מנהל/ת הפורום: עו"ד גיל באיער
053-9428974


מחיקת כתב אישום במשפט הפלילי

נופר21/2/2019 10:13
שלום, נודע לי שיש כתב אישום נגדי, תיק שנמחק כי לא הצליחו לאתר אותי והיום מנסים לאתר אותי שוב. אחרי כמה ניסיונות איתור התיק נמחק לחלוטין. בינתיים בימ"ש מחק כתב האישום עד לניסיון לאתר אותי. תודה.
מחיקת כתב אישום בשל אי איתור הנאשםעו"ד גיל באיער21/2/2019 12:13
נופר שלום, בעת מחיקת כתב האישום, ביהמ״ש התבקש להוציא נגדך צו מעצר וסביר להניח שנעתר לבקשת התביעה. כאשר המשטרה תתקל בך-את תיעצרי ותובאי לביהמ״ש לשם שחרור בתנאים שיבטיחו התייצבותך למשפט (כתב האישום נגדך יוגש מחדש). זה יהיה לא נעים אם תיעצרי ללילה או תיעצרי בשדה התעופה בדרך לחופשה. לרוב, תנאי השחרור הם חתימה על ערבות עצמית והפקדה כספית ולפעמים גם ערבות צד ג׳. ע״מ למנוע את המעצר הזה, במיוחד אם יש לך רצון לטוס לחופשה בחו״ל, אני מציע שתצרי קשר טלפוני עם התביעה (עדיף באמצעות סנגור), תכתבי להם, שנודע לך שהיה נגדך כתב אישום, שנמחק בשל אי איתור, שאת לא מנסה להתחמק מהליכי שפיטה, שאת מבקשת להמשיך את ההליך המשפטי ומוכנה להבטיח את התייצבותך לדיוני ביהמ״ש ע״י חתימה על התחייבות עצמית והפקדת מזומן בסך של 1,500₪ (או התחייבות עצמית וערבות צד ג׳ ע״ס 5,000₪ וצייני שמו של האדם שיחתום שהוא נעדר עבר פלילי), וזאת כפוף לביטול צו המעצר נגדך (לאחר מילוי התנאים מצידך). בהצלחה!


שאלו את מנהל/ת הפורום: גיל באיער - משרד עורכי דין  053-9428974
עוד שאלות שנשאלו בנושא כתב אישום במשפט הפלילי:

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר