עורכי דין פורום עורכי דין פורום רכישת דירה | מכירת דירה האם אני יכולה בכלל לזכות במשפט במקרה כזה?
מנהל/ת הפורום: עו"ד אסף אלקוני
053-9428881

האם אני יכולה בכלל לזכות במשפט במקרה כזה?

רון14/4/2019 12:35
אני מתווך דירות והראתי דירה לשמעון לוינט שחתם לי על טופס הזמנת שירותי תיווך. לאח רמשא ומתן של חודשיים העסקה נפלה בגלל שלטענתו תוספת דמי התיווך מקשה עליו לבצע את העסקה. חצי שנה לאחר מכן קנה את הדירה דניאל לוינט. התחיל לעורר אצלי חשש שאולי הם קרובי משפחה או שהלקוח שלי מסר לדניאל לוינט מידע על הדירה ולכן הוא מחויב לשלם לי דמי התיווך שחתם לי. מחיר הסגירה של הדירה היה 1500 בדיוק כמו המחיר סגירה שהצעתי ללקוח שלי. התקשרתי לשמעון לוינט לברר זאת והוא אמר לי "תקשיב אני מכיר את דניאל לוינט אבל לא מסרתי לו שום מידע על הדירה, לא ידעתי בכלל שהוא קנה את הדירה, ואנחנו לא קרובי משפחה". מה אתה היית עושה במקרה כזה? האם אני יכולה בכלל לזכות במשפט במקרה כזה?
תביעת צד ג' ע"י מתווךעו"ד אסף אלקוני14/4/2019 15:51
השאלה היא שאלה עובדתית- האם תצליח להוכיח כי המידע שקיבל הקונה על הדירה, הגיע מהלקוח שלך. אם תצליח להוכיח את הנ"ל- נראה שסיכויי התביעה טובים. מאידך, אם לא תצליח לשכנע את בית המשפט שהקונה קיבל את המידע על הדירה מהלקוח שלך, אז אכן נראה שתפסיד בתביעה. אם יהיו בידך רק הנתונים שמסרת לעיל- נראה כי אכן יהיה קשה להוכיח כי המידע לקונה הגיע מהלקוח שלך.

שאלו את מנהל/ת הפורום: אסף אלקוני, עו"ד  053-9428881
עוד שאלות שנשאלו בנושא רכישת דירה | מכירת דירה:
איך אני משיג העתק מהחוזה?משה יוגב18/5/2019 12:03
קניית דירה עם בניה לא חוקיתגורגי יפית16/5/2019 16:19
פירוש שיתוף בדירת ירושה אבישי גורין13/5/2019 22:02
תשלום דמי תיווך במכירת דירהשמעון רוזנהק12/5/2019 23:34

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתקנון האתר