עורכי דין פורום עורכי דין פורום פיצויי פיטורין משיכת כספים מקופת גמל לרצף פיצויים - ופריסת מס
מנהל/ת הפורום: עו"ד אורנה שמריהו
053-9377911

משיכת כספים מקופת גמל לרצף פיצויים - ופריסת מס

אולי15/5/2019 15:41
ב-1016 עזבתי מקום עבודה X וקיבלתי בונוס נחמד. את הכסף + כספי פיצויים הפקדתי בקופת גמל באקסלנס במעמד רצף פיצויים , וכמובן דאגתי להביא אישור מפקיד השומה על כך, ומיד התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש Y. לאחרונה עזבתי גם את המקום עבודה Y ומיד שוב התחלתי עבודה חדשה בחברה Y. על כספי הפיצויים של מקום Y עשיתי רצף קיצבה, אבל סכום על סכום קטן של 1,000 ש"ח עשיתי רצף פיצויים (אמרו לי שזה חשוב כדי לא להפסיק את הרצף פיצויים). את כל הכספים האלו העברתי לאטשולר שחם לקופת גמל 1375 - אלטשולר שחם גמל מניות. אני לא רואה שכתוב בצורה מפורשת "מעמד רצף פיצויים" אבל בדף שמתאר את מועד נזילת הקופה כתוב שסוג היתרה על כל הכספים הם: "פיצויים אחרי 2008" - אני מניח זה אומר שהם ברצף קיצבה. השאלה שלי היא כזאת: אם נניח בעוד 5 שנים אני אעזוב את מקום העבודה, ואפסיק לעבוד לגמרי (לפני גיל פרישה) האם כדאי (האם אני יכול ) למשוך את הכסף ללא ניצול הפטור על המס לכספי פיצויים ? האם המס שיכול עליו הוא מס שולי ? והאם אוכל לפרוס את התשלום מס על פני מס שנים קדימה , וכך בעצם אשלם מס מאוד נמוך כיוון שאין לי הכנסות אחרות? באלטשולר שחם אמרו לי שבעת משיכה אני אשלם 30% מס על הכל - אבל נראה לי שזה לא נכון.
עוד שאלות שנשאלו בנושא פיצויי פיטורין:
לא קבלתי הודעה מוקדמתדן חמו15/5/2019 18:05

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר