מנהל/ת הפורום: עו"ד גיל באיער
053-9428974


שחרור מפקח וביטול ערבות

דניאל1/4/2019 13:06
אני כיום מוגדר כמפקח על אדם שהיה נתון בתנאי מעצר בית שהסתיימו ובוטלו לפני מס ימים. מה עלי לעשות על מנת להסיר מעצמי את חובת הפיקוח ולבטל את הערבות עליה אני חתום? .
מעצר בית-מתי מתבטלת ערבות צד ג׳?עו"ד גיל באיער1/4/2019 14:13
דניאל שלום, השאלה היא האם תנאי השחרור התבטלו לחלוטין (בשל סיום ההליכים בתיק) או לא. במידה שהתיק הסתיים-הרי שהדבר מבטל את כל תנאי השחרור, שהיו חלק מתיק המעצרים, אשר מסתיים עם סיום התיק העיקרי. החריג היחיד הוא במידה שנגזר של הנאשם מאסר בפועל וביהמ״ש מעניק לו עיכוב ביצוע והערבויות נותרות עד להתייצבותו לריצוי העונש או כאשר ביהמ״ש מטיל עבודות שירות (ולעתים גם צו עיכוב יציאה מהארץ) והערבויות נותרות בתוקף עד לסיום ריצוי עבודות השירות. במידה שהתיק לא הסתיים אך מעצר הבית בוטל, בינתיים, הרי שיש לבחון האם הערב המפקח חתם על הערבות רק לצורך הפיקוח על הנאשם במעצר הבית או גם התחייב לכך שהנאשם לא יפר תנאי שחרור נוספים, כגון יצירת קשר עם המתלונן/ת והרחקה ממנו/ה למרחק מסויים. במידה שהערבות שלך נחתמה גם לצורך הבטחת תנאי שחרור נוספים של הנאשם, אשר עדיין נמצאים בתוקף (ניתן לבדוק זאת בפרוטוקול הדיון, בו ניתנה החלטת השחרור)-הרי שהערבות עדיין בתוקף. במידה שהמשפט טרם הסתיים ותרצה, בכל זאת, להשתחרר מערבותך זו, תוכל לפקסס למזכירות ביהמ״ש בקשה לשחרור מערבות, כאשר תסביר שאינך נמצא עוד עם הנאשם ולכן אין לך יכולת שליטה האם יקיים או לא יקיים את תנאי השחרור שנותרו בעניינו (אי יצירת קשר עם המתלונן/ת והרחקה ממנו/ה). ביהמ״ש יעביר את הבקשה לעיון ותגובת הצדדים והנאשם יצטרך למצוא ערב מתאים אחר שיחתום עבורו על ערבות צד ג׳. כל התהליך יארך כשבועיים-שלושה.


שאלו את מנהל/ת הפורום: גיל באיער - משרד עורכי דין  053-9428974
עוד שאלות שנשאלו בנושא מעצר | מעצרים:
שחרור מנהלי באוגוסט 2019גלית סושנקוב9/7/2019 21:01

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר