מנהל/ת הפורום: עו"ד ליזה דמרי-בן שחר
053-7298477

התפטרות עקב הרעת תנאים בהריון

חיה חן שגב 8/10/2018 11:00
היי אשמח לייעוץ בנושא התפטרות מהעבודה והגשת תביעה בשל הרעת תנאים בזמן הריון ... בתאריך 30.06 התקבלה אצלי שיחה מבחורה בשם ליבנת והציגה את עצמה כעושה ראיונות עבודה מחברת אל סי ואקייקי (חברה טורקית חדשה לביגוד) לאחר שיחה קצרה התבקשתי להגיע בתאריך ה01.07.18 לגראנד קניון לארומה בה תהייה ראיון העבודה. הגעתי בשעה שנקבע וחיכו לי ארז (מנהל חנות) ליבנת (תפקיד לא ידוע) במהלך ראיון העבודה הצגתי את עצמי ואת רזומה העבודה אציין שגם בשיחת הטלפון הדגשתי את הדברים הנ"ל . * יכולה לעבוד ערב אחד בשבוע *ללא מוצש *לא מגיעה להיות יועצת מכירות אלה בתפקיד ניהולי . *משמרת 8.5 שעות בתום הצגתי והתנאים אשר אני מחפשת ארז מנהל החנות סיכם שיקח זמן עד לפתיחת החנות צריכים להיות ערוכים ומוכנים לפתיחה של שבועים (פתיחת סחורה וסידורה) ואז לאחר מכן נשב על תפקיד מוגדר ושכר שעות העבודה 09:00 עד 16:30 שמונה וחצי שעות עבודה ולגבי השכר מתחילה מ30 כיועץ מכירות ומנהל מחלקה 33 (התפקיד אליו הגעתי) בערב התקבלה הבשורה שאכן התקבלתי ואגיע לחתום על טופס ... נחתם ב03.07.18 בארומה . בתאריך 02.08.18 התבקשנו להגיע בשעה שמונה בבוקר ואכן הגעתי והתחלנו בעבודה הכל הייה בסדר תפוקת העבודה שלי הייתה תקינה צחקנו הסתדרנו ... בתחילת חודש ספטמבר הייתה לי ירידה משמעותית בבריאות הרגשתי סחרחורות בחילות והרגשה של עילפון תמידי ... אציין שהוסת שלי לא הייתה תקינה במהלך השלושה חודשים האחרונים. החלטתי לעשות בדיקה ביתית של הריון על מנת לשלול ולפנות לאופציה אחרת של למה אני סובלת ... ואכן התוצאה הייתה שלילית לאחר יומים שוב פעם בדקתי כח גם הוסת לא הגיע ואז הגיעו שני הפסים להריון . בתאריך 30.09.18 ירדתי לחופשה באילת עם משפחתי בחופשה קיבלתי סידור עבודה לשבוע לאחר מכן ובו אני רשומה כעובדת בוקר ביום ראשון בעודי בחופשה ... לטענתה של ליבנת אשר עושה סידור עבודה זו בעיה שלי ואני צריכה להגיע למשמרת כרגיל ובמידה ולא אצטרך למצוא מחליפה . לאחר ויכוח של עמדת כוח מצידה אמרתי לה שהוציא חופש מחלה . לאחר יומים שהות באילת בשבת בצהריים חזרנו לבסוף לבאר שבע בגלל שלא הרגשתי טוב באמת . מאז הוצאת חופשתהמחלה חל שינוי מצידו של המנהל ארז בגישה שלו ... בתאריך 13.09.18 רשמתי לארז הודעה שאני לא אצליח להגיע לדבר איתו כפי שקבעתי למרות החופשת מחלה והוספתי והודעתי בהודעה טקסט שזה בשל הריון ולכן אני גם במללה עקב סחרחורות והקאות . מאותה הודעה ולאחר הגשת אילוצים למשמרות התחילו להוריד לי משמרות איחרתי יום אחד נכמסתי למשרד כדי להסביר את האיחור וללא הוצאת מילה אחת זימן אותי לשימוע על איחור . בשימוע עלו שלושה סעיפים כשבעצם כזימן דובר על איחור בלבד. *איחורים ואי הגעה למשמרת *חוסר כבוד לצוות הנהלה. * חוסר כבוד לעובדים ולצוות . בשימוע העלתי וטענתי שאני מאחרת מכיוון שהמשמרת בכלל אמורה להתחיל מהשעה תשע כפי שצויין במעמד הראיון ושמסיימים בארבע וחצי כשבפועל מתחילים בשמונה ומסיימים בשלוש (הרעת תנאים ) שמורידים הפסקה של חצי שעה ולא דובר על זה בזמן הראיון שאני אמא לילד ולא יכולה להגיע בשמונה בתגובה : הילד שלך לא מעניין אותי ... שינוי גרסה... אני גם יכול להביא אותך בשבע וחצי (אני הכוח/אני יכול לפטר אותך) אז תפטר גם ככה גנון פה. על סעיף הכבוד להנהלה ולצוות הסברתי שאני לא מגיעה לעבודה אני מגיע לעבוד אני ךא מחפשת חברים וזה גם לא מעניין אותי לעמוד עם מישהי במשמרת להתחיל בשיחת ריכול על העובדים וההנהלה... עוד עלה בשיחה התנאים אשר הציג בזמן ראיון העבודה שכר שעות ומשמרות ערב שהפכו לשגרה של פעמים בשבוע כשדובר על אחד.. טענתי שהכל הייה שקר אז תתפטרי צעק לא טוב לך את יכולה ללכת ... עבדתי לאחר השימוע וגם באותו היום לא הרגשתי טוב והלכתי לבית בשעה שתיים הסידור האחרון שקיבלתי הייתי רשומה בו שלושה ערבים כשביניהם מוצאי חג סוכות וכל השאר חופש.... לאחר שיחה עם עובדת מהחנות הבנתי שנשאלה בזלזול "היכן החברה שלך... מה איתה ? מליבנת (סגנית מנהל) כשנהנתה היא בחופשת מחלה תתקשרי תשאלי אותה היא ענתה בתגובה "אני הכוח פה אני יעשה איתה מה שאני רוצה" רק ערבים וגם אם ארצה לא אביא להמשמרות כלל. כרגע אני בחופשת מחלה מרופאת המשפחה עקב הקאות בלי סוף לחצים בבטן תחתונה וסחרחורות מחכה לתור לרופאת נשים . השאלה הנשאלת ךייעוץ האם אני יכולה להתפטר ולהגיש תביעה ? אודה לכם על התייחסותכם
עוד שאלות שנשאלו בנושא הרעת תנאים והתעמרות בעבודה:
איסור הכנסת חמץ בפסחעידן קדם21/5/2019 14:38
אפליה בקבלת שי לחגאמיר בורנשטיין20/5/2019 11:58

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר