שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין נזקי גוף, תאונות תאונת דרכים עם אופניים: פיצוי של 160 אלף שקל לרוכב אופניים מבוגר שנפגע מרכב

תאונת דרכים עם אופניים: פיצוי של 160 אלף שקל לרוכב אופניים מבוגר שנפגע מרכב

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 23/05/2018 | צפיות: 905
 

בגיל 74 נפגע רוכב אופניים מרכב, ונפצע בגב ובברך. למרות טענות חברת הביטוח של הרכב כי לא ניתן לדעת אילו נזקים נגרמו לו בעקבות התאונה ואילו נזקים נגרמו לו מפאת מצב רפואי שהחל לפני התאונה, היא חויבה לפצות אותו בהתאם לחוות דעת רופא מומחה שמינה בית המשפט


קראו עוד בתחום

לפני כארבע שנים רכב אדם בשנות ה-70 לחייו על אופניו, ונפגע על ידי רכב. הוא נפצע בעיקר בגבו ובאחת מברכיו, ובתביעה שהגיש אל בית משפט השלום בתל אביב-יפו כנגד נהג הרכב וחברת הביטוח שביטחה את רכבו במועד שבו אירעה התאונה, נדרש השופט להכריע אילו נזקים נגרמו לו כתוצאה מהפגיעה.


בית המשפט מינה מומחה רפואי בתחום האורתופדי אשר קבע כי לתובע נותרה נכות בשיעור של 25%, אולם חברת הביטוח טענה כי סבל מבעיות גב הרבה לפני התאונה, ולא ניתן להוכיח שמצבו הרפואי היום נובע רק מפגיעתו על ידי כלי הרכב.


ואולם, השופט קיבל את חוות דעתו של הרופא במלואה, ולא השתכנע כי יש צורך לבצע שינויים במסקנותיו הרפואיות. הוא הטיל על חברת הביטוח לפצות את רוכב האופניים בסכום כולל של 138,640 שקלים עבור הוצאות רפואיות, מגבלת ניידות, כאב וסבל, הפסדי הכנסות ועזרת צד שלישי. כמו כן הוטל על החברה לשאת בהוצאות שכר טרחה ואגרת המשפט בסכום נוסף של כ-21 אלף שקלים.


רוכב האופניים נפל מהקביים בערב שבו נפצע בתאונה, ונגרמו לו נזקים פיזיים נוספים


אחרי שנפגע על ידי הרכב, פונה רוכב האופניים באמבולנס ועבר בדיקות מקיפות בבית החולים. בעת שחרורו לא צוין ממצא רפואי הראוי לציון במסגרת תעודת השחרור. ואולם, מאחר שכאביו לא פסקו, החליט לפנות בערב של אותו יום לבדיקה במוקד הרפואי של קופת החולים. כשניסה להתיישב, נפל עם הקביים והכאבים שמהם סבל החמירו. בבדיקה הרפואית שהתבצעה במוקד התברר כי שבר את ברכו וחוליה אחת בגב.


המומחה הרפואי שמונה על ידי בית המשפט קבע כי התובע סובל מ-25% נכות. התובע עצמו טען במשפט כי חוות הדעת הרפואית לא נסתרה על ידי חברת הביטוח, כי הפגיעה בגבו נובעת מהתאונה וכי מעידתו בערב התאונה אינה משנה דבר מאחר שגם היא אירעה כתוצאה מהתאונה.


לעומתו טענו הנתבעים כי כאבי הגב והצוואר שלו התחילו כבר בשנות ה-80, הרבה לפני מועד התאונה ב-2014, ולא ניתן להתעלם מעברו הרפואי המכביד. על כן טענתם הייתה כי אין אפשרות להוכיח חד משמעית שהפגיעה בגבו נגרמה כתוצאה מהתאונה.


בית המשפט: התובע נאלץ להיעזר בקביים בעקבות פגיעתו בתאונה, ולכן לא נכון להפריד בין החמרת מצבו בעקבות הנפילה מהקביים לתאונה עצמה


השופט לא ראה לנכון לשנות את חוות הדעת הרפואית, ואחרי שקבע כי גם אם נגרמו לו נזקים נוספים או הוחמר מצבו של הרוכב כתוצאה מההחלקה על הקביים, לא ניתן לנתק את הקשר לפציעה מהתאונה, אשר בעקבותיה נאלץ להיעזר בקביים. על כן קבע כי הנכות הרפואית אשר נותרה לו עומדת על 25%.


בכל הנוגע לנכותו התפקודית, התובע טען כי מצבו מקשה עליו לתפקד, והמומחה הרפואי תמך בטענותיו. מנגד טענותיה של חברת הביטוח כי אין השלכות תפקודיות על מצבו וכי שב לאחר התאונה לשגרת חיים רגילה נדחו על ידי השופט, אשר קבע כי טענות אלו אינו נתמכות בראיות.


האם התאונה השפיעה על תפקודו של התובע בהמשך שגרת חייו?


בסרט המעקב שצירפה החברה ובו צולם התובע ללא ידיעתו, הוא נצפה יוצא מרכבו והולך בעזרת מקל הליכה. אשתו העידה כי הוא סובל מכאבים תכופים, וכי גם כשהם נוסעים לחו"ל הם לא צועדים הרבה ברגל, ואף התובע עצמו העיד שכואב לו כמעט כל הזמן.


כשנפצע בתאונה בגיל 74 היה בעיצומם של לימודים בקורס למורי דרך, אשר סיומם נדחה כתוצאה מהפציעה. שקלול כל הנתונים הללו הביא את השופט להחלטה להעמיד את שיעור הנכות התפקודית על 15%.


מהם הנזקים שנגרמו לתובע בעקבות התאונה, ומהם הפיצויים המגיעים לו עבור אותם נזקים?


נזקיו של התובע פורטו, ועבור כל ראש נזק נקבע גובה הפיצויים המגיעים לו. בהתאם לגילו, מספר ימי האשפוז ושיעור הנכות הרפואית והתפקודית נקבע כי הוא זכאי לפיצוי בסכום של 26,640 שקלים עבור כאב וסבל. עבור עזרת צד שלישי יקבל פיצויים בסכום של 55 אלף שקלים, ועבור הפסדי הכנסה יפוצה ב-40 אלף שקלים, לאחר שנקבע כי הכנסתו הצפויה כמדריך טיולים נדחתה בשנה וחצי בעקבות התאונה.

 

יש לך שאלה?

פורום תאונת אופנוע | אופניים חשמליים | קורקינט חשמלי


כמו כן נקבעו פיצויים בסכום של עשרת אלפים שקלים עבור ניידות, וסכום נוסף של 7,000 שקלים עבור הוצאות רפואיות. כלל הפיצויים הגיעו לסכום של 138,640 שקלים, וכמו כן הנתבעים חויבו בסכום נוסף של כ-21 אלף שקלים עבור הוצאות המשפט.


ת"א 35023-05-15
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא נזקי גוף, תאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף, תאונות
חמש שנים לאחר שאחיו הגדול התאבד באמצעות נשקו האישי בזמן שירותו הצבאי, התגייס האח הצעיר והוצב באותה גזרה שבה שירת אחיו. הוא שוחרר מהשירות הצבאי על רקע נפשי, וביקש מקצין התגמולים להכיר בפגיעה הנפשית שנגרמה לו בעקבות תנאי השירות
מאת: LawGuide | 07/05/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566עוסק בלשון הרע והוצאת דיבה, סכסוכי שכנים, פינוי שוכר, דיני עבודה ומשפחה
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
ענת אשכנזי, משרד עורכי דיןענת אשכנזי, משרד עורכי דיןאזור השפלה והסביבה053-9386724עוסקת בנזקי גוף ותביעות עבודה, רשלנות רפואית, ותביעות רכוש וביטוח.
אייל בן ישי משרד עורכי דיןאייל בן ישי משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9377900למעלה שנות מ-15 ניסיון ברשלנות רפואית, תביעות ביטוח ותאונות.
שי סבג, משרד עורכי דיןשי סבג, משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428828עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, תביעות ביטוח, תאונות עבודה וסיעוד בכל הארץ.
רונן מעוז משרד עו"דרונן מעוז משרד עו"דאזור המרכז053-7359661נזקי גוף וביטוח לרבות ביטוח לאומי, רשלנות רפואית ותאונות
משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`משרד עו"ד ימין את יום טוב ושות`אזור השרון והסביבה053-9370240עוסקות בנזיקין, דיני עבודה, ביטוח לאומי, נזקי רכוש, תביעות אזרחיות וכספיות
דוניץ ושות משרד עורכי דין דוניץ ושות משרד עורכי דין אזור השרון והסביבה053-7101876משרד בוטיק המתמחה במשפט מסחרי, נזיקין ורכוש, ליקויי בניה ומסחר נדל"ני
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
עו"ד אריק ריביצקי  עו"ד אריק ריביצקי אזור הדרום053-9386727המשרד עוסק התחום הנזיקין והביטוח הלאומי, שלוחות באשקלון ובאר שבע
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.