שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין נזקי גוף, תאונות שמיעתה של שחקנית נפגעה בהופעה, הביטוח הלאומי סירב להכיר כפגיעה בעבודה

שמיעתה של שחקנית נפגעה בהופעה, הביטוח הלאומי סירב להכיר כפגיעה בעבודה

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 06/12/2017 | צפיות: 751
 

במהלך הופעה של השחקנית באולם סגור, רעש חזק שבקע מהרמקולים גרם לפגיעה משמעותית בשמיעתה בשתי האוזניים. בית הדין לעבודה חייב את המוסד לביטוח לאומי להכיר בה כנפגעת עבודה


קראו עוד בתחום

לאחרונה התקבלה תביעתה של שחקנית כנגד המוסד לביטוח לאומי בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. השחקנית תבעה להכיר בה כנפגעת עבודה עקב פגיעה באוזניה שאירעה במהלך הופעה - רעש יוצא דופן בעוצמתו אשר בקע ממערכות ההגברה וגרם לה לפגיעה משמעותית בשמיעה.


בית הדין אימץ את חוות דעתו של מומחה רפואי בתחום אף אוזן גרון, אשר הצביעה על קשר ברור בין הירידה בשמיעה לבין ההופעה שבה נשמע רעש חזק, וקבע כי מדובר בפגיעה בעבודה. לאור קבלת התביעה, המוסד לביטוח לאומי חויב לשלם את הוצאות המשפט ושכר טרחת עורכי הדין בסכום של 3,000 שקלים.


אילו פגיעות יכולות להיחשב פגיעה בעבודה, והאם הנזק שנגרם לשחקנית קשור לאירוע שבו נפגעה שמיעתה?


באופן עקרוני, ההגדרה של פגיעה בעבודה כוללת נזקי גוף שנגרמו בעקבות תאונת עבודה או מחלת מקצוע, אם בדרך לעבודה, במהלכה או בדרך אחרי העבודה, כמו גם בהשתלמויות מקצועיות או בערבי גיבוש וימי כיף. תקנות הביטוח הלאומי מפרטות רשימה סגורה של פגיעות אשר יכולות להיחשב מחלות מקצוע, כאשר פגיעה בשמיעה היא אחת מהמחלות המנויות בה.


במקרה הנדון, השחקנית אשר עובדת כעצמאית נחשפה לפני כשלוש שנים לרעש חזק מאוד במהלך הופעה. לטענתה, אחרי כן שמעה צפצופים חזקים ורועשים, ובסיום ההופעה התקשתה לשמוע את עצמה או אנשים אחרים מעוצמת הרעש בשתי אוזניה. כתוצאה מהירידה בשמיעה היא נאלצה לעבור מספר ניתוחים לשיפור השמיעה.


המומחה הרפואי אשר מונה על ידי בית הדין קבע בחוות דעתו כי הרעש מהרמקולים גרם לפגיעה בשמיעה, מאחר שגרם להתפרצות מחלה באוזניה של השחקנית, שלא הייתה פורצת אלמלא אותו רעש.


המוסד לביטוח לאומי ביקש הבהרה מהרופא - כיצד ייתכן שהפגיעה נגרמה בעקבות אותו אירוע, אם בפועל השחקנית עברה ניתוחים באוזניים כארבע שנים לפני כן. תגובתו של הרופא הייתה כי על פי הבדיקות שביצע, ללא החשיפה לרעש, לא הייתה נגרמת פגיעה בשמיעתה בטונים הגבוהים.


ואולם, המוסד לביטוח לאומי ביקש לדחות את התביעה בטענה שמסקנותיו של הרופא היו שגויות או לכל הפחות לא מדויקות. מאחר שלא הוכח קשר סיבתי בין העבודה לפגיעה שנגרמה, לטענת המוסד לביטוח לאומי, יש לדחות את התביעה.


לא הייתה מחלוקת בין הצדדים כי השחקנית סבלה ממחלה באוזניה עוד לפני המועד שבו נפגעה שמיעתה לטענתה. עם זאת, השופטת התייחסה לכך שעל פי חוות דעתו של המומחה הרפואי, קיים קשר סיבתי בין הפגיעה בעבודה לבין הליקוי שממנו סובלת השחקנית היום. כמו כן, היא לא מצאה טעויות בחוות הדעת הרפואית.

 

יש לך שאלה?

פורום ועדה רפואית


בהתאם להלכה הפסוקה, על בית הדין לאמץ את חוות הדעת הרפואיות המוגשות לו, אלא אם כן יש עילה משפטית חריגה שלא לקבל את חוות הדעת. מאחר שהשופטת לא מצאה פגמים מהותיים שיכולים להוות עילה לדחיית חוות הדעת הרפואית, נקבע כי הוכח הקשר הסיבתי הנדרש בין התאונה לבין הפגיעה בשמיעה של התובעת. לאור מסקנה זו, תביעתה להכרה בפגיעה כפגיעה בעבודה התקבלה על ידי בית הדין. מאחר שהתביעה התקבלה, המוסד לביטוח לאומי חויב בתשלום הוצאות המשפט ושכר הטרחה בסך של 3,000 שקלים.
 

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה לייעוץ אישי ודיסקרטי ע"י עורך דין
עוד בנושא נזקי גוף, תאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף, תאונות
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566בית משפט, נדל"ן, חוזים, נזיקין, דיבה, דיני עבודה ומשפחה
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
אופיר בן משה, עורכי דיןאופיר בן משה, עורכי דיןאזור המרכז053-9428924המשרד עוסק בתחום הנזיקין תוך התמקדות בתחום הרשלנות הרפואית
בוים & תומא עורכי דיןבוים & תומא עורכי דיןאזור המרכז053-8007674משרד ותיק ופעיל העסוק בדיני עבודה, נזקי גוף, רשלנות רפואית וביטוח לאומי.
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
אזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזי נ. כהן - משרד עורכי דיןאזור המרכז053-9428375עוסק בדיני עבודה, דיני נזיקין על כל רבדיהם ומשפט מסחרי. מייצג בכל הערכאות.
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
סביר ושות` משרד עורכי דיןסביר ושות` משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7933128כ-15 שנות ניסיון במקרקעין, נזיקי גוף ותאונות, דיני משפחה והסדרת מעמד בישראל
דוד סער, משרד עו"דדוד סער, משרד עו"דאזור המרכז053-9428975עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..