מנהל/ת הפורום: עו"ד אסף אלקוני
053-9428881


דמי תיווך או הצעת מחיר ישירה

דין17/3/2019 17:03
במידה ומתווך הראה לנו דירה בבניין, דירה ללא שלט מכירה, זה בניין שעוד לא מאוכלס פשוט היו לו מפתחות לכלל הדירות (בעיקרון באנו לראות דירה שהוא פרסם, ואז הראה לנו גם אתהנוכחית) רצינו להגיש הצעה עבור הדירה אך המתווך פסל את הצעת המחיר שלנו עבור הדירה ואמר שהדירה כבר במשא ומתן מול רוכשים והיא לא רלוונטית עבורנו. אנחנו ראינו את הדירה מפורסמת ביד 2 ללא תיווך, מעודכנת בכל יום, משיחה עם המוכר מתברר שהוא לא מכיר את המתווך, הוא מעולם לא נתן מפתח לדירתו אלא שחברת התיווך פנתה אליו בעבר לתיווך ואחרי זמן מה החליט שהוא לא מעוניין בסיוע בתיווך במכירת הדירה והפסיק את ההסכם. האם אנחנו יכולים להגיש הצעת מחיר למוכר ישירות במצב כזה? האם נצטרך לשלם דמי תיווך על אף שלא קידם את עסקתנו וגם הצהיר שההצעה לא רלוונטית בשבילנו? (על אף שככל הנראה והיא כן)
תשלום דמי תיווךעו"ד אסף אלקוני18/3/2019 11:53
לכאורה המקרה שאתם מתארים הוא המקרה הברור ביותר שבו המתווך לא היה הגורם היעיל לעסקה, ולכן לא יהיה זכאי לדמי תיווך. על מנת להתכונן כראוי לתביעה אפשרית של המתווך, אתם צריכים לשמור ראיות ( רצוי התכתבויות במייל/ ווטסאפ) שבהם אתם פונים למתווך בבקשה שייצור קשר עם בעלי הדירה לצורך מו"מ, ותשובתו שהדירה כבר מו"מ מול רוכשים אחרים ואינה רלוונטית עבורכם. במקרה כזה, בו אתם ביקשתם מהמתווך לפעול במו"מ מול בעלי הדירה, המתווך סירב, ובסמוך לסירוב המתווך ,פעלתם בעצמכם ליצירת קשר עם מוכרי הדירה וחתימת הסכם , המתווך לא יהיה זכאי לשכר טרחה, שכן הוא סירב לקדם את המו"מ,ולא היה הגורם היעיל שהביא לחתימת הסכם המכר.


שאלו את מנהל/ת הפורום: אסף אלקוני, עו"ד  053-9428881
עוד שאלות שנשאלו בנושא רכישת דירה | מכירת דירה:

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר