עורכי דין פורום עורכי דין פורום רכישת דירה | מכירת דירה מדד תשומות הבניה ואיחור במסירת הדירה
מנהל/ת הפורום: עו"ד אסף אלקוני
053-9428881


מדד תשומות הבניה ואיחור במסירת הדירה

שלום אסולין7/3/2019 20:00
שלום רב. לפני שנתיים רכשתי דירה מקבלן וכעת אני מתכוון לשלם את ה80% הנותרים תרם השלמת הפרוייקט, עד כו יש עיקוב של 3 חודשים . הקבלן דורש שאשלם מדד תשומות הבניה גם על החודשים שהבנייה באיחור,האם זה חוקי ? בנוסף,על פי ההסכם מגיע לי פיצוי של חודש שכירות עבור כל חודש איחור כפול 1.5 מערך דירה שמושכרת באותו אזור, והפיצוי ישולם חודש בחודשו עד השלמת בפרוייקט. הקבלן תרם שילם לי פיצוי ולפני מס ימים אמר שהוא מוכן לשלם פיצוי כל חודש רק אם זה יהיה 100% שכירות ולא כפול 1.5 . ואחרי חישוב שלו שדירה כזאת מושכרת ב1600 שח שבפועל זה 2400-2500 שח לפי מדלן. שאלתי האם בסוף הפרוייקט אני אקבל פיצוי כפול 1.5 ונאמר לי שהוא לא חושב. האם קבלן יכול להחליט שהוא לא משלם פיצוי כל חודש בטענה שהוא נוהג לעשות את זה בסוף הפרוייקט? הקבלן יכול על דעת עצמו להעריך כמה מושכרת דירה כזאת ? מה אפשר לעשות ? תודה מראש :)
אחור במסירת דירהעו"ד אסף אלקוני12/3/2019 10:35
מבחינת מדד תשומות הבנייה- יש לבדוק את הוראות החוזה, אך באופן רגיל, המחיר צמוד למדד , גם במקרה של אחור. לגבי הפיצוי- בכל מקרה של אחור מעל חודשיים מגיע פיצוי לפי הוראות החוק- 150% משכירות של דירה דומה באזור , למשך שמונת החודשים, כאשר יש לקבל את הפיצוי מדי חודש בחודשו. אם הקבלן לא משלם- אפשר לתבוע אותו , כמו כל גוף שלא משלם כספים שעליו לשלם... הערכה של דמי שכירות אפשר לקבל משמאי מקרקעין , אך לצורך מו"מ אפשר לקבל גם הערכה ממתווך או מלוחות יד 2 . חשוב לא לחתום לקבלן בשום פנים ואופן על כתב ויתור. אם הקבלן מתנה קבלת כסף בחתימה על כתב ויתור, עדיף לא לקחת את הכסף, ולתבוע את כל הסכום.


שאלו את מנהל/ת הפורום: אסף אלקוני, עו"ד  053-9428881
עוד שאלות שנשאלו בנושא רכישת דירה | מכירת דירה:

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר