עורכי דין פורום עורכי דין פורום מעצר | מעצרים האם ניתן להקל בתנאי מעצר בית?
מנהל/ת הפורום: עו"ד גיל באיער
053-9428974


האם ניתן להקל בתנאי מעצר בית?

אליהו24/3/2019 13:34
שלום אני יושב חודשיים בבית במעצר בית בחשד לתקיפה בנסיבות מחמירות. אני טוען להגנה עצמית ולא ברור האם יגישו בסוף אישום. אני רוצה לצאת מהבית לכמה שעות בכל יום לעבודה, אני יכול כבר לבקש הקלה בתנאי המעצר?
יציאה ממעצר בית לעבודהעו"ד גיל באיער24/3/2019 15:09
אליהו שלום, בהתאם לפסיקת ביהמ״ש העליון, ניתן להגיש בקשה ליציאה לעבודה בחלוף 3 חודשים מהשחרור למעצר בית. בינתיים, הכן לעוה״ד שלך את על הפרטים: מקום העבודה (כתובת ושם החברה), ימי העבודה והשעות ושעות היציאה מכתובת מעצר הבית והחזרה אליה, מי יפקח עליך במקום העבודה (פרטיו ומס׳ ת.ז.) ונכונותו לעשות זאת (רצוי במכתב חתום ממנו, בו יכתוב שהוא יודע שהוגש נגדך כתב אישום לבימ״ש השלום ב... בעבירות של ..., שהוא מכיר אותך כך וכך שנים, מכיוון שעבדת אצלו כ... משנת... ומבקש להמשיך ולהעסיק אותך בתפקיד .../מכיר אותך ומבקש להעסיק אותך בתפקיד... - בימים ... בשעות... ומוכן לפקח עליך בשעות העבודה ולחתום, לצורך על על ערבות הסכום שיקבע ביהמ״ש ומבין שעליו לרווח למשטרה, טלפונית, מיידית, בכל מקרה שתצא ממקום העבודה, שלא בתום שעות העבודה שנקבעו ע״י ביהמ״ש או במקרה שלא תגיע לעבודה ולא תשלח אישור מחלה-ומסכים לכך ומבין שהמידה שלא תדווח על כך-ביהמ״ש יוכל לחלט את הערבות שתחתום עליה) ופרטי המלווים למקום העבודה ואליו (פרטיהם ומס׳ ת.ז.). במידה ששוחררת לאחר תסקיר מעצר-ייתכן שגם הפעם יתבקש תסקיר, כך שניתן להעביר בקשה, כבר עכשיו, לתגובת התביעה, ולכתוב שאין התנגדות שיוגש תסקיר מעצר משלים בנושא זה וכי בבקשה מוגשת, כבר עתה, נוכח העובדה כי שירות המבחן מתבקש להגיש תסקירו, בתוך 30 יום (וכך יחלפו מעל 3 חודשים מיום השחרור למעצר בית ועד יציאה לעבודה). בהצלחה!


שאלו את מנהל/ת הפורום: גיל באיער - משרד עורכי דין  053-9428974
עוד שאלות שנשאלו בנושא מעצר | מעצרים:
שחרור מנהלי באוגוסט 2019גלית סושנקוב9/7/2019 21:01

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר