עורכי דין פורום עורכי דין פורום נהיגה בשכרות נהיגה בשכרות לנהג צעיר לפי בדיקת נשיפה
מנהל/ת הפורום: עו"ד ירון בוכובזה ועו"ד אליאס סיילס
053-6112806


נהיגה בשכרות לנהג צעיר לפי בדיקת נשיפה

יניב11/6/2019 13:24
בתוצאת בדיקת ינשוף יצא 100 מק"ג אלכוהול. אני נהג חדש. האם זה אומר חש משמעית שנתיים פסילה? ואיך אוכל לחדש את הרישיון אח"כ?
נהיגה בשכרות לנהג צעיר לפי בדיקת נשיפהבוכובזה את סיילס משר11/6/2019 15:18
יניב שלום רב, אומנם בעבירה של נהיגה בשכרות קבע המחוקק ענישת מינימום של 24 חודשי פסילת רישיון נהיגה. כאשר נהג מורשע בעבירה זו, יבחן בית המשפט איזה עונש להטיל עליו כאשר הוא בוחן את כלל נסיבותיו האישיות, אך כשהוא כפוף לענישת המינימום האמורה. ״נהג חדש״ המורשע בעבירה של נהיגה בשכרות צפוי לענישה מחמירה יותר מענישת המינימום וזאת באם הוא אכן יורשע בעבירת נהיגה בשכרות. יחד עם האמור אין הדבר אומר שבאופן חד משמעי זו הענישה שתקבל, ניתן להפחית באופן משמעותי את הענישה ובכדי לעשות זאת יש צורך לגרום לשינוי סעיף העבירה, לעבירה קלה יותר וזאת ניתן לעשות על ידי בעיות בחומר הראיות. בשלב זה לא ניתן לקבוע מה תהיה הענישה הסופית, אך ניתן לומר כי על ידי בחינה מדוקדקת של חומר הראיות יהיה ניתן לגרום להפחתה משמעותית בענישת המינימום. שים לב כי על ״נהג חדש״ קיימות הגבלות נוספות ועל כן לא ניתן לסיים תיק של נהיגה בשכרות בכל הסדר ויש צורך בשינוי של ממש בכתב האישום בכדי למנוע פגיעה עתידית. נהג חדש העובר עבירה של נהיגה בשכרות יידרש בין יתר המבחנים לאישור מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים בטרם הוא יקבל את רישיונו בחזרה (אם בכלל). בברכה, משרד עורכי דין בוכובזה את סיילס.


שאלו את מנהל/ת הפורום: בוכובזה & סיילס משרד עורכי דין  053-6112806
עוד שאלות שנשאלו בנושא נהיגה בשכרות :

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר