שלח הודעה ללא התחייבות
עורכי דין פסקי דין דיני עבודה, זכויות עובדים אפליה בשכר בין נשים לגברים: פיצויים לעובדת שקיבלה שכר נמוך יותר מעובדים גברים

אפליה בשכר בין נשים לגברים: פיצויים לעובדת שקיבלה שכר נמוך יותר מעובדים גברים

 
מאת: LawGuide| פורסם ב: 03/07/2019 | צפיות: 227
 

מוכרת שעבדה בפיצוציה במשך חמש שנים הוכיחה כי הופלתה בשכרה יחסית לעמיתיה הגברים, ואף לא קיבלה שכר עבור שעות נוספות כדין וזכויות נוספות המגיעות לה. היא תקבל פיצויים של כ-93 אלף שקלים


קראו עוד בתחום

לאחרונה נדונה תביעתה של עובדת בפיצוציה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב יפו, כנגד מי שהעסיק אותה בפיצוציה במשך תקופה של חמש שנים, בטענה שהיא זכאית לפיצויי פיטורין, פיצויים עקב הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה - מאחר שקיבלה שכר נמוך יותר מהשכר שקיבלו עמיתיה הגברים, שעות נוספות וזכויות אחרות המגיעות לה.


התובעת הועסקה במקום שפתוח במשך כל שעות היממה וכל ימות השבוע, ועבדה גם בלילות, בחגים ובסופי שבוע. לעתים עבדה משמרות כפולות, במשך 18 שעות ביום. עיון בתלושי השכר הביא את השופטת למסקנה כי הם לא אותנטיים ולא ניתן ללמוד מהם על שכרה האמיתי של העובדת או שעות עבודתה בפועל. על כן נקבע כי היא זכאית לקבל תשלום עבור שעות נוספות.


עוד נקבע כי היא זכאית להשלמת פיצויי פיטורין, וכי אכן הופלתה לרעה יחסית לעובדים הגברים, אשר הרוויחו יותר ממנה אולם ביצעו את אותה עבודה. בסופו של דבר נקבע כי היא זכאית לסכום פיצויים כולל של כ-93 אלף שקלים עבור שעות נוספות, פיצויי פיטורין, אפליה בשכר, דמי חגים, נסיעות, הפרשות לפנסיה, חופשה שנתית, דמי הבראה ואי מתן הודעה לעובד. כמו כן חויב המעסיק בהוצאות שכר הטרחה בסכום של עשרת אלפים שקלים.


מתי התחילה תקופת העבודה ומתי היא הסתיימה?


תחילה דנה השופטת במחלוקת שבין הצדדים בכל הנוגע לתקופת העסקתה של העובדת, כאשר לטענתה עבדה ברצף במשך חמש שנים, ומנגד טען המעסיק כי עבדה בשתי תקופות שונות, אשר ביניהן נותקו יחסי העבודה ביניהם.


המעסיק אמנם הציג את תלושי השכר כהוכחה לטענותיו, אולם התברר שהם אינם אמינים ולא ניתן לקבוע לפיהם מתי התחילה לעבוד. כמו כן התברר כי לא קיבלה כל מסמך הודעה לעובד, וזאת בניגוד להוראות החוק.


מנגד הציגה העובדת צילומי הודעות שנשלחו אליה, ומאחר שלא נחתם ביניהם חוזה עבודה כפי שנדרש בחוק, גרסתה של העובדת התקבלה לעניין תקופת העבודה.


כיצד חושבו שעות העבודה של המוכרת?


בנוגע לשעות העבודה והשעות הנוספות, טענה העובדת כי עבדה בממוצע ארבע פעמים בשבוע במשמרות של 18 שעות ויותר, ולאחר שהחלה ללמוד, בשנתיים האחרונות שבהן הועסקה עבדה משמרת כפולה פעם בשבוע, ויתר הפעמים עבדה במשמרות בודדות.


המעסיק טען לעומתה כי שעות העבודה והשכר עבורן חושבו בהתאם לכרטיס הנוכחות שהחתימה. מנגד העובדת צירפה סידורי עבודה, אולם מהעדויות השונות התברר כי לא ניתן לדעת כמה שעות עבודה בפועל הועסקה העובדת, לא לפי כרטיס הנוכחות ולא לפי סידורי העבודה שהשתנו שוב ושוב.


מאחר שהתברר כי תלושי השכר הודפסו באותו תאריך, אינם תואמים את שעות העבודה שהציגו המעסיק או העובדת, וכלל לא הוזכרו בהן שעות נוספות, קבעה השופטת כי למעשה אין כל רישום אמין ומדויק לגבי שעות העבודה של המוכרת. מאחר שברור כי עבדה בשעות נוספות אולם לא ברור כמה בדיוק, קבעה השופטת כי תקבל פיצויים עבור שעות נוספות בהתאם לחישוב שביצע בית הדין.


מדוע קיבלה המוכרת שכר נמוך יותר מחבריה לעבודה?


עוד טענה המוכרת כי הופלתה לרעה במשכורתה יחסית לעובדים הגברים שהועסקו בפיצוציה. היא ציינה מספר עובדים שהרוויחו יותר ממנה, על אף הניסיון שצברה. לדוגמה, עובד עם פחות ותק ממנה, אשר הרוויח חמישה שקלים לשעה יותר ממנה.


המעסיק לא הכחיש כי אותו עובד השתכר יותר מהעובדת, אולם טען כי הייתה לו עוד עבודה כשליח של הפיצוצייה. עם זאת, הוא לא הוכיח או הציג כל ראיה לתמיכה בטענה זו, ואף לא הביא את אותו עובד לתת עדות.


השופטת קבעה כי שני העובדים ביצעו בדיוק את אותה עבודה, ולמרות זאת שכרה של התובעת היה נמוך יותר. אשתו של המעסיק אשר עזרה לו לנהל את העסק אף טענה כי לא הייתה היררכיה ניהולית בין העובדים, אשר הועסקו כולם כקופאים.

 

יש לך שאלה?

פורום זכויות עובדים | התאגדות עובדים


בנסיבות האלה, המעסיק היה צריך להוכיח כי אין קשר בין פערי השכר לבין העובדה שהמוכרת היא אישה, אולם הוא לא הוכיח זאת. על כן נקבע כי עליו לשלם לה פיצויים עקב הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.


בסופו של דבר התביעה התקבלה, והמעסיק חויב לשלם פיצויים בסכום כולל של כ-93 אלף שקלים, ביו היתר עבור פיצויי פיטורין, אפליה בעבודה ושעות נוספות. כמו כן הוא יישא בהוצאות שכר טרחת עורכי דינה של העובדת בסכום של עשרת אלפים שקלים.

 

סע"ש 40281-12-16
 


המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
עוד בנושא דיני עבודה, זכויות עובדים
חדשות ופסקי דין בנושא דיני עבודה, זכויות עובדים
עובדת שנשכרה לטפל בילדה למשך 48 ימים בזמן שאמה בחו"ל, פוטרה לאחר עשרה ימים בלבד. מאחר שלא נמצאה כל סיבה לפיטורין, והיא פוטרה באופן מיידי, נקבע שמדובר בחוסר תום לב, ועל המעסיקה לשלם לה פיצויים
מאת: LawGuide | 20/06/2019
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


עו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןעו"ד סעאתי עדנה - משרד עו"ד ונוטריוןאזור המרכז 053-9428386דיני עבודה - עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי וכנוטריון צוואות והסכמים
אריק שלו ושות`, עורכי דיןאריק שלו ושות`, עורכי דיןאזור המרכז053-9377919דיני עבודה, ייצוג עובדים ומעסיקים, ביטוח לאומי ונזקי גוף.
דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון	דרור חייק, משרד עורכי דין ונוטריון אזור המרכז053-9428361וותק 15 שנים, סניפים במרכז ובצפון - עוסק בדרכון פורטוגלי, דיני עבודה ונזיקין.
ד"ר איריס טרומן , משרד עו"דד"ר איריס טרומן , משרד עו"דאזור המרכז053-8007701ליווי וייצוג בתביעות: דיני עבודה, דיני משפחה, משפט מסחרי, לשון הרע ומקרקעין.
בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת בתאל מנור משרד עו"ד ומגשרת אזור הצפון053-9370224המשרד עוסק בניהול חובות, פשיטת רגל, נזקי גוף, תאונות דרכים וזכויות עובדים.
כפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןכפיר דיין דובב ושות` עורכי דיןאזור המרכז053-8007609פעילותנו מתמקדת לדיני עבודה ותביעות ביטוח לרבות אובדן כושר עבודה וסיעוד.
עו״ד קליה טאוזר ליפקיןעו״ד קליה טאוזר ליפקיןאזור המרכז053-7101875דיני עבודה, חדלות פרעון, פשיטות רגל והסדרי חוב
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
גיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובוררגיא הרשקוביץ, עו"ד מגשר ובורראזור השפלה והסביבה053-9428571ליווי משפטי לעסקים וחברות, הסכמים מסחריים, קניין רוחני, דיני עבודה ומקרקעין
יובל ניב, משרד עורכי דיןיובל ניב, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9377914עוסק בתחום האזרחי לרבות דיני עבודה, נזיקין ודיני משפחה, צוואות וירושות
דניאל קליין, משרד עורכי דיןדניאל קליין, משרד עורכי דיןאזור השרון והסביבה053-9370267המשרד עוסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי תוך מיצוי זכויות העובד
מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
שוובר - קלביר משרד עו"דשוובר - קלביר משרד עו"דאזור הצפון053-9386787המשרד עוסק בדיני משפחה וירושה, ייפוי כוח מתמשך, דיני עבודה ולשון הרע.
דמרי - בן שחר משרד עו"דדמרי - בן שחר משרד עו"דאזור הצפון053-7298477משרדנו מתמחה בתחומי דיני העבודה פשיטות רגל- הוצאה לפועל ודיני משפחה.
עו"ד ארנסט גדייבעו"ד ארנסט גדייבאזור השפלה והסביבה053-9428890המשרד עוסק בתחום דיני העבודה, המקרקעין, הוצאה לפועל ומשפט אזרחי-מסחרי