שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין משפט פלילי הטרדה מינית של קטינות בוואטסאפ: מה העונש לגבר שהטריד עשרות ילדות?

הטרדה מינית של קטינות בוואטסאפ: מה העונש לגבר שהטריד עשרות ילדות?

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 19/06/2019 | צפיות: 211
 

גבר בשנות ה-30 לחייו התכתב עם קטינות בגילאים 13-14 בקבוצות וואטסאפ ואינסטגרם, בעודו מציג את עצמו כנער, הציע להן הצעות מיניות מפורשות וביקש תמונות אינטימיות. לאחרונה נקבע גזר דינו בבית המשפט


קראו עוד בתחום

השבוע (יום ד') ניתן גזר דינו של גבר כבן 39, אשר הורשע בשורת עבירות חמורות של הטרדה מינית של נערות צעירות בנות 13-14, ועבירות אחרות הקשורות לכך, כגון ניסיון לקבל דבר במרמה, שיבוש הליכי משפט, גרימת מעשים מגונים, התחזות ואיומים.


גזר הדין ניתן בבית משפט השלום בכפר סבא, לאחר שהצדדים הגיעו להסדר טיעון והתקבל תסקיר של שירות המבחן בעניינו ללא המלצה לעניין העונש, והוא הודה והורשע במעשים. המרכז להערכת מסוכנות קבע כי נשקפת ממנו מסוכנות מינית ברמה גבוהה.


הצדדים קבעו את תקופת המאסר במסגרת הסדר טיעון שאושר על ידי בית המשפט


המדינה ביקשה לאשר את הסדר הטיעון, אשר כלל מאסר בפועל ל-30 חודשים וקביעת פיצויים לקטינות, עונש קל יחסית אשר נובע בעיקר בשל קשיים ראייתיים בתיק. גם הנאשם ביקש לכבד את ההסדר אולם ביקש שלא להטיל עליו פיצויים. השופט החליט לאשר את ההסדר וקיבל את עמדתה של המדינה במלואה בנוגע לתשלום הפיצויים.


בסופו של דבר העונשים שהוטלו על הגבר כוללים מאסר בפועל למשך 30 חודשים - כשנתיים וחצי, אך זאת לאחר ניכוי ימי מעצרו שמסתכמים בתקופה של כחצי שנה, וכן שתי תקופות מאסר על תנאי - האחת של שישה חודשים והשנייה של שלושה חודשים. הוא יפצה את 14 הנערות בסכומים שונים, אשר בסך הכול הגיעו לסכום של 61,500 שקלים.


הנאשם התחזה לנער בגיל העשרה שעוסק בדוגמנות, ויצר קשר עם הקטינות במטרה לפגוש אותן


בשנת 2017 השתמש הנאשם באינסטגרם ובוואטסאפ כדי לאתר מספרי טלפון ישירים של קטינות, ואז התכתב עם הילדות בהתכתבויות בעלות תוכן מיני בוטה, תוך שהוא מודע לגילן של הנערות הצעירות אשר עמן הוא מתכתב. הוא הציג את עצמו כנער בקבוצות המיועדות לילדים ובני נוער, ביקש מהקטינות שאיתן הוא התכתב צילומים אינטימיים וניסה לשדל אותן להיפגש.


גם אם הקטינות חסמו את הקשר איתו, הוא ניסה להמשיך את ההתקשרות במגוון דרכים. לאחר שהחלה החקירה בעניינו, מחק את ההתכתבויות מהסלולרי בניסיון למחוק את הראיות. בזמן ששוחרר בערבות, המשיך להיכנס לקבוצות וואטסאפ של נערים ויצר קשר עם קטינות נוספות.


במהלך שנת 2018 התחזה לנער צעיר אשר עוסק בדוגמנות, והצליח בחלק מהמקרים לקבל צילומים מיניים של הקטנות ואף גרם לחלקן לבצע בגופן מעשים מיניים. הוא גם ניסה להיפגש עם הנערות אולם לא הצליח. כשניסו לנתק איתו את הקשר, איים עליהן.


שירות המבחן נמנע מהמלצה בעניינו של הנאשם, ואילו המרכז להערכת מסוכנות קבע כי ישנה מסוכנות מינית רבה ממנו


הנאשם נשלח לשירות המבחן לצורך עריכת תסקיר בעניינו. קצין המבחן התרשם כי הוא לא מגלה אמפתיה כלפי קורבנותיו, ובמקום זאת מתרכז בנזק שנגרם לו בעקבות מעצרו. מאחר שלא הסכים לעבור טיפול ממוקד, החליט קצין המבחן להימנע מכל המלצה באשר לעונש המתאים לו.


עורך הדין מטעם המדינה הסביר כי קיימים קשיים ראייתים בתיק אשר קשורים לנפגעות, ולכן ביקש לקבל את הסדר הטיעון תוך שהוא מדגיש את החשיבות שבקביעת פיצויים לכל נפגעת ונפגעת. מנגד ביקש הסניגור שלא להשית עליו פיצויים מאחר שיש לו חובות והוא לא יוכל לעמוד בתשלומים.


מדוע העונש המוסכם נקבע ברף התחתון של מתחם הענישה?


השופט עמד על חומרתם הרבה של המעשים אשר בגינם הורשע הנאשם, הכוללים מרמה והתחזות כדי להפיל ברשת ילדות צעירות לצורך התכתבויות מיניות במשך תקופה ארוכה. השופט הבהיר כי מתחם הענישה בגין העבירות הללו נע בין 30 חודשי מאסר בפועל ועד 60 חודשים, ולכן הענישה שנקבעה במסגרת הסדר הטיעון היא ענישה שאינה מחמירה.


עוד הוסיף השופט כי לא היה מהסס להתערב בהסדר הטיעון ולהחמיר בעונשו של הנאשם, אלמלא הבהירה הפרקליטות כי ישנם קשיים ראייתיים של ממש, ולכן החליט לבסוף לאשר את ההסדר. ואולם, בעניין המחלוקת שבין הצדדים אשר נוגעת לתשלום הפיצויים לנפגעות העבירה, קיבל השופט את עמדתה של המדינה.

 

יש לך שאלה?

פורום עבירות מין ותלונת שווא במשטרה


מדובר בפיצויים פליליים אשר אינם בבחינת עונש לנאשם, הבהיר השופט, אלא מיועדים להיטיב את מצבן של הנערות, ואינם נקבעים בהתאם ליכולותיו הכספיות של הנאשם. על כן בסופו של דבר נגזר עונשו של הנאשם - הוא ירצה 30 חודשי מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו, וישלם פיצוי לכל אחת מ-14 הילדות שנכללו בכתבי האישום, בסכומים שנעים בין 1,000 שקלים ועד עשרת אלפים שקלים.


ת"פ 49063-12-17
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא משפט פלילי
חדשות ופסקי דין בנושא משפט פלילי
גבר שהגיע עם בתו בת השבע לבדיקה רפואית בבית חולים, סטר לרופא הילדים שבדק אותה, וגרם לו לחבלות בלחי ובצוואר. לאחרונה ניתן גזר דינו בבית משפט השלום
מאת: LawGuide | 09/07/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


גימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןגימפוביץ - זמיר משרד עורכי דיןאזור המרכז053-7101883עוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו, תעבורה, תכנון ובנייה ומקרקעין
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
עו"ד פלילי – גיל באיער עו"ד פלילי – גיל באיער אזור המרכז053-9428974תובע משטרתי לשעבר, ייעוץ ראשוני חינם 24 שעות
עו"ד אלון שליכטרעו"ד אלון שליכטראזור המרכז053-8007600עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה, ייעוץ מיידי 24 שעות ביממה
משרד עו"ד יפעת כהןמשרד עו"ד יפעת כהןאזור הצפון053-7931310עוסק בתחום הפלילי ובעבירות רגישות כגון: אלימות במשפחה ועבירות מין.
עו"ד אלעד רן עו"ד אלעד רן אזור המרכז053-6112814תובע בפרקליטות לשעבר, מייצג בתיקי צווארון לבן, מיסים ופשיעה כלכלית
מנשה - רון משרד עו"דמנשה - רון משרד עו"דאזור המרכז053-8007619יוצאי פרקליטות ומשרדים מובילים, ניסיון בייצוג בהצלחה בהליכים פליליים ואזרחיים
שי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דיןשי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דיןאזור הצפון053-9428482משפט פלילי, רישיון נשק. קצין בכיר בדימוס במשטרה, צווארון לבן ועבירות מין.
אוחיון-דבש, משרד עורכי דין         אוחיון-דבש, משרד עורכי דין אזור המרכז053-9428478ניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחום המשפט הפלילי ובדיני תעבורה.
עו"ד נדב גרינולדעו"ד נדב גרינולדאזור הצפון053-6130161המשרד עוסק במשפט פלילי, בתעבורה וייצוג אסירים - זמין עבורכם 24/7
סיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דסיניה חריזי-מוזס, משרד עו"דאזור המרכז053-7101869ניסיון רב, מקצועיות ללא פשרות, מובילה לתוצאות מנצחות והצלחות מוכחות
אהרון מלכה, עו"דאהרון מלכה, עו"דאזור המרכז053-7325962תובע לשעבר בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) מייצג חשודים ונאשמים בכל הארץ 24/7,
עו"ד אלעד שאולעו"ד אלעד שאולאזור המרכז053-9386765תובע פלילי בעברו, בעל משרד עו"ד פלילי מדורג מוביל bdi (פלילי צווארון לבן)
עורך דין פלילי אלון ארז עורך דין פלילי אלון ארז אזור המרכז053-7101850בעל נסיון רב שנים בייצוג בכל תחומי המשפט הפלילי – יוצא פרקליטות
עו"ד תמי ארליך עו"ד תמי ארליך אזור המרכז053-9386728משפט פלילי ותעבורה. ניסיון רב ומקצועיות המובילה להצלחות רבות