מנהל/ת הפורום: עו"ד גיל באיער
053-9428974


מציאת עבודה במעצר בית

חזי שלמה25/3/2019 16:00
שלום, אני נמצא במעצר בית כבר 3 חודשים מתכוון להגיש בקשה לצאת לעבודה חברתי חובות במהלך המעצר יש לי צורך הכרחי לצאת לעבוד אך אין לי מעסיק שיעסיק אותי אם יש לי מעצר בית ותיק פלילי האם קיים גוף כלשהו שיכול לעזור למצוא עבודה במקרים כאלה? האם לשכת התעסוקה יכולה לעזור אם אני יפנה אליהם ויהדע אותך שאני במעצר בית וצריך שיעסיק יחתום ?
קושי כלכלי במעצר בית ללא מציאת עבודהעו"ד גיל באיער25/3/2019 18:03
חזי שלום, צר לי לקרוא על מצבך. אתה צודק. אומרים שמעצר או מעצר בית הם לא עונש אלא רק אמצעי להקטנת מסוכנות אבל הם בהחלט פוגעים בנאדם פגיעה כלכלית אנושה (מלבד שלילת חירותו במידה מלאה או כמעט מלאה). למרבה הצער, בהעדר מעסיק או עובד שיעבוד איתך, שיחתום על ערבות צד ג׳ ויתחייב לפקח עליך במקום העבודה ולדווח למשטרה במקרה של הפרה, ביהמ״ש לא יאפשר לך לצאת לעבודה. לשכת התעסוקה לא תשלם לך דמי אבטלה בהעדר אפשרות חופשית מצידך לצאת לעבודה. האפשרות היחידה שלך היא לקבל מהמוסד לביטוח לאומי דמי הבטחת הכנסה (כ-1,400₪ לחודש), להם אתה זכאי (יש להגיש מסמכי תביעה מתאימים לסניף הקרוב. ניתן לעשות זאת באמצעות מיופה כוח. יש לצרף היתק מתאים למקור ע״י מזכירות ביהמ״ש של כתב האישום, הבקשה למעצר עד תום ההליכים, פרוטוקול השחרור בתנאים והפרוטוקול של התיק העיקרי שקבע את מועד הדיון הבא-כדי שיוכלו לראות שהתיק שלך טרם הסתיים ושאתה, עדיין, במעצר בית). כמו כן, יש לך אפשרות לעבוד מהבית באמצעות הטלפון/המחשב (כגון: בטלמרקטינג או בשירות לקוחות). בעוד כחודשיים-שלושה תוכל לפנות לביהמ״ש בבקשה להקל בתנאי שחרורך ולהפוך את מעצר הבית למעצר בית לילי בלבד (וסביר להניח שביהמ״ש יבקש לבדוק זאת באמצעות שירות המבחן, אשר יכין תסקיר מעצר בנושא זה). במידה שאין לך, כבר עתה, שעות ״התאוורררות״, בהן הותר לך לצאת ממעצר הבית (שעתיים-שלוש, מדי יום, או 4-3 פעמים בשבוע), בליווי אחד הערבים המפקחים, הרי שיש מקום שהסנגור שלך יגיש בקשה בנושא זה, באופן מיידי, וביהמ״ש צפוי לאשר אותה.


שאלו את מנהל/ת הפורום: גיל באיער - משרד עורכי דין  053-9428974
עוד שאלות שנשאלו בנושא מעצר | מעצרים:
שחרור מנהלי באוגוסט 2019גלית סושנקוב9/7/2019 21:01

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר