרה. כאשר מדובר בנהג הרכב עצמו או בנוסעים אחרים ברכב, התביעה תוגש כנגד חברת הביטוח שבמסגרתה הרכב מבוטח בביטוח חובה. כך גם במקרה של פגיעה בהולך רגל - התביעה תוגש כנגד חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב.


אך את מי ניתן לתבוע במקרה של תאונת פגע וברח, או כאשר הרכב הפוגע אינו מבוטח בביטוח חובה? במקרה כזה, אפשר לתבוע את קרנית. מדובר בקרן פיצויים שהוקמה במיוחד במטרה לאפשר קבלת פיצויים, במקרים שבהם לא ניתן להגיש תביעה לפיצויים כנגד חברות הביטוח מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.


כיצד נקבעים הפיצויים שמקבלים נפגעי תאונות דרכים?


תחילה, חשוב מאוד לפנות לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, גם אם הפגיעה אינה חמורה. זאת כדי לוודא שהנפגע אכן מקבל את הטיפול הרפואי שהוא זקוק לו בעקבות הפגיעה, וכן לצורך תיעוד התאונה והנזקים שנגרמו בעקבותיה. ניתן לקבל פיצויים בעקבות תאונת דרכים גם אם הפגיעה אינה חמורה.


הפיצויים ניתנים על פי מספר ראשי נזק כגון כאב וסבל ואובדן ההכנסות שנגרמו כתוצאה מהפגיעה, וכן תלויים בגילו של הנפגע, בחומרת הפציעה, בהכנסותיו לפני התאונה וכדומה. חישוב הפיצויים בגין כאב וסבל יבוסס על גילו של הנפגע, שיעור הנכות הצמיתה שנקבעה לו ומשך התקופה שבה היה מאושפז. כמו כן, ניתן לקבל פיצויים עבור עזרה שלה נזקק הנפגע מבני משפחתו או מגורמים אחרים בעקבות פציעתו בתאונת הדרכים.


מלבד זאת, מי שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצויים עבור ההוצאות שהוציא בעקבות הפציעה, למשל עבור טיפולים, נסיעות, רכישת תרופות וכדומה. נוסף על כך, יבוצע חישוב של הפסדי השכר שנגרמו לו בשל אובדן כושר העבודה, וכן חישוב נוסף של הפסדי ההכנסות שייגרמו לו בעתיד בעקבות פציעתו בתאונת הדרכים.

 

יש לך שאלה?

פורום תאונות דרכים | פיצויים לנפגעי תאונות דרכים


אם תביעת הפיצויים הייתה כרוכה בניהול הליך משפטי כנגד חברת הביטוח או כנגד קרנית, הנפגע יהיה זכאי אף לקבל פיצויים עבור ההוצאות המשפטיות, לרבות תשלומי אגרות בבית המשפט, תשלום שכר טרחת עורכי דין וכדומה.


בכל מקרה של פגיעה בעקבות תאונת דרכים, כדאי לקבל ייעוץ משפטי כדי להעריך את גובה הפיצויים שניתן לקבל, ולמקסם את הזכויות בהליך המשפטי מול חברות הביטוח.
 

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


קן-דרור הראל ושות` - משרד עו"דקן-דרור הראל ושות` - משרד עו"דאזור המרכז053-6112809משרדנו מעניק ייעוץ וטיפול במשפט מסחרי, דיני עבודה ודיני נזיקין.
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
אזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9428375עוסק בדיני עבודה, דיני נזיקין על כל רבדיהם ומשפט מסחרי. מייצג בכל הערכאות.
אופיר בן משה, עורכי דיןאופיר בן משה, עורכי דיןאזור המרכז053-9428924המשרד עוסק בתחום הנזיקין תוך התמקדות בתחום הרשלנות הרפואית
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
דוד סער, משרד עו"דדוד סער, משרד עו"דאזור המרכז053-9428975עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566בית משפט, נדל"ן, חוזים, נזיקין, דיבה, דיני עבודה ומשפחה
סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7933128כ-15 שנות ניסיון במקרקעין, נזיקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.